Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2021, 16:18   #11
tomek423
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-02-2010
Skąd: Pieszyce
Model: Focus
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2004
Postów: 60
Domyślnie Odp: Niestabilne napięcie ładowania Focus Mk1

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja bym sprawdził drugim multimetrem bo też miałem ale za niskie napięcie i o mały włos kupił bym drugi aku mam identyczne autko i ten sam problem tylko przez to mam jeszcze falowanie obrotów ale to pewnie przez wycięty kat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałem ładowanie na innym urządzeniu i wychodzi podobnie : od 14.9 do 15.5 V swiatła przygasają . Mój focus też ma problemy z falującymi obrotami, troche pomogło czyszczenie przepustnicy, była brudna od lubryfikatora :/

Bump:
Cytat:
Napisał damianisko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem i to w drodze na wakacje wczesnym rankiem w niedzielę. Problem pojawił się tuż po ruszeniu w drogę, więc stres mega duży. Zdążyłem tylko zabrać drugi akumulator. Tak, tak, podejrzewałem własnie awarię baterii.
Zanim dokończę historię, która na szczęście skończyła się dobrze, zapytam - w jakim stanie masz połączenia masowe, stan zacisków i klem?/ To na początek
Stan klem i połączenia masowe mam ok.
Również słysze klikanie pod kierownica i w tym samym czasie przygasają swiatła, nadmuch sie wyłącza, radio i czasem zapala sie kontrolka od akumulatora. Zregeneruje alternator , tylko demontaż nie jest taki prosty jak widziałem na YouTube.

tomek423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2021, 19:10   #12
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Niestabilne napięcie ładowania Focus Mk1

Cytat:
Napisał tomek423 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałem ładowanie na innym urządzeniu i wychodzi podobnie : od 14.9 do 15.5 V swiatła przygasają . Mój focus też ma problemy z falującymi obrotami, troche pomogło czyszczenie przepustnicy, była brudna od lubryfikatora :/

Bump:
Stan klem i połączenia masowe mam ok.
Również słysze klikanie pod kierownica i w tym samym czasie przygasają swiatła, nadmuch sie wyłącza, radio i czasem zapala sie kontrolka od akumulatora. Zregeneruje alternator , tylko demontaż nie jest taki prosty jak widziałem na YouTube.
A żebyś wiedział co mi się dzieje jak klimatyzację załączę wentylator nawiewu staje do zera do tego aż światła mijania gasną na sekundę i robi się reset zegarów na desce rozdzielczej nawet radio ma reset nie ważne czy jadę czy stoję mogę mieć 2000 tys obrotów i nic to nie da. Te focusy mają już tak. Do tego piszczy mi cały czas pasek od osprzętu już wymieniałem wszystkie rolki łożyska paski itp... tego nie da się naprawić. Jedynie Pan w sklepie mi podpowiedział aby kupić taki za krótki pasek który ledwo założyłem a na napinaczu mam centymetr luzu tylko no i ... wraz popiskuje ale tylko jak popada ( oczywiście auto stoi nie jeżdżone wtedy )

ale tak to jeździ skręca i Hamuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kluska123244 ; 04-01-2021 o 19:14
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 08:01   #13
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Niestabilne napięcie ładowania

Witaj tomek423 - w końcu mam czas dokończyć opis.
Powód był banalny - wtyczka do alternatora, wyjąłem i przeczyściłem styki /3 pin/ i ... problem znikł, mogłem kontynuować podróż na wakacje. Sprawdź też przewody tuż przy wtyczce, mogą wydawać się OK a pod izolacją przerwy!!! miałem tak z CPP. Akumulator okazał się sprawny, ten drugi zabrany zrobił sobie długą wycieczkę. Powodzenia. Za radą grzegorzyka uzupełnij tylko zimowym płynem spryskiwacza.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 05-01-2021 o 08:06
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 08:21   #14
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Niestabilne napięcie ładowania

Damian
brzmi jak powieść, będzie część II Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2021, 10:17   #15
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Niestabilne napięcie ładowania

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Damian
brzmi jak powieść, będzie część II Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
Łukasz, na Twoje życzenie dokończę. Skracam do niezbędnego minimum. Ale stress w podróży był mega. Przede mną 1300 km do celu a tu takie klocki. 2 km przed granicą Sk/Pl wymieniam akku, który wziąłem tuż przed wyjazdem / wow, dodatkowe 20 kg/ i tak jak napisałem to samo a tu trzeba jechać. Miałem wpiętą w gniazdo zapalniczki ładowarkę usb z woltomierzem, więc widziałem na bieżąco co się dzieje. Najgorsze to te spadki do 11 volt, bo to grozi rozładowaniem akku. Gdy skakało do 15,7V to było słychać stukanie przekaźnika pod kierownicą. W końcu krótki postój w SK 220 km od domu i strzał, zaglądnę do wtyczki altka ... no i udało się. W obie strony już było OK i do dzisiaj jest OK.

Ot i cała historia.
Pozdro, zdrówka!!
Tomek - Powodzenia i pisz.

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 06-01-2021 o 09:12
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.