Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2016, 16:32   #61
Robert_R
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo Mk4 & Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM & 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011 $ 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Cytat:
Napisał gregor75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
idzie do PCM w lewym przednim nadkolu
Witam
Mam te same objawy. Zacząłem od sprawdzenia tego kabelka ale przy komputerze jest kilka o takich samych kolorach. Czy ktoś wie na którym pinie i której kostki jest sygnał z alternatora?
Pozdrawiam
Robert

Robert_R jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 11:44   #62
Robert_R
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo Mk4 & Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM & 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011 $ 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Witam ponownie.
Przez miesiąc miałem spokój - błąd się nie pojawiał. Niestety problem powrócił :-(
Dodatkowe badania z miernikiem ujawniły, że nie ma ładowania przez pierwsze kilkanaście - kilkadziesiąt sekund od startu. Po tym czasie lub po przygazowaniu mam 14.0 V i tak zostaje.
Czy to może być ten kabelek (jak go znaleźć bez prucia całej wiązki?) czy jednak regulator lub szczotki do wymiany?
Za miesiąc mam daleki wyjazd więc muszę się z tym uporać.
Pozdrawiam
Robert
Robert_R jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2016, 12:04   #63
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Tez to przerabialem. We wiaz ida trzy podobne kabelki . Ale każdy ma tez oznaczenie z kropkami, możesz spróbować je tak odnaleźć albo niestety odsunąć taśmę spinajaca instalacje i po kawałku sprawdzać. Umnie kabelek był przerwany i wcale tego nie było widać.Dopiero za drugim razem jak rozprulem instalacje to te przerwę znalazłem.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 10:02   #64
Robert_R
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo Mk4 & Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM & 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011 $ 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Witam ponownie;

Na jakiś czas kontrolka zgasła więc znowu odłożyłem prucie kabli, ale że miałem czas ostatnio to się wziąłem za sprawdzanie.
Okazało się że jest gorzej niż myślałem. Mam zdiagnozowane dwa objawy:
1. Po odpaleniu przez chwilę nie ma ładowania, po przygazowaniu lub odczekaniu pojawia się błąd P1632, zapala kontrolka i ładowanie ustala się na mniej więcej 13,8V - pewnie kabelek nie łączy, kiedyś go naprawię.
2. Po odpaleniu nie ma żadnych objawów ale ładowanie jest cały czas około 15V! Podczas jazdy nawet 15,1V a jak włączę wszystkie odbiorniki to 14,8V.
Czasami zdarzało się podczas jazd testowych, że zapalała się kontrolka - pewnie kabelek się odłączył i było 13,8V. Ale tak to cały czas mam te 15V. Ciekawe jak długo tak jeździłem nie świadomy. Akumulator rok temu wymieniony, problemów z odpalaniem żadnych więc podejrzewam że to wina regulatora napięcia - czy mam rację? Dam radę go wymontować bez ściągania alternatora? (Mondeo MK4 2.0 TDCI 115KM z 2011r).

pozdrawiam
Robert
Robert_R jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2017, 09:46   #65
Robert_R
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 23-01-2016
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo Mk4 & Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM & 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011 $ 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Witam

Mam nadzieję że to koniec problemów: znalazłem miejsce gdzie kabelek był naderwany (czasami stykał czasami nie). Polutowałem i od wczoraj ładowanie idealne.
Przedtem jeszcze wymontowałem regulator napięcia, ale jak szukałem w sieci to nigdzie nie znalazłem takiego samego. Na szczęście to nie on był problemem.

