Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2018, 18:00   #191
kivlov
ford::advanced
 
Avatar kivlov
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-06-2015
Skąd: GCH
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 163KM oraz 2,0 TDCI 150>>180KM
Rocznik: 2012 oraz 2015
Postów: 219
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Również drazni mnie to wyłączanie zwłaszcza, że czasami to i na rondzie potrafi wyłączyć - dramat

kivlov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 07:10   #192
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Jest trochę niewiadomych w algorytmie działania systemu. Przedwczoraj cały czas blokował mi ASS - sądziłem, że to wysoka temperatura zewnętrzna (31C). Próbowałem z i bez klimy - ale bez znaczenia. Nie chciał wyłączyć silnika a komunikat mówił "normalne działanie silnika ...", a w środku temperatura dawno się ustabilizowała. Wczoraj temperatura była 34C i po przejechaniu kilku kilometrów z klimą, na skrzyżowaniu ASS się aktywował bez problemu. Jeden z aspektów, który zauważyłem, to może być kwestia uruchomienia silnika w obecności systemu keyless - być może wymusza to jakąś strategię ASS (wiadomo że ASS się nie włączy bez zapiętych pasów, albo po wypięciu pasów). Pisałem o tym kiedyś, że (w manualu) silnik odpalam jednokrotnym naciśnięciem przycisku start-stop w sekwencji wsiadam do auta, zapinam pasy, wyciskam sprzęgło, wciskam przycisk. Ale sekwencja musi trwać w miarę krótki okres czasu. Jeśli otworzę auto, potem wyjdę (zostawiając otwarte) i wrócę i będę próbował uruchomić silnik to nigdy nie odpali uruchomi rozrusznika od pierwszego razu. Pojawia się komunikat o sprzęgle (które oczywiście z automatu wyciskam) i do tej pory nie rozumiem, czego system oczekuje ode mnie. Kończy się kilkukrotną próbą naciśnięcia przcisku, połączoną z wciśnięciem i puszczeniem sprzęgła, wyrzuceniem na luz i w pewnym momencie rozrusznik podejmuje pracę. Może ktoś z Was zna ten niuans? Tak czasami sobie myślę, że gdyby auto zgasło na drodze w ruchu, to stres jest gwarantowany, odpalenie to to dobrych kilka sekund walki z algorytmem - przypuszczam, że jest to powiązane również z ASS i istnieje jakaś sekwencja, algorytm, której oczekuje auto aby podjąć współpracę.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 22-06-2018 o 07:13
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 08:15   #193
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Jestem umówiony do ASO, zobaczymy we wtorek czy winny jest ASS, czy raczej padło coś innego (co?). Obstawiam ten drugi wariant.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 17:13   #194
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Jeśli otworzę auto, potem wyjdę (zostawiając otwarte) i wrócę i będę próbował uruchomić silnik to nigdy nie odpali uruchomi rozrusznika od pierwszego razu. Pojawia się komunikat o sprzęgle (które oczywiście z automatu wyciskam) i do tej pory nie rozumiem, czego system oczekuje ode mnie. Kończy się kilkukrotną próbą naciśnięcia przcisku, połączoną z wciśnięciem i puszczeniem sprzęgła, wyrzuceniem na luz i w pewnym momencie rozrusznik podejmuje pracę. Może ktoś z Was zna ten niuans? Tak czasami sobie myślę, że gdyby auto zgasło na drodze w ruchu, to stres jest gwarantowany, odpalenie to to dobrych kilka sekund walki z algorytmem...
Nie mam opisanych przez Ciebie symptomów...
Otwieram auto i za chwilkę wysiadam, żeby załadować plecaki dzieci lub zakupy, mogę potem normalnie odpalić samochód - sprzęgło + jednokrotne kliknięcie przycisku "Ford Power".
Ogólnie nie przykładam żadnej uwagi, ani moja żona do tego w jaki sposób (po jakiej sekwencji) odpalamy auto. Czasem kliknę sobie od razu przycisk i czeka już na zapłonie aż odpalę. Czasem odpalam od razu, przy otwartych jeszcze drzwiach kierowcy. Czasem odpalam dopiero jak zamknę drzwi i zapnę pasy. Pełna losowość i nigdy nie maiłem problemu z uruchomieniem auta, czy jakiegokolwiek komunikatu o sprzęgle.
Oczywiście jeśli nie wcisnę sprzęgła lub nie mam przy sobie kluczyka to jest odpowiednia informacja i brak możliwości uruchomienia silnika.

