Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2017, 16:22   #11
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Prawidłowa ??? praca sprzęgła klimatyzacji

OK, temat rozgryziony, mam nadzieję, na dłużej. Otóż..... :

Otóż wymieniłem najpierw osuszacz i włącznik ciśnieniowy wkręcany do osuszacza i szczerze mówiąc najpierw miałem wrażenie, że jest lepiej. Sprzęgło klikało rzadziej.
Nadal tak samo głośno, ale już z akceptowalną częstotliwością. Przynajmniej mi ta częstotliwość do szczęścia wystarczała.
Jednak wtedy było jeszcze dość ciepło, bo był to koniec lata. W chłodniejsze poranki częste klikanie powróciło. Pojechałem więc znów do magika od klimy, żeby sprawdził ciśnienie, bo może coś nie tak ze szczelnością układu.
Ale magik, jak się okazało na szczęście dla mnie, miał awarię w warsztacie i wysłał mnie do innego magika zaznaczając, że ten drugi zna się nawet lepiej, bo robi głównie w układach klimatyzacji. No i ten drugi, jak pomierzył mi wszystkie parametry klimy to stwierdził, że musi być u mnie, przynajmniej częściowo, niedrożna chłodnica klimatyzacji. Niby chłodzi, niby działa, ale "Panie, ani to ciśnienie, ani ta temperatura nie są książkowe. Założymy nową, jak się nie poprawi, to zakładamy znów starą, robota gratis oczywiście i szukamy dalej".
Fakt, chłodnica nie wyglądała na nową, zakładam nawet, ze była rówieśniczką reszty Transita. Więc auto zostało u niego. Po dwóch dniach dzwoni i "Panie, auto do odbioru, jest dobrze. Dałem nówkę nissensa i układ śmiga jak nowy. A sprzęgło rozłącza co ok. 40 sekund, do minuty. I tak ma być"

No i tak to się skończyło. Koszty nie takie straszne, bo zmieściłem się w 700 zł ze wszystkim, czyli taniej niż kosztuje oryginalny osuszacz w moim ASO Forda. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale, żeby nie było, że taki miód, to zaraz potem okazało się, że wielu moich podwórkowych kolegów wie o klimatyzacjach wszystko. Przedtem, jak miałem problem, to wszyscy zgodnie milczeli, a teraz, jak się podzieliłem z nimi moją radością i opowiedziałem o kosztach to nagle "chłopie, przepłaciłeś", "naciągnął cie, po co nowa, starą wystarczyło wyczyścić", "a co tam się ma zapchać?"
A co Wy myślicie?
Bo ja myślę, że nowa to nowa. Auto ma już 12 lat, zamierzam je mieć jeszcze długo, długo, to wymiana chłodnicy od klimy za około 400 złotych przy innych kosztach w tym aucie to bułka z masłem. Szczególnie, że oprócz poprawy pracy sprzęgła czuć też, że z nawiewów leci dużo zimniej niż przedtem.

__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2017, 18:13   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Prawidłowa ??? praca sprzęgła klimatyzacji

Cytat:
Napisał yatzek.tm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymiana chłodnicy od klimy za około 400 złotych przy innych kosztach w tym aucie to bułka z masłem.
Masz rację.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2017, 10:31   #13
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Prawidłowa ??? praca sprzęgła klimatyzacji

Przeczytałem temat i chcę Ci coś jeszcze podpowiedzieć. Sprawdź czy nie masz czasem na krótko podłączonego wiatraka od klimy. Miałem identyczne objawy jak zrobiłem to na krótko. Po odnalezieniu skrzynki bezpieczników przy nadkolu, wymianie przekaźnika na sprawny, odłączyłem bajpas i wszystko wróciło do normy.
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 23:33   #14
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Prawidłowa ??? praca sprzęgła klimatyzacji

Odgrzewam ten temat, bo wraz z wiosną wróciły wysokie temperatury i wrócił, niestety, problem z klimatyzacją Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Najpierw przestała się załączać i na kontroli okazało się, że czynnika zostało około 200g, a powinno być 990 (mam tylko na przód)
Dość szybko spec od klim znalazł nieszczelność w samym kompresorze. Więc kompresor na stół i regeneracja. Jednak po złożeniu całości i po weekendowej próbie szczelności okazało się, że jest kolejna nieszczelność w miejscu, gdzie z przegrody wystają przewody od parownika. Gość wykrył to detektorem freonu. Ponieważ to co wystaje, to już ponoć jest integralną częścią samego parownika, to wyrok był następujący ->

-> trzeba wymontować parownik, co oznacza demontaż całego kokpitu.

Dobra, zmierzę się z tym. Proszę jednak wszystkich, którzy być może przerabiali ten temat o jakieś sugestie, żebym nie rozbierał tego, co nie trzeba i nie uszkodził czegoś przy okazji. Generalnie mam jakieś tam pojęcie (niedawno wymieniałem nagrzewnicę w MANie TGA - ale generalnie w ciężarówkach do większości rzeczy jest dużo lepszy dostęp), narzędzia też jakieś tam mam, jednak jeśli macie jakieś rady, zdjęcia, sugestie, to bardzo proszę o podzielenie się.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838

Ostatnio edytowane przez yatzek.tm ; 28-05-2018 o 23:59
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 09:08   #15
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Prawidłowa ??? praca sprzęgła klimatyzacji

No... niestety, trzeba całą deskę zdemontować i rwać, potem odkręcić zespół nagrzewnicy z parownikiem i wyjąć z samochodu i wymienić parownik.
Koło kierownicy do zdemontowania, listwy słupków, wszystkie przewody powietrzne, wentylator, przewody elektryczne i podciśnieniowe, ewentualnie audio i mnóstwo innych dupereli.
Wszystko do zrobienia, ale pracochłonne...
Współczuję.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2018, 14:53   #16
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Prawidłowa ??? praca sprzęgła klimatyzacji

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No... niestety, trzeba całą deskę zdemontować (...)
Wszystko do zrobienia, ale pracochłonne...
Współczuję.
W takim razie zaczynam.

Jeśli wszystko pójdzie sprawnie i klima będzie działać jak należy, wrzucę do osobnego tematu kwestię demontażu/montażu deski i parownika.

Na razie fotki z początku prac. Do momentu z ostatniego zdjęcia doszedłem po około 3-4 godzinach.
Za tą robotę w Klima-Kar we Wrocławiu powiedzieli mi 2500 zł (dwa tysiące pięćset) plus koszt parownika i nabicia układu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20180529_144746.jpg (97.2 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20180529_152441.jpg (94.4 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20180530_113729.jpg (92.4 KB, 9 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20180530_122221.jpg (97.7 KB, 10 wyświetleń)
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838

Ostatnio edytowane przez yatzek.tm ; 30-05-2018 o 17:01
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2018, 18:05   #17
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Prawidłowa ??? praca sprzęgła klimatyzacji

Dobra.

Temat ogarnięty.

Parownik wymieniony na nowy. Szczegółowy opis dla potomnych tutaj -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przy okazji zregenerowany kompresor i ustawione w końcu prawidłowo sprzęgło kompresora, którego klikanie tak mnie wkurzało, a które teraz słychać tylko na zewnątrz na wolnych obrotach.

Klima działa, a już za tydzień będzie baaaardzo potrzebna, bo Transit jedzie w trasę życia (jego życia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.