Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2019, 10:43   #1
dreammick
ford::beginner
 
Imię: Michael
Zarejestrowany: 05-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Pomiar temperatury oleju w silniku 2.0 TDCI

Witam,

ostatnio chciałem sobie podejrzeć w jakim tempie nagrzewa się olej w silniku więc podłączyłem przez OBD tester żeby obserwować na bieżąco zmiany. Silnik uruchomiłem po nocy więc był zupełnie zimny, na zewnątrz temperatura rzędu 2-3 stC choć auto stało w garażu w temp ok 15 stC. Ku mojemu zdziwieniu w trakcie normalnej jazdy olej silnikowy zagrzał się do temperatury 105 stC szybciej niż płyn do 84 stC. Oczekiwałem raczej, że płyn złapie temperaturę, a olej będzie się dogrzewał dużo dłużej.

Jeżeli się nie mylę to temp oleju mierzona jest przy filtrze oleju i wymienniku ciepła, ale to chyba nie ma znaczenia boi tak płyn powinien szybciej złapać temp?

Czy mój tok rozumowania jest dobry? Czy ktoś z Was odczytuje na bieżąco temp oleju i ma jakieś spostrzeżenia?

dreammick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 10:57   #2
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Pomiar temperatury oleju w silniku 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał dreammick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

ostatnio chciałem sobie podejrzeć w jakim tempie nagrzewa się olej w silniku więc podłączyłem przez OBD tester żeby obserwować na bieżąco zmiany. Silnik uruchomiłem po nocy więc był zupełnie zimny, na zewnątrz temperatura rzędu 2-3 stC choć auto stało w garażu w temp ok 15 stC. Ku mojemu zdziwieniu w trakcie normalnej jazdy olej silnikowy zagrzał się do temperatury 105 stC szybciej niż płyn do 84 stC. Oczekiwałem raczej, że płyn złapie temperaturę, a olej będzie się dogrzewał dużo dłużej.

Jeżeli się nie mylę to temp oleju mierzona jest przy filtrze oleju i wymienniku ciepła, ale to chyba nie ma znaczenia boi tak płyn powinien szybciej złapać temp?

Czy mój tok rozumowania jest dobry? Czy ktoś z Was odczytuje na bieżąco temp oleju i ma jakieś spostrzeżenia?
U siebie w tdci nie sprawdzałem tego ale w poprzednim aucie miałem seryjnie w zegara h temp oleju i tak jak piszesz rozgrzewa się dużo wolniej niż ciecz, jednak przy normalnej jeździe nie przekraczał 95st olej oczywiście a jego rozgrzewanie trwało ok 1/3 czasu dłużej jak cieczy do temp roboczej
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 11:02   #3
dreammick
ford::beginner
 
Imię: Michael
Zarejestrowany: 05-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Pomiar temperatury oleju w silniku 2.0 TDCI

No właśnie, bo tak jak piszesz powinno być. Pytanie dlaczego u mnie jest odwrotnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dreammick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 11:09   #4
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Pomiar temperatury oleju w silniku 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał dreammick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie, bo tak jak piszesz powinno być. Pytanie dlaczego u mnie jest odwrotnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyna sensowna odpowiedź że ciecz zbyt wolno się rozgrzewa, bo raczej opcja ze olej za szybko bym wykluczył, a jak jest tak jak mówię może termostat się nie domyka i stąd wolne rozgrzewanie się cieczy
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 11:24   #5
dreammick
ford::beginner
 
Imię: Michael
Zarejestrowany: 05-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Pomiar temperatury oleju w silniku 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał Piotrek Wielos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyna sensowna odpowiedź że ciecz zbyt wolno się rozgrzewa, bo raczej opcja ze olej za szybko bym wykluczył, a jak jest tak jak mówię może termostat się nie domyka i stąd wolne rozgrzewanie się cieczy
Wydaję mi się, że płyn chłodzący rozgrzewa się w typowym tempie. Spróbuję jeszcze podłączyć jakiś inny tester diagnostyczny, bo może ten którym mierzyłem oszukuje, choć to też raczej mało prawdopodobne
dreammick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 11:27   #6
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Pomiar temperatury oleju w silniku 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał dreammick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaję mi się, że płyn chłodzący rozgrzewa się w typowym tempie. Spróbuję jeszcze podłączyć jakiś inny tester diagnostyczny, bo może ten którym mierzyłem oszukuje, choć to też raczej mało prawdopodobne
A może czujnik oszukuje? Bo tester tylko podaję informacje z czujnika
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 11:30   #7
dreammick
ford::beginner
 
Imię: Michael
Zarejestrowany: 05-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Odp: Pomiar temperatury oleju w silniku 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał Piotrek Wielos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może czujnik oszukuje? Bo tester tylko podaję informacje z czujnika
Też o tym myślałem, ale gdyby czujnik był uszkodzony to pokazywałby głupoty, a u mnie wartości wskazane są całkiem rzeczywiste więc chyba czujnik jest ok
dreammick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2019, 16:23   #8
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Pomiar temperatury oleju w silniku 2.0 TDCI

Nie wiem jak w 2.0 ale w 2.2 czujnik temperatury oleju jest w misce olejowej.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 14:41   #9
dreammick
ford::beginner
 
Imię: Michael
Zarejestrowany: 05-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 10
Domyślnie Pomiar temperatury oleju w silniku 2.0 TDCI

Nie mogę znaleźć teraz informacji gdzie znajduje się czujnik temp oleju w 2.0 ale gdzieś chyba nawet na forum czytałem, że jest przy filtrze oleju

Ostatnio edytowane przez dreammick ; 13-12-2019 o 14:43
dreammick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2019, 17:06   #10
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Pomiar temperatury oleju w silniku 2.0 TDCI

Szczerze, to się zastanawiam czy w ogóle jest czujnik temp oleju w tym silniku...przy filtrze to raczej czujnik ciśnienia jest
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , mondeo mk4 , tdci , temperatura silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.