Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2024, 10:16   #1
Balian8
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie "Bzyczenie" na jałowym i przy przyśpieszceniu

Cześć,

Mam problem z dziwnym dźwiękiem, który słychać w aucie do kilku-kilkunastu minut po odpaleniu. Pojawiło się to jakiś miesiąc temu i chyba ma związek z zimnym silnikiem, ale nie do końca z temp. za zewnątrz, bo auto stoi w garażu podziemnym, gdzie nie ma wielkich skoków temp lato-zima, kilka stopni max.

Po odpaleniu, jak cofam i wrzucam potem "1" to na jałowym słychać jakby "basowe buczenie/bzyczenie", raczej od strony pasażera spod maski... Potem też jak jest na jałowym to samo. Jednak po miesiącu jazdy z tą przypadłością problem się nasilił, bo wcześniej znikał po kilku min, teraz raczej po kilkunastu, a nawet do pół h. Pojawiło się też coś nowego, bo przy przyśpieszaniu mniej więcej wtedy gdy załącza się turbo słychać też dziwny dźwięk, którego nie było, jakby burczenie/bzyczenie. Nie jest to świst, bo "obok" turbina właśnie świszczy, a to jest jakby bzyczenie, ale już nie basowe jak na jałowym.

Na początku myślałem, że to poduszka silnika ze strony pasażera, ale jednak jak pojawił się ten dźwięk przy przyśpieszaniu to pomyślałem, że turbina, ale ja świszczy sobie jak kiedyś i przyśpieszenie jest. To co nieszczelność? Miał ktoś podobny problem?

Najgorzej, że jak stanąłem sobie żeby zobaczyć skąd to dobiega, to po podniesieniu maski nic nie słyszę... ten dźwięk na jałowym słychać mocno w kabinie, a po podniesieniu maski no nie bardzo dla mojego nieprawnego ucha.


Ostatnio edytowane przez Balian8 ; 27-01-2024 o 11:41
Balian8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2024, 11:43   #2
Balian8
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie Odp: "Bzyczenie" na jałowym i przy przyśpieszceniu

Dobra, jednak w kabinie auta to inaczej rezonansuje... Jak otworzyłem maskę w garażu to dźwięk pochodzi z okolic filtra powietrza. Czy to możliwe, że filtr lub coś w jego okolicy daje takie objawy?
Balian8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2024, 18:53   #3
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: "Bzyczenie" na jałowym i przy przyśpieszceniu

Rurki wejścia wody do nagrzewnicy na grodzi tak brzęczą, zepnij na próbę trytką.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2024, 20:25   #4
Balian8
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 80
Domyślnie Odp: "Bzyczenie" na jałowym i przy przyśpieszceniu

To by miało sens... Tylko dziwne, że przy przyspieszeniu też to występuje ale dźwięk inny.
Tylko jakbyś jeszcze mi napisał tak bardzo łapotologicznie gdzie te rurki są? Bo jak zacząłem sam szukać tematu na forum czy w necie to różne dziwne rzeczy mi powychodziły..

Ostatnio edytowane przez Balian8 ; 27-01-2024 o 20:32
Balian8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2024, 07:00   #5
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: "Bzyczenie" na jałowym i przy przyśpieszceniu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w tym temacie w poscie nr #23 masz zdjecie rurek, górne aluminiowe z kostka sa od klimy a pod nimi sa dwa gumowe weze ktore wchodza do nagrzewnicy i tam sa aluminiowe rurki które trzeba spiąć dla próby trytką
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.