Mojej piękniejszej połówce udało się już zdusić auto i zgasł podczas jazdy - nie było żadnego problemu z ponownym odpaleniem. Wciśnięte sprzęgło + przycisk i odpalił.
Możesz także samemu zgasić auto podczas jazdy, wystarczy kliknąć przycisk dwukrotnie i auto gaśnie... odpala od razu przy wciśniętym sprzęgle i jednokrotnym kliknięciu przycisku.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 17:43   #195
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

u mnie mocno trzeba nacisnąć to się wyłączy
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 13:22   #196
kivlov
ford::advanced
 
Avatar kivlov
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-06-2015
Skąd: GCH
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 163KM oraz 2,0 TDCI 150>>180KM
Rocznik: 2012 oraz 2015
Postów: 219
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Tak samo mam, jak delikatnie zatrzymam to się nie wyłącza....
Powiedzcie mi czy to strasznie obciąża rozrusznik czy to odpalanie ASS działa na innej zasadzie?
kivlov jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 16:47   #197
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Bardzo krótko jeżdżę MK5, ale ten cały system po prostu mnie WULGARYZM. Chyba na kierownicy zawiążę czerwoną wstążkę dla przypomnienia o jego wyłączaniu. Ostatnio jechałem sobie dość dynamicznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.obwodnicą trójmiejską w kierunku Gdyni i na jej końcu na światłach gdy tylko się zatrzymałem system zadziałał. To akurat nic nadzwyczajnego, ale jestem przekonany że olej, turbina były jeszcze bardzo ale to bardzo gorące i sam nigdy bym nie wyłączył silnika w takim przypadku. Tak więc jestem przeciwny i basta.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez SRS ; 23-06-2018 o 22:03
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 20:11   #198
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba na kierownicy zawiążę czerwoną wstążkę dla przypomnienia o jego wyłączaniu
Wystarczy go permanentnie wyłączyć i po kłopocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam to u siebie zrobione,przy pomocy małego układziku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 11:12   #199
tomsiw
ford::average
 
Avatar tomsiw
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo MK5 (LB)
Silnik: 1.5L EB 160KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 104
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo krótko jeżdżę MK5, ale ten cały system po prostu mnie WULGARYZM. Chyba na kierownicy zawiążę czerwoną wstążkę dla przypomnienia o jego wyłączaniu. Ostatnio jechałem sobie dość dynamicznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.obwodnicą trójmiejską w kierunku Gdyni i na jej końcu na światłach gdy tylko się zatrzymałem system zadziałał. To akurat nic nadzwyczajnego, ale jestem przekonany że olej, turbina były jeszcze bardzo ale to bardzo gorące i sam nigdy bym nie wyłączył silnika w takim przypadku. Tak więc jestem przeciwny i basta.
Ja tam bardziej wierzę twórcom samochodu. Jeśli takie działanie systemu szkodziłoby samochodowi, to nie wierzę w to, że zaryzykowano masowe reklamacje i naprawy na całym świecie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
tomsiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 13:57   #200
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Wielka wiara góry przenosi , a i na tacę daje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak na poważnie to producenci liczą co i ile podziała ,a następnie odpowiednio ustawią gwarancję. Właściciele VW w USA też wierzyli że ekologicznie się spełniają, a jak było już wiemy. Osobiście jestem przeciwny temu systemowi i nic tego nie zmieni. Jednak to tylko moje fanaberie . Może już nie nadążam za nowoczesnością i trendami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.