Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2020, 21:27   #121
kasprzak
ford::average
 
Avatar kasprzak
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 Kombi ST-Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM M6
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Czy elementy ogrzewania postojowego są takie same w 2.0 TDCi, w biturbo i 1.6 TDCi ?

kasprzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 21:35   #122
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Cytat:
Napisał wojnadk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich forumowiczów.
Dzięki koledze forumowego, który aktywował mi wszystko w conwersie,cieszę się już z działającego Webasto. Piszę dopiero,po paru dniach,bo chciałem sprawdzić czy wszystko jest ok,i poza małym problemie, wychodzi że jest ok.
A mały problem jest taki ,że czasami się Webasto uruchamiało,a czasami po uruchomieniu,wyłączało się,i wyskakiwała informacja na conwersie,że ogrzewanie postojowe wyłączone,że względu na niski poziom naładowania akumulatora,co było trochę dziwne,bo nie miałem nigdy problemu z odpaleniem silnika.
Nie mniej, już aktualnie jestem w Danii,i po tak długiej trasie, wszystko działa jak należy,może faktycznie,był słaby akumulator?!?
Dla myślących o dołożeniu sterownika do dogrzewacza w celu jego rozbudowy,podpowiem,że sterownik miałem kupiony od Forda Edge wraz oryginalnym kluczykiem,i wynika z tego że nie ma potrzeby kupna dedykowanego do Mk5,i tak będzie działać.
Na razie wszystko ok, będę obserwował jego pracę.
Co zauważyłem,że mam mniejszy akumulator niż u mojego kolegi ,co też ma Forda,i może dlatego wyskakiwało info,że niski poziom naładowania akumulatora.
Akumulator jest w aucie od nowości,ma dopiero 3 lata,i trochę jest dziwne,że może być problem z akumulatorem.
Tomek;-)
Cieszę się że działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2021, 15:47   #123
Rafal.Teo
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-09-2021
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Model: S-max
Silnik: 2.0 Duratorq Tdci 163 KM
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Witam. Posiadam webasto ale niestety brak pilota. poprzedni właściciel zgubił albo sprzedałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wyświetlacz Convers+ i brak sterowania podgrzewaczem a przydało by się zima za pasem.Pilota mogę dokupić ale czy istnieje możliwość "dogrania " webasto do covers +. (Ford S-max) 2010 po lifcie
Rafal.Teo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2021, 16:40   #124
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Jeśli nie masz możliwości sterowania webastem z poziomu conversa to pilota nigdy nie było bo masz dogrzewacz a nie pelne ogrzewanie postojowe...
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2021, 17:02   #125
Rafal.Teo
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-09-2021
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Model: S-max
Silnik: 2.0 Duratorq Tdci 163 KM
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

czyli zadziała samoczynnie po uruchomieniu silnika przy niskich temp. jak rozumiem pewnie okolo +5 stop. ??? a gdzie szukać centralki sprawdze i bedzie pewność
Rafal.Teo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2021, 18:11   #126
Rafal.Teo
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-09-2021
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Model: S-max
Silnik: 2.0 Duratorq Tdci 163 KM
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]20210930_180446.jpg

webasto.jpg

webasto 2.jpg

Bump: ponawiam pytanie bo centralka pilota jest
Rafal.Teo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2021, 18:28   #127
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Aaaaa, Ty masz dokładane webasto a nie oryginalne,więc nie da rady uruchomić tego w zegarach.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2021, 19:11   #128
Rafal.Teo
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-09-2021
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Model: S-max
Silnik: 2.0 Duratorq Tdci 163 KM
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

rozumiem, że zostało dokupienie pilota adaptacja i powinno hulać? Pytanie-czy w moim przypadku zadziała bez pilota (samoczynnie przy niskiej temp.) czy tylko pilot to uruchomi?

Bump: kolega też ma chyba dołożone widzę w modach także doświadczenie jest
Rafal.Teo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2021, 19:23   #129
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

Twoje webasto nie uruchomi się samo-nie ma opcji dogrzewacza,to jest pełne ogrzewanie postojowe.Uruchomi je pilot,telefon,albo SMS.Najprościej dokupić pilota bo centralkę masz.
Pozostaje kwestia jaki pilot Cię zadowoli,czy oryginalny,czy jakiś brandowany.Oryginalny będzie umiał zmieniać czas na jaki ogrzewanie ma zostać włączone i będzie umiał przełączyć piec na grzanie/wietrzenie.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2021, 20:46   #130
Rafal.Teo
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-09-2021
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Model: S-max
Silnik: 2.0 Duratorq Tdci 163 KM
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Aktywacja webasto

uruchomienie telefonem to raczej wersja "thermo call" także tu nie możliwe. Zostaje pilot. Jak kupie podziele sie wiedzą co i jak. Dziekuje za odpowiedz
Rafal.Teo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.