Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2018, 15:08   #1
uli_1
ford::amateur
 
Imię: Urszula
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: Małopolska
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi ECONETIC
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Świeci się żółta kontrolka wykrzyknika w kole zębatym - co to może być?

Fiesta MK7 1.6TDCi - jazdy raczej na krótkich odcinkach. Dzisiaj podczas krótkiej jazdy zapaliła się po raz pierwszy na żółto kontrolka wykrzyknik w kole zębatym i pojawił się komunikat ""awaria silnika natychmiastowy serwis".
Co to może być? Gdzie szukać przyczyny zanim podepniemy auto do kompa?
Czy DPF zapchany może dawać taki objaw?

uli_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 07:14   #2
arturrro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2017
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.25
Rocznik: 2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Świeci się żółta kontrolka wykrzyknika w kole zębatym - co to może być?

Nie takiego sie chyba nie dzieje, mam tak od 2 lat , komunikat pojawia sie przy czestym ruszaniu w np.korku sprawdzałem pod komputerem jakis czujnik od recznego wariuje wtedy ale to bzdet.
arturrro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 23:31   #3
sampleboxxx
ford::amateur
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Świeci się żółta kontrolka wykrzyknika w kole zębatym - co to może być?

Miałem tak samo pomogło czyszczenie przewodów paliwa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sampleboxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 11:25   #4
uli_1
ford::amateur
 
Imię: Urszula
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: Małopolska
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi ECONETIC
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Świeci się żółta kontrolka wykrzyknika w kole zębatym - co to może być?

arturro - czy na pewno Twój opis dotyczy lampki ostrzegawczej zespołu
napędowego?
Mam wykrzyknik w kole zębatym świecący na żółto + komunikat ""awaria silnika natychmiastowy serwis".
uli_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 12:21   #5
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Świeci się żółta kontrolka wykrzyknika w kole zębatym - co to może być?

Dziwne. Na stronie Forda sprawdziłem wszystkie instrukcje i nie ma takiej ikonki w ogóle nigdzie pokazanej.

Ford Focus:
kontrolka sygnalizująca usterkę układu napędowego, czyli tak naprawdę skrzyni biegów, jej świecenie informuje nas o tym że komputer wykrył błąd w postaci np. informacji z któregoś czujnika że informacja ta jest poza wartością możliwą zakładaną przez oprogramowanie komputera(czyli zakładaną przez producenta skrzyni biegów). Lub nie widzi w ogóle sygnału z takiego czujnika wówczas błąd jest typu przerwa w obwodzie. W obu przypadkach świeci się kontrolka.
Problem jaki jest faktycznie w takim przypadku może być zarówno natury elektrycznej jak i mechanicznej, jeżeli np ciśnienie oleju (w przypadku skrzyni automatycznej) spadnie poniżej zakładanego przez producenta to jest to błąd typu wartość poza zakresem, kontrolka się zapala a do mechanika należy wówczas wydedukowanie czy winę za to ponosi zbyt zużyta pompa oleju czy po prostu zbyt niski stan oleju albo np uszkodzenie czujnika lub urwany przewód.
Na końcu należy dodać że po zapaleniu się takiej kontrolki dopóki nie wiemy jaki jest tego powód należy postępować z tą skrzynią jak z jakiem i jak najszybciej to zdiagnozować bo grozi to dalszymi uszkodzeniami w skrzyni biegów.

Ostatnio edytowane przez PrzemKo80 ; 25-06-2018 o 12:24
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 12:27   #6
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Świeci się żółta kontrolka wykrzyknika w kole zębatym - co to może być?

Pasowało by błąd odczytać. Powinno coś pokazać
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2018, 13:33   #7
uli_1
ford::amateur
 
Imię: Urszula
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: Małopolska
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi ECONETIC
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Świeci się żółta kontrolka wykrzyknika w kole zębatym - co to może być?

Wieczorem auto będzie podpięte pod komputer. Fiestę posiadam już od 6 lat i jak dotąd nigdy nie zapaliła się ta kontrolka. Zobaczymy co się okaże. Dotychczasowe sugestie:
- czujnik od ręcznego
- przewody paliwowe do przeczyszczenia
- przytkany DPF
- czytałam też o uszkodzonej turbinie
- uszkodzony EGR
- uszkodzona sonda lambda
Ciekawe co się okaże, mam nadzieję, że nic poważnego, bo po samochodzie nic nie zauważyłam niepokojącego, a tu nagle taki komunikat....
uli_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 20:15   #8
uli_1
ford::amateur
 
Imię: Urszula
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: Małopolska
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi ECONETIC
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Świeci się żółta kontrolka wykrzyknika w kole zębatym - co to może być?

Po odczycie mam informację, że był to błąd "niedoładowanie turbiny". Zasugerowano, aby przejrzeć wszystkie przewody/węże, czy nie są gdzieś dziurawe (przegryzione np. przez kunę). Auto w czasie sprawdzania było dość mocno gazowane do kilku tys. obrotów, podobno nic nie wskazuje na uszkodzenie turbiny. Auto nie jest mułowate, zachowuje się normalnie. Może macie sugestie, co warto sprawdzić, bo nie chciałabym np. zepsuć turbiny.
uli_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 09:28   #9
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Świeci się żółta kontrolka wykrzyknika w kole zębatym - co to może być?

A to wyeliminowane ??
CZUJNIK SENSOR TURBO FIESTA 1.6TDCI (czujnik doładowania)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 10:23   #10
uli_1
ford::amateur
 
Imię: Urszula
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: Małopolska
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi ECONETIC
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Świeci się żółta kontrolka wykrzyknika w kole zębatym - co to może być?

Nie, czujnik doładowania nie sprawdzany.
Jak możemy sprawdzić czy działa prawidłowo?
uli_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.