pozdrawiam
Robert
Robert_R jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2017, 13:05   #66
Grzegorzpmi
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-10-2016
Skąd: Międzychód
Model: S-max
Silnik: Oczekuje nowego forda
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Cytat:
Napisał dariuszk24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alternator mozesz wymontowac tak jak ci napisalem odepnij wczesniej kleme z aku.
po wyjeciu na tyle altka masz plastikowa pokrywe przykrecona srubami torx jest okolo 5,po zdjeciu pokrywy masz regulator napiecia taki z aluminiowymi zeberkami radiatora przymocowany 4 srubami torx
przy wykrecaniu musisz pamietac lub zaznaczyc ktora srubka skad bo sa roznej dl i po zamianie mozesz zrobic zwarcie..jak do tego punktu dotrzesz to daj znac.
powiem ci tylko ze jak to beda wytarte szczotki to morzesz je kupic z ebaya bez problemu do NL.do tego lutownica zwykla najzwyklejsza.i cyna .no i podpowiedz oczywiscie jak zrobic ale wczesniej go wyjmij
czy grzebales przy kablach z podpietym akumulatorem?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jezeli szczotki i pierscienie beda ok to padniety bedzie regulator i w tym wypadku kupuj uzywke caly alternator ,bo zamienniki regulatorow jakos nie chca dzialac poprawnie ,nie wiem czemu ale pomimo ze nowy co jakis czas zapala sie kontrolka ladowania i wywala blad lost comunication with alter. po wylaczeniu silnika i wlaczeniu ladowanie wraca na jakis czas i tak w kolko -taki krotki opis co sie dzieje z zamiennikami po wlozeniu orginalu wszystko cacy
Kolego przepraszam ze odgrzewam troche kotleta ale myslisz ze moze to byc wina regulatora?.sąsiad ma wlasnie takie objawy w mondeo 2011r altek bodajrze valeo 150A przy okazji innej awarii dał do sprawdzenia altek "mistrz"stwierdzil ze regulator padł choc niewiem jak to stwierdzil bez konkretnego testera do tych alternatorow pomijajac to zabral go do firmy tym sie zajmujacej sie nimi i zaproponowali regultor niby o takich samych numerach ale cena troszke podpadala bo ok 200 zl co one kosztuja w oryginale od 350 zl w gore no nic zalozyli i powiedzieli ze altek Ok a po zalozeniu do auta po zapaleniu auta napiecie na tescie 12.5-13v a po przygazowaniu 13.8-14.1v po wlaczeniu wszystkich odbiornikow jakie sa ladowanie na wolnych obrotach 11.5 i kontrolka ladowania dodam ze przed regeneracja altka wszystko ok aku 3 miesiace .
Grzegorzpmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2017, 16:49   #67
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Podobno nie oryginalny regulator będzie ładowal, ale będzie się święciła kontrolka ładowania. Nie wiem jak jest , ale gdzieś tak wyczytalem.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2017, 19:19   #68
Grzegorzpmi
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-10-2016
Skąd: Międzychód
Model: S-max
Silnik: Oczekuje nowego forda
Rocznik: 2017
Postów: 18
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno nie oryginalny regulator będzie ładowal, ale będzie się święciła kontrolka ładowania. Nie wiem jak jest , ale gdzieś tak wyczytalem.
i tak też jest kolego z tym że dopiero gdy obciąży alternator tj .podgrzewanie szyb foteli klima itd.zapala się kontrolka ładowanie na teście 11v a fizycznie przy altku ma 14v.Po zgaszeniu auta wszystko wraca do normy tj brak kontrolki ale ładowanie na teście 12,5-13v po przegazowaniu 14v obstawiamy na ten regulator albo jakieś diody ...pewnie będzie trzeba wyciągać altek choć naprawa mija się chyba z celem nowy na fordsklep.pl ok 900 zł a używka to loteria
Grzegorzpmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 15:09   #69
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

A po co dotykać alternatora, jak ładuje. A każdy alternator ładuje tyle, ile potrzebuje akumulator.
Jak masz za dużo kasy, oddaj biednym, a nie ładuj w niepotrzebne wydatki.

Zrób doswiadczenia z podmianą akumulatorów, a przekonassz się, co piszę.
A jak sie nie przekonasz, Twoja sprawa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 16:01   #70
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Kontrolka ładowania i błąd P1632

Hmm kolego salom może tak być jak piszesz ale umnie jak juz akumulator był na wykończeniu i miałem zapalone światła i włączone kilka innych odbiorników i nigdy się lamplka nie zapaliła od lądowania. Było na forum. Że jeśli jedynie oryginalny regulator to komputer auta bcm nie rozpoznaje go i zapala lampkę mimo, że lądowanie jest dobre.

Ostatnio edytowane przez koszka ; 05-02-2017 o 21:38
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.