Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2018, 08:39   #31
pltomek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 45
Domyślnie Odp: Powolna praca wycieraczek przód

Cytat:
Napisał M-in Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,
Wiadoma usterka - zdjąłem podszybie, odkręciłem mechanizm, tylko nie bardzo wiem jak wypiąć wtyczkę aby jej nie uszkodzić oraz jak właściwie nasmarować mechanizm począwszy od otwarcia tego dziadowstwa?
Wtyczka jak wtyczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niby każda taka sama a inna, musisz jakoś popróbować, pewnie jest gdzieś jakiś bolec co trzeba podważać. Jak już wyciągniesz to przesmaruj wszystko co się tam rusza. Każdy trzpień, tylko uważaj bo to amelinum, to delikatne, ja trzpień młotkiem musiałem wybijac, już.nie pamiętam, ale wo że coś mi tam pękło, ale na razie działa jakoś prawie rok.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

pltomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 09:41   #32
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Powolna praca wycieraczek przód

Możesz użyć takiego smar PTFE nie zbiera kurzu.

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 22-06-2018 o 09:46
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 11:52   #33
noktovizor
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Powolna praca wycieraczek przód

Witam, zatem, operacja na otwartym organiźmie udała się, wycieraki śmigają jak nowe. Jednak, bez ingerencji mechanika i palnika nie obeszło się, jedna z prowadnic wycieraczki zastygła na amen.

A co do podszybia, zamontowałem je tak jak radził jeden z mechaników z warsztatu specjalizującego się w FORDACH, czyli najpierw zamontować tę wsuwaną listwę do podszybia, wcisnąć ją na szybę i dopiero potem całe podszybie i ... DUPA, cała reszta podszybia jest tak odkształcona że od razu podszybie wychodzi z tego rowka do którego się je wciska w listwie. Myślę jak to skleić ze sobą ale na ten moment nic jeszcze nie wymyśliłem.

Tyle w temacie, pozdrawiam.
noktovizor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 12:09   #34
pltomek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 45
Domyślnie Odp: Powolna praca wycieraczek przód

Cytat:
Napisał noktovizor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, zatem, operacja na otwartym organiźmie udała się, wycieraki śmigają jak nowe. Jednak, bez ingerencji mechanika i palnika nie obeszło się, jedna z prowadnic wycieraczki zastygła na amen.

A co do podszybia, zamontowałem je tak jak radził jeden z mechaników z warsztatu specjalizującego się w FORDACH, czyli najpierw zamontować tę wsuwaną listwę do podszybia, wcisnąć ją na szybę i dopiero potem całe podszybie i ... DUPA, cała reszta podszybia jest tak odkształcona że od razu podszybie wychodzi z tego rowka do którego się je wciska w listwie. Myślę jak to skleić ze sobą ale na ten moment nic jeszcze nie wymyśliłem.

Tyle w temacie, pozdrawiam.
Może ta listwa jest już wyrobiona, nowa to koszt około 60-80 zł, u mnie gorzej trzyma się szyby, ale ostatnio trochę ją kombinerkami zgniotlem i dopiero na szybę (muszę jeszcze trochę poprawić), a podszybie trzyma się spoko.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
pltomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 08:39   #35
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Powolna praca wycieraczek przód

dla potomnych:
w ramach przeglądu corocznego - przegląd mechanizmu wycieraczek - bez demontażu:
Każdy trzpień który trzyma wycieraczkę ma od góry (po zdjęciu zaślepki i ramienia wycieraczki):
a. kapturek - do zdjęcia
b. taką zawleczkę /nie jest to zygier / taka 3/4 podkładka - zdjąć
c. podkładkę m12 zdjąć - jak jest rdza wymienić (jest cienka).
d. oring gumowy m12 - delikatnie do zdjęcia.

zakładać w odwrotnej kolejności.
Najtrudniej założyć zawleczkę - chyba że jest się młodym i dobrze widać rowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

WD40 się do tego nie nadaje.

zdjąć do oringa i wcisnąć tam smar, ewentualnie delikatnie.najlepiej kilka razy rozruszać.

Czy pomoże? - napewno - jakaś to czynność utrzymaniowa która spowoduje, że nie trzeba będzie rozbierać, wybić, czyścić trzpieni i łoże łożyska ślizgowego. A przynajmniej nie stanie wycieraczka w trasie podczas deszczu - może też spalić silnik.
U mnie silnik się tak rozgrzewał że jak próbowałem dotknąć to się oparzyłem.

Powodzenia. Ja zmieniłem mechanizm, a ten w ramach wolnego czasu uruchomiłem.

Ustawienie wycieraczek - widziałem że niektórzy oznaczają miejsce spoczynku wycieraczek. Nie trzeba - na szybie są odpowiednie znaki gdzie parkuje wycieraczka.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)

Ostatnio edytowane przez Grzegorz MX ; 29-07-2018 o 08:44
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 09:03   #36
koziol.damian
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Powolna praca wycieraczek przód

Witam mam pytanie.
Wymieniłem u siebie mechanizm ale jest mały problem. Albo mi spadają za bardzo w dół albo przy innym ustawieniu jest za wysoko. Jakie ma być ułożenie tego ramienia w pozycji spoczynkowej jak przykręca się do silniczka ? Jak by mógł ktoś przesłać zdjęcie w pozycji spoczynkowej był bym wdzięczny
koziol.damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 14:40   #37
Anton G.
ford::average
 
Avatar Anton G.
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-06-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk2 Estate
Silnik: 1.6 TDCi 109km
Rocznik: 2005
Postów: 108
Domyślnie Odp: Powolna praca wycieraczek przód

Z tego co się orientuję (ale jeszcze nie spojrzałem u siebie) i gdzieś tu na forum przemknęło parę razy to na szybie jest marker określający tę pozycję.
__________________
Niech Ford będzie z Tobą

Ostatnio edytowane przez Anton G. ; 28-08-2018 o 14:51 Powód: Lyterówka
Anton G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 14:49   #38
koziol.damian
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Powolna praca wycieraczek przód

Cytat:
Napisał Anton G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co się orientuję (ale jeszcze nie parzałem u siebie) i gdzieś tu na forum przemknęło parę razy to na szybie jest marker określający tę pozycję.
To się zgadza ale to określa same wycieraczki gdzie mają być. A mi chodzi o to w jakiej pozycji ma być zamontowany łączenie silniczka z mechanizmem na zdjęciu zaznaczyłem łącznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
koziol.damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 14:58   #39
Anton G.
ford::average
 
Avatar Anton G.
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-06-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk2 Estate
Silnik: 1.6 TDCi 109km
Rocznik: 2005
Postów: 108
Domyślnie Odp: Powolna praca wycieraczek przód

To niestety nie pomogę, jak nie ma tam żadnych markerów lub sam żadnych nie poczyniłeś przed demontażem to zostaje chyba tylko stara dobra metoda prób i błędów.
__________________
Niech Ford będzie z Tobą
Anton G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2018, 19:20   #40
koziol.damian
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Powolna praca wycieraczek przód

Udało mi się ustawić idealnie. Dla przyszłych pokoleń: ramię , uchwyt mocowania, mechanizmu do silniczka tak jak na poniższym zdjęciu ma być skierowany w lewo. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
koziol.damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.