Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2021, 13:59   #41
Haradock
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

Cytat:
Napisał Dart8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy po regeneracji był zerowany stan DPF?
Wielkie dzięki Dart8,
Wyzerowalem ten czujnik i jak za pociągnięciem magicznej różdżki , błędy same się wyłączyły. Auto przeszło w tryb normalny. U 3 mechaników byłem , każdy tylko chciał wywalać DPF. A DPF był profesjonalnie czyszczony, ok 3 tyg temu.
Idealnie ciągle nie jest, bo mam jeszcze za niską temperaturę przy wypalaniu DPF, ale przynajmniej już wiadomo co mu jest.
Wielkie dzięki raz jeszcze.. Pozdrawiam.

Haradock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2022, 11:26   #42
technikibart
ford::advanced
 
Avatar technikibart
 
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Dubaj
Model: Focus mk3 / Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 115KM (EURO 5)
Rocznik: 2011.09
Postów: 426
Question Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

Cześć, Celowo nie chcę zakładać kolejnego wątku dotyczącego tego samego zagadnienia.
W zasadzie DPF był prany klika miesięcy temu przy przegiebu 240tys, po tym okresie nastąpiło pierwsze wypalanie, dodam że samochód jest w pełni sprawny technicznie.
Jakiś czas temu sekwencja wypalania zakończyła się w połowie bo był zbyt mały odcinek, w połowie drogi zaczął się wypalać ale nie dopalił i kolejnej sekwencji nie rozpoczął, pozostawił DPF LOAD na poziomie 49%.
Po powrocie z delegacji, postanowiłem dokończyć wypalanie w sposób statyczny, po wykonanej operacji samochód zachowuje się o niebo lżej, lepiej przyspiesza.

Tylko mnie zaniepokoił komunikat:
Regeneracja statyczna nie powiodła się - Regeneracja statyczna ukończona jednak nagromadzenie sadzy jest nadal powyżej górnej granicy.
Zaleca się powtórzenie regeneracji statycznej, tak aby były wykonane maksymalnie dwie próby.

Jak bardzo komunikat z FORSCAN jest prawidłowy, Czy tą informacje mam wziąć sobie na poważnie?
Po procesie wypalenia, pid'y dotyczące zapełnienia filtra mówią że wykonano z powodzeniem do 9% DPF LOAD.
Czy w tej sytuacji oznacza to że z racji wieku, samo pranie nie przyniosło skutku i należy go wymienić na nowy egzemplarz?

Focus mk3 1.6 TDCI 2011r
Krótki filmik z cyklu statycznego wypalania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg regeneracja statyczna.jpg (92.7 KB, 27 wyświetleń)
__________________

Ostatnio edytowane przez technikibart ; 12-10-2022 o 19:56
technikibart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2022, 12:20   #43
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

Cytat:
Napisał Haradock Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie dzięki Dart8,
Wyzerowalem ten czujnik i jak za pociągnięciem magicznej różdżki , błędy same się wyłączyły. Auto przeszło w tryb normalny. U 3 mechaników byłem , każdy tylko chciał wywalać DPF. A DPF był profesjonalnie czyszczony, ok 3 tyg temu.
Idealnie ciągle nie jest, bo mam jeszcze za niską temperaturę przy wypalaniu DPF, ale przynajmniej już wiadomo co mu jest.
Wielkie dzięki raz jeszcze.. Pozdrawiam.

Sprawdź sobie zawór par paliwa, jeśli masz za niskie temperatury.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.