Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2021, 17:39   #1
VideoMaster
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-01-2021
Skąd: Monachium
Model: Mondeo
Silnik: 1999
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Aktualizacja wszystkiego :)

Na wstępie, jako nowy chciałbym się przywitać z Wszystkimi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo z racji już wieku nadążam za wszystkimi tymi nowalijkami, przebrnięcie wszystkich tematycznie interesujących mnie rzeczy, w jaki sposób coś poprawić, doinstalować itp, zajęło by mi chyba pozostałą część życia haha...
Znam się na systemach video, na montażu, authoringu i masteringu, ale ni ząb nie mam pojęcie, co mogę zrobić, aby aktualizować swoją stację w moim nowo nabytym Mondeo mk4 Titanium benzyna 2008 Kombi.
Mam oryginalne oprogramowanie, nikt niczego nie zmienił, ustawiłem angielskie menu, posiadam do wyboru brzydkie niebieskie tło, lub jeszcze gorsze piaskowe, brak polskich komend, stare, nieaktualne mapy w nawigacji itp.
Chciałbym tak fajnie zaktualizować swoje oprogramowanie w tym aucie, aby można było się pocieszyć posiadaniem wszystkich tych nowych rzeczy, jakie pokazywane są w filmikach YouTube, jakimi chwalą się specjaliści, którzy bawią się w rasowanie funkcji, oprogramowania itp.
Poradźcie proszę, w prostych "jak krowie na rowie" słowach starego gamonia jak i gdzie, co pobrać, jak to i czym wgrać, w jaki sposób.
Mieszkam w Monachium, tutaj Niemcy nie mają pojęcia o takich rzeczach, w których polscy magicy pływają, jak ryby w wodzie.
Nie Odsyłajcie mnie proszę do lektury tematów z tysiącami postów, nie Każcie szukać na forum odpowiedzi na moje pytania, nie poradzę sobie bez prostej porady co i jak...
Pozdrawiam Serdecznie

VideoMaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 19:02   #2
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Aktualizacja wszystkiego :)

Samemu nie majac odpowiedniego sprzętu, wiedzy i interfejsów nic nie zdziałasz. Musisz skontaktowac sie z któeymś kolegów na forum lub z iinymi których znajdziesz w necie , którzy sie tym zajmują
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 20:26   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Aktualizacja wszystkiego :)

Cytat:
Napisał VideoMaster Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Poradźcie proszę, w prostych "jak krowie na rowie" słowach starego gamonia jak i gdzie, co pobrać, jak to i czym wgrać, w jaki sposób.
...
Z opisu wynika, że chodzi najpewniej o navi TravelPilot NX DVD (jeśli ma ekran dotykowy i obsługuje na ekranie klimatyzację).
Jeśli tak, to:
1) Nie ma i nie będzie oprogramowania z polskimi komendami głosowymi (sterowanie np. klimatyzacją).
2) Nie ma fabrycznego oprogramowania z polskim menu i polskim lektorem navi.
3) Jest oprogramowanie "prywatne" z polskim menu, lektorem oraz granatowym ("poliftowym") motywem graficznym, ale raczej nikt go nie udostępni - bo nie jest fabryczne a "prywatne"...
4) Aktualne mapy kupuje się na płycie DVD pod hasłem "Ford NX DVD" - np. tu w rozsądnej cenie mapa 2019 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Mapy 2021 kosztują 250-300zł.
Napęd DVD do włożenia płyty z mapą ukryty jest pod tą podłużną zaślepką poniżej ekranu, na której jest duże pokrętło głośności. Aby wysunąć płytę za pomocą menu (nie ma guzika eject do DVD) trzeba znać PIN radia.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 21:02   #4
VideoMaster
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-01-2021
Skąd: Monachium
Model: Mondeo
Silnik: 1999
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Aktualizacja wszystkiego :)

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Udało mi się pobrać "gdzieś" image z softem, które wypaliłem na płycie i zainstalowałem w samochodzie, trwało to długo, jakieś 20min, jakiś restart itp, po czym włożyłem ponownie swoje systemowe DVD, mam teraz nowe, dużo lepsze czarne tło na panelu radioodbiornika, jest po polsku, ponoć i mapy są aktualniejsze, ale nie sprawdzałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym jeszcze zmienić, dodać te fajne funkcje na panelu pomiędzy zegarami, tam wciąż jest to niebieskie tło, brak fajnych wizualizacji czujników cofania, kierunków itp.
VideoMaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.