Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2020, 09:52   #1
karol159
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 23-07-2019
Skąd: Łęczna
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Dziwne dzwięki po wymianie sprzęgła i dwumasy

Panowie, poradzcie coś. Pacjent: Duratec HE 2.0. Wczoraj wymieniłem kompletne sprzęgło z kołem dwumasowym na takie jsk bylo oryginalmie czyli Sachs. Cała wymiana przebiegała spoko, wszystko dokręcane w odpowiedniej kolejności itd. Uszczelniacza na wale nie ruszałem bo nawet nie byl zakurzony. Wysprzęglik centralny również nowy.Tarcza wycentrowana przy pomocy przyrządu, skrzynia zalożona, odpowietrzony układ sprzęgła przy pomocy skrzykawki i wężyka zalożonego na odpowietrznik, płyn uzupełniony, olej w skrzyni zalany (2 litry K2 75w90 GL5 tylko taku był) i co? Odpalam, ruszam sprzeglo ładnie lekko chodzi, bieg wchodzą super, dodaje gazu a spod maski dobiega wycie tak od 2000 do 3000 obr później już silnik zaglusza. Po wciśnięciu sprzęgła wycie ustaje. Wrocilem z działki do domu ok 15km i przestalo wyć. Dziś rano odpalam i znowu to samo. Dodatkowo czego wcześniej nie bylo wtryski pracują tak głośno ze stojąc obok auta mam wrazenie ze to diesel. Na pewno wtrysk bo osłuchałem stetoskopem. Pytanie co? Dlaczego? Co miglem zrobic źle?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez karol159 ; 20-06-2020 o 10:08
karol159 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 10:30   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki po wymianie sprzęgła i dwumasy

jeśli hałas ustępuje po wciśnięciu sprzęgła to albo wysprzęglik albo wałek atakujący skrzyni

może nowy uszkodzony ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 12:56   #3
karol159
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 23-07-2019
Skąd: Łęczna
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki po wymianie sprzęgła i dwumasy

Dodam jeszcze że robiłem to razem z kolegą i kiedy ja pojechałem po cześci on miał oczyścić wnętrze obudowy sprzęgła. Oczyścił ale najpierw odkręcił wysprzęglik a poźniej czyścił. Jak wróciłem i to zobaczyłem to mi wlosy dęba stanęły jak zobzaczyłem łożysko stożkowe wałka sprzęgłowego całe ulepione w pyle i brudzie. Ile mogłem to wyczyściłem a później postawiłem skrzynie na sztorc wałkiem w dół i wymyłem pędzelkiem. Tak sie zastanawiam może to wlasnie to i olej tam może zbyt dobrze nie dociera zeby to wypłukać i coś z tym się dzieje. Łożysko oporowe sprzęgła przynajmniej jak bylo jeszcze na zewnątrz to kręciło sie jak normalne nowe łożysko. Raczej bylo by słychać go na wcisniętym sprzegle. A powiedzmy jak mam 2500 obr i to wyje to jak wcisne sprzeglo to tak stopniowo to wycie zanika pewnie wraz ze spadkiem obrotow na skrzyni biegow.
karol159 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 13:43   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki po wymianie sprzęgła i dwumasy

operacja czyszczenia nie ma na to wpływu

może wysprzęglik wadliwy ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2020, 15:08   #5
karol159
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 23-07-2019
Skąd: Łęczna
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki po wymianie sprzęgła i dwumasy

Teraz trochę pojezdziłem, zrobiłem tak ok 10km zagrzał sie porządnie i nic nie slychać. Wtryski też sobie cykają normalnie a rano na zimnym to doslownie 1.9 tdi bylo jak stalem obok
karol159 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2020, 23:22   #6
karol159
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 23-07-2019
Skąd: Łęczna
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki po wymianie sprzęgła i dwumasy

No niestety, zrobiłem dziś prawie 200km i fakt podczas jazdy na rozgrzanym aucie nie slychać nic. To wystarczy ze troche ostygnie i juz słychać te jęki. Zastanawiam sie co ja mogłem spieprzyć, raczej nic, sprzeglo dobrze pracuje, biegi wchodzą lekko. Przed wymianą czegoś takiego absolutnie nie bylo wiec obstawiam ze raczej nie padło lozysko w skrzyni po 4 dniach " nic nie robienia" i od razu po odpaleniu po wymianie coś jęczało więc najprawdopodobniej to łożysko wysprzęglika trafiło się wadliwe.
karol159 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2020, 06:31   #7
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki po wymianie sprzęgła i dwumasy

pewnie kupiłeś wadliwy wysprzęglik
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2020, 07:46   #8
schizm
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 31-01-2019
Skąd: Houthulst
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki po wymianie sprzęgła i dwumasy

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pewnie kupiłeś wadliwy wysprzęglik
Mój Sachs zaczął puszczać płyn hamulcowy po 3tys. kilometrów.
schizm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2020, 08:12   #9
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki po wymianie sprzęgła i dwumasy

tut mi lajt
takie mamy obecnie części
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2020, 22:39   #10
karol159
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 23-07-2019
Skąd: Łęczna
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2006
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dziwne dzwięki po wymianie sprzęgła i dwumasy

Witam, dziś miałem trochę czasu żeby na spokojnie osłuchać pracę skrzyni i sprzęgła. No i tak: odpalam, daję gazu i od ok 2000 zaczyna wyć. Ruszam, 1,2 słychać ze wyje powyżej już szum zagłusza. ALE co zauważyłem, co się okazało: rozpędzam się na 1, wciskam sprzęgło a jęk dalej jest, dodaję gazu na wciśniętym sprzęgle a jęk jest taki sam (ustaje wraz ze zwalnianiem samochodu) czy np. rozpędzam się na 1 jęczy, wciskam sprzęgło to dalej jęczy, wrzucam 2 jęczy ale słabiej. Wniosek nasuwa mi się jeden wałek sprzęgłowy i zasyfione łożysko o ktorym napisałem na początku. Co o tym myślicie? Kolega który czyścił obudowe sprzęgła i odkręcił wysprzęglik i nawalił syfu na lozysko chyba przestanie byc moim kolegą. Myślicie ze warto to rozbierać i przejrzeć czy to lozysko ktore obstawiam na walku sprzeglowym? Czy warto w sensie kasy bo znając moje szczescie to jeszcze cos wyjdzie po drodze. Czy ktoś z Was już może wymienial lozyska w skrzyni (mtx75) i miałby jakieś cenne porady/uwagi? Bo moze jesli by sie okazało ze to tylko to jedno, jedyne łożysko to może warto go wymienić i nie kupowac kota w worku? Co sądzicie?

Ostatnio edytowane przez karol159 ; 23-06-2020 o 22:56
karol159 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.