Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2021, 11:51   #1
Roni21
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 12-05-2021
Skąd: Anglia
Model: Ford focuc c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 6
Unhappy nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami

Witam,
Mam taki problem z moim c max, na wtrysku 4 zużyła się podkładka i juz pokazywała się smoła ,więc zleciłem mechanikowi wymianę podkładek i uszczelniaczy pod wszystkimi 4 wtryskami (przy okazji zepsół rozrusznik próbując go odpowietrzyć) po odebraniu auta , z silnika wydobywał się dymek ale to mechanik powiedział że to musi odparować .... więc zrobiłem kilkadziesiąt km ale (odparowywanie ) się nie zmniejszyło ,więc zaglądłem pod maskę okazało się że leci ropa na 4 wtrysku, w między czasie byłem jeszcze 2 x u niego ale nic się nie poprawiło ...więc wziąłem auto do innego mechanika, i zrobił tą samą robotę czyli powymieniał wszystko na nowe orginalne z service ford(okazało się ze 1 mechanik nie wyciągnał 1 wtrysku bo nie dał rady, a na pozostały nic nie bylo wyczyszczone tylko skręcone )
Jak już to wszystko wyczyścił i skręcił (drugi mechanik) to w ogóle nie może zapalić auta, zapewnia mnie że wszystko odpowietrzał ale cisza.
z Plakiem odpalił ale gaśnie ,to już trwa tydzień i nie możliwe jest żeby nie zagadał , jaka może być przyczyna że auto nie chce odpalić (wcześniej przed oddaniem do któregokolwiek mechanika nie miałem problemu z odpalaniem.
Chciałbym usłyszeć wasze opinie może jakoś go nakieruje,bo on już nie ma pomysłu.

P.S Chciałem to opisać w miarę dokładnie, przepraszam ze taki spam i mam nadzieje że trzyma się "kupy"

Roni21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 13:31   #2
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami

Istnieje coś takiego jak diagnostyka i skanery diagnostyczne.
Proponuje udać się do specjalisty, któremu nie są obce takie urządzenia i wtedy przyczyna napewno zostanie szybko znaleziona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2021, 21:10   #3
Roni21
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 12-05-2021
Skąd: Anglia
Model: Ford focuc c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami

Cytat:
Napisał Styber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Istnieje coś takiego jak diagnostyka i skanery diagnostyczne.
Proponuje udać się do specjalisty, któremu nie są obce takie urządzenia i wtedy przyczyna napewno zostanie szybko znaleziona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Był podpinany pod komputer który nic nie wykazał, sprawdzane były wszystkie przekaźniki i bezpieczniki ,mechanik chce wymienić zawór na pompie z nadzieja że pomoże.
Roni21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 12:54   #4
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami

niech go czyści najpierw
filtr paliwa wymieniony?
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 13:50   #5
Roni21
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 12-05-2021
Skąd: Anglia
Model: Ford focuc c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niech go czyści najpierw
filtr paliwa wymieniony?
Co masz na mysli? niech go czysci najpierw??
filtr byl wymieniany 8k km temu
Roni21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 14:24   #6
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami

Cytat:
Napisał Roni21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Był podpinany pod komputer który nic nie wykazał
Akurat... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 15:14   #7
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami

Tak ciezko podpiac kompa i sprawdzic wartosci rzeczywiste. Cisnienie na szynie naprzyklad.
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 19:11   #8
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,972
Domyślnie Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami

Cytat:
Napisał romanhoks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak ciezko podpiac kompa i sprawdzic wartosci rzeczywiste. Cisnienie na szynie naprzyklad.
A jak ma sprawdzic jak silnik nie odpala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Roni21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
,mechanik chce wymienić zawór na pompie z nadzieja że pomoże.
Przyczyna może być zamieniony wtrysk miejscami, nieszczelny układ na wtrysku, którymś. Do sprawdzenia oringi na przelewach, bo tam też może powodować problemy z odpaleniem. A przede wszystkim odpowietrzenie dokładne układu.w

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 13-05-2021 o 19:20
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 19:31   #9
Roni21
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 12-05-2021
Skąd: Anglia
Model: Ford focuc c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak ma sprawdzic jak silnik nie odpala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

Przyczyna może być zamieniony wtrysk miejscami, nieszczelny układ na wtrysku, którymś. Do sprawdzenia oringi na przelewach, bo tam też może powodować problemy z odpaleniem. A przede wszystkim odpowietrzenie dokładne układu.w
przelewka jest nowa z serwisu,a jesli by nie trzymalo to by tam ropa leciala a wszystko suche.
wtryski sa te same,wymieniane podkładki i uszczelniacze tez z serwisu,uklad odpowietrzyny ,
Roni21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 19:50   #10
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,972
Domyślnie Odp: nie odpala po wymianie podładek pod wtryskami

Cytat:
Napisał Roni21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtryski sa te same,wymieniane
Chodzi o zamiane miejscem czyli z 1 cylindra zalozyl na 3 . A ja jednak obstawiam ze uklad jest nie odpowietrzony , niech dokladnie odpowierza filtr paliwa-zaleja do pelna ropa a nie probe odpowietrzenia przez kreceniem rozrusznikiem
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nie odpala , uszczelniacz , wtryskiwacze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.