Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2020, 20:30   #331
fredziopl
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-05-2007
Skąd: Jędrzejów
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Jutro sprawdzę powód check engine Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Abstra***ąc od problemów jakie świeczki polecacie do gazu. Obecnie mam 32 tys najechane i fabryczne nie wiem czy zmieniać czy zostawić.

fredziopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2020, 21:32   #332
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał fredziopl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj mam kolejne 'jaja'. Po zapaleniu samochodu w ciągu dnia lekko zaszarpalo go wyświetlił się błąd jak niżej ale żeby było śmiesznie zero spadków obrotów, zero efektów na dużych prędkościach. Nie wiem co wywaliło na błędzie ale jest ciekawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nawet rozbujałem go do 200km/h i odejmowalem systematycznie do 120 nogę z gazu i brak efektu jak wcześniej. Jutro podepnie kumpel pod kompa czego dotyczy blad.

https://naforum.zapodaj.net/d2e17f9b0cd7.jpg.html

Odnośnie Bochni, wiem czytałem jutro zadzwonię czy będą mogli mi coś pomoc. Umowie się, żałuję powoli że montowałem u siebie na miejscu ale mam nadzieję że się wsio wyprostuje.
Błąd może być bo rozjechały się mapy( za bogato) wyjdzie wypadanie zapłonu, na którejś cewce, potrzebna korekta. A co do miejsca montażu myślę, że nie masz co ich przekreślać. Ja montowałem z inne strony Polski, mam do człowieka zaufanie. Moi znajomi u niego robili też jest ok. a u mnie problem. Mierzył się z nim technik z KME i też nie dał rady.

Bump:
Cytat:
Napisał fredziopl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro sprawdzę powód check engine Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Abstra***ąc od problemów jakie świeczki polecacie do gazu. Obecnie mam 32 tys najechane i fabryczne nie wiem czy zmieniać czy zostawić.
Ja zmieniłem, miałem 37 tyś. Świece oryginalne ford dedykowane. Nic więcej nie trzebaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Różnicy po wymianie nie widzę.

Ostatnio edytowane przez Zaderek ; 02-09-2020 o 21:36
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 12:24   #333
niko02
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-09-2020
Skąd: Sadówka
Model: Fusion
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Witam Kolegów.
W moim Fordzie problem jest następujący. Instalacja KING, po przejechaniu 250km średnio 9,6 gazu, 5,6 benzyny.
Nikt w Łodzi nie ogarnia KING-a, a jeden gazownik, który zna problem powiedział, że KING-a nie da się wyregulować pod benzynę, bo on na wolnych obrotach chodzi tylko na benzynie, a dopiero przy wyższych czerpie gaz.
Pytanie, czy w takim stanie, jeżeli ma rację da się wymienić sam sterownik?
niko02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 10:33   #334
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Jeśli resztę instalacji masz dobrze dobraną to można wymienić sam sterownik. Ale biorąc pod uwagę, że ktoś Ci zainstalował takie cudo to reszta też może być nieodpowiednia. Bezpośredni wtrysk jest bardzo wymagający. Instalacje, które w nich chodzą w miarę ok. To KME oraz stag. Są wyjątki jak ja czy kolega, którym idealnie to nie chodzi nawet na KME ale nie ma takich problemów czy spalania jak piszesz. Generalnie podjedź do jakiegoś dobrego gazownika i to zweryfikuj.
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2020, 11:04   #335
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Wymiana sterownika = wyprucie całej obecnej elektryki i założenie nowej/innej.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2020, 12:14   #336
fredziopl
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-05-2007
Skąd: Jędrzejów
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Więc tak właśnie jestem po wizycie w Bochni i powiem wam jednym słowem rewelacja. Zero jakichkolwiek problemów ani na dużych prędkościach zdejmowaniu nogi z gazu, ani ani podczas do hamowania do zera. dodatkowo wyregulowane dawka paliwa przy dużych prędkościach i trybie sport na skrzyni bo miałem efekt że przy przeciągnięciu do 6000 obrotów przełączam się na benzynę bo była za mała dawka paliwa. Generalnie super pozytywnie. Dzięki jeszcze raz za polecenie Bochni bo chłopaki w niecałą godzinę poradzili sobie z moim problemem.
Jeśli chodzi o szczegóły techniczne z tego co widziałem na wtryskach nie miałem w kręconych dysz dodatkowych druga sprawa jeden z kabli podłączony był pod cewkę a trzecia była ustawienie już podczas jazdy.

Ostatnio edytowane przez fredziopl ; 22-09-2020 o 13:34
fredziopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2020, 16:17   #337
votermat
ford::beginner
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 29-01-2013
Skąd: Tarnów
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

..no widzisz , jak dobrze Ci poleciłem , wartało podjechać.. mówiłem że są mega z Bochni i pisałem o tym już dużo wcześniej , to jest moja opinia i gości co spotykałem się na przeglądach..

Bump:
votermat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 17:12   #338
fredziopl
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-05-2007
Skąd: Jędrzejów
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał votermat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..no widzisz , jak dobrze Ci poleciłem , wartało podjechać.. mówiłem że są mega z Bochni i pisałem o tym już dużo wcześniej , to jest moja opinia i gości co spotykałem się na przeglądach..

Bump:
Potwierdzam i dzieki wielkie.
Rzucil chlopak okiem i posperal pozniej jazda ustawienia i banan na twarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz sprawdze po 300-400 km spalanie i zobacze czy bedzie potrzebna korekta jakas.

Edit - po 400 km spalanie gaz 11-11.5 benzyna 1.7-1.8 banan zagościł mam nadzieję na dłużej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez fredziopl ; 24-09-2020 o 19:41
fredziopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2020, 23:14   #339
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Hej,

Super, źe się udało. Możesz coś więcej napisać na temat zmian jakich dokonano. Chciałbym naprowadzić gazownika a przegląd zaraz. Będę bardzo wdzięczny za pomoc . Jakie masz wtryskiwacze? Dysze do nich wkręcili? U mnie też jest pełne przepływ bez dysz. Powyżej 6000 dodaje Ci więcej PB czy cały czas samo LPG plus stały dotrysk?

Ostatnio edytowane przez Zaderek ; 24-09-2020 o 23:16
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2020, 14:46   #340
fredziopl
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 25-05-2007
Skąd: Jędrzejów
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał Zaderek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,

Super, źe się udało. Możesz coś więcej napisać na temat zmian jakich dokonano. Chciałbym naprowadzić gazownika a przegląd zaraz. Będę bardzo wdzięczny za pomoc . Jakie masz wtryskiwacze? Dysze do nich wkręcili? U mnie też jest pełne przepływ bez dysz. Powyżej 6000 dodaje Ci więcej PB czy cały czas samo LPG plus stały dotrysk?
Najlepiej zadzwon do Bochni i ci chlopak nawet przez telefon wszystko powie, z tego co wiem moga nawet wyslac mapy na maila do goscia od ciebie wiec spokojnie dzwon, popros Mateusza powiedz ze byl chlopak spok Kielc Fusionem 2.0EB i opowie wszystko.
fredziopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.