Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2021, 20:17   #1
TheOneD
ford::amateur
 
Imię: Daria
Zarejestrowany: 14-10-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mk3
Silnik: 2.0 diesel tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Czy można sprawdzić prędkość z komputera w aucie?

Witam, jak i czy można sprawdzić z jaka prędkością poruszało się auto przed zdarzeniem drogowym? Miałam zdarzenie zniszczeniu uległa automatyczna skrzynia biegów z sekwencją,szkoda całkowita ale ubezpieczyciel zarzuca mi ze auto poruszało się z nadmierną prędkością ...czy mogę udowodnić że było inaczej? Czy komputer w samochodzie zapisuje takie dane i mogę je szczytać Ford mondeo mk3 2003 r? Proszę o sprawdzone info. Jeżeli był podobny post to przepraszam ale nie udało mi się go odszukać😉

TheOneD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 20:31   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Czy można sprawdzić prędkość z komputera w aucie?

Cytat:
Napisał TheOneD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, jak i czy można sprawdzić z jaka prędkością poruszało się auto przed zdarzeniem drogowym? ...
To auto nie ma żadnej "czarnej skrzynki". Niektóre błędy DTC (układu silnika i ew. automatycznej skrzyni) zapisują "zamrożoną ramkę", w której są różne dane - zwykle także prędkość pojazdu. Ale to dotyczy momentu zrejestrowania błędu DTC.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 20:56   #3
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Czy można sprawdzić prędkość z komputera w aucie?

Cytat:
Napisał TheOneD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałam zdarzenie zniszczeniu uległa automatyczna skrzynia biegów z sekwencją,szkoda całkowita ale ubezpieczyciel zarzuca mi ze auto poruszało się z nadmierną prędkością
Przedstaw problem bliżej - zwłaszcza okoliczności zdarzenia (szkoda własna, likwidowana z AC, czy z OC sprawcy). Czy doszło do kontaktu z przeszkodą (innym pojazdem). Czy na danym odcinku drogi było ograniczenie prędkości i jakie? Bez tego, to być może wróż Maciej...
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 21:01   #4
TheOneD
ford::amateur
 
Imię: Daria
Zarejestrowany: 14-10-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mk3
Silnik: 2.0 diesel tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy można sprawdzić prędkość z komputera w aucie?

Moje pierwsze autko było mitsubishi zawsze będę miło wspominać hehe🤩pojawił się Mundek i mnie oczarował, pomimo lat miał to coś...teraz muszę walczyć o swoje dlatego każde info w takiej kwestii na wagę złota🥺😍😉

Bump: Czy możemy takie informacje poruszyć po za forum szukam tez osoba która prawnie mogłaby w tej sprawie pomoc bo sprawa robi się trudna dla mnie
TheOneD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 21:23   #5
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Czy można sprawdzić prędkość z komputera w aucie?

Cytat:
Napisał TheOneD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szukam tez osoba która prawnie mogłaby w tej sprawie pomoc
Zobacz co mam w podpisie. Nie znając faktów, nie pomogę, bo nie robię konkurencji wróżowi Maciejowi.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 21:30   #6
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Czy można sprawdzić prędkość z komputera w aucie?

Możesz napisac co sie stało dokladnie ze skrzynia? Co sie w niej popsuło?
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 21:48   #7
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Czy można sprawdzić prędkość z komputera w aucie?

A na jakiej podstawie ubezpieczyciel twierdzi że była nadmierna prędkość co za bzdura?

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 22:01   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Czy można sprawdzić prędkość z komputera w aucie?

Cytat:
Napisał Garbojad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na jakiej podstawie ubezpieczyciel twierdzi ...
Masz wyżej napisane - albo będzie coś więcej podane przez zainteresowanego, albo takie wpisy nie mają sensu.
Po to są rzeczoznawcy, by ze skutków zdarzenia między innymi określić prawdopodobną prędkość pojazdu w chwili zdarzenia.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 22:09   #9
TheOneD
ford::amateur
 
Imię: Daria
Zarejestrowany: 14-10-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mk3
Silnik: 2.0 diesel tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czy można sprawdzić prędkość z komputera w aucie?

W moim aucie pękła skrzynia na pół na wskutek zapadniętej drogi kostki brukowej droga osiedlowa wystawała studzienka i auto o nią zahaczyło ... i teraz się robi ciekawiej zarząd dróg umywa ręce bo to studzienka uszkodziła skrzynie,a technicy z ubezpieczalni nie dość ze podważają kosztorys to twierdzą ze ze auto jechało za szybko dlatego takie poważne uszkodzenie. Jeżeli jest ktoś z wiedza w tej kategorii przyjmuje info bo czeka mnie walka, nie daruje szkoda ja ponad 10000 a ja mam dostać 50% szkody całkowitej ...

Bump: Mam wycenę warsztatu ,kosztorys dwóch ubezpieczycieli i auto uziemienie od 1.11.2019 NAPRAWDĘ poważne pomysły i info jak to rozwiązać rozważę bo robi się nieciekawie do tego stopnia ze jeszcze mam ponosić koszty bo wszystko 50%...jeżeli jest opcja pozyskania takich danych z komputera w aucie to prosze o info.
TheOneD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.