Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2021, 20:58   #1
sysu
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-03-2020
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 Ti-VCT 120KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Jaki zamiennik przegubu zewnętrznego

Cześć,
mam problem i wiele pytań z nim związanych.

Mój samochód to Mondeo Mk4, benzyna 1.6 Ti-Vct 120KM, rocznik 2011, kombi.
Muszę wymienić lewy przegub zewnętrzny.
W warsztacie poradzili mi, żebym rozejrzał się za zamiennikiem, bo oryginały są kosztowne.
Dali mi poniższe zdjęcie ze wskazówką, że muszę szukać zamiennika do indeksu 1948857 (tak jak wybrane na zdjęciu):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzałem jeszcze wyraźnie z nimi, że indeks 1840091 mnie nie dotyczy.

Teraz zatem seria wątpliwości:
1) Jedyny dostępny zamiennik jaki znalazłem, to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy uważacie, że to warto kupić, czy to będzie tandeta? Niepokoi mnie niska (chyba) cena...

2) Wyszukałem wg swojego VINu części przez [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i tutaj wg katalogu pasuje do mnie część 1840091, a tego 1948857 to wcale nie widać...

3) Znaleziony przeze mnie zamiennik (pkt 1) ma w opisie napisane, że odpowiada zarówno 1948857, jak i 1840091. Dlatego już totalnie zgłupiałem...

Generalnie jeśli podpowiecie, że pkt 1 jest spoko to go pewnie kupię i będę miał z głowy. W przeciwnym wypadku jestem trochę w kropce; zamienniki dla 1840091 są z tego co widzę łatwiejsze do znalezienia (np. Metelli, Febest). Póki co czuję się związany rekomendacją warsztatu, że to musi być 1948857 i nic innego.

Z góry dzięki za podpowiedzi

sysu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 11:17   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Jaki zamiennik przegubu zewnętrznego

Jak robisz w warsztacie to niech oni dobiora i przygotuja czesci, w innym razie ciężko z gwarancja oraz jak bedzie coś nie pasować to będziecie w kropce.

A te numery pewnie są zamienne. Masz jeszcze 1481213. A co do jakości to hmm różnie to bywa z tymi chińczykami. Niektórzy długo jezdza i to chodzi, innym pada po tygodniu a u innych już się nie nadaje przed montażem (w sumie już to się dzieje tez u renomowanych producentów). Osobiscie miałem w reku przegub wewnętrzny Febest i zwróciłem szybciej niż odebrałem, miał większe luzy niz stary uszkodzony. Ja bym zakładał używkę w dobrym stanie ewentualne liczył na (wątpliwą) gwarancje warsztatu.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 25-05-2021 o 11:29
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 13:03   #3
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Jaki zamiennik przegubu zewnętrznego

Poszukaj używki w dobrym stanie.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2021, 11:17   #4
sysu
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-03-2020
Skąd: Katowice
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1.6 Ti-VCT 120KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jaki zamiennik przegubu zewnętrznego

Żeby nie pozostawić tematu gołego bez rozwiązania:

Kontaktowałem się jeszcze z paroma innymi serwisami, ale albo nie miałem żadnej konkretnej odpowiedzi, albo kontakt się urywał po tym, kiedy próbowałem się dowiedzieć jaki dokładnie zamiennik mi proponują

Ostatecznie kupiłem niniejszy przegub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (wysłałem zapytanie do ich biura obsługi i odesłali mi, że ten przegub będzie właściwy).
Jeśli nie widać odnośnika to jest to, cytuję: "Przegub napędowy - kompletny METELLI 15-1816 (Od strony koła)"
Ten przegub pasuje do numeru OE 1459743

Skonsultowałem to jeszcze z Jackiem (administratorem forum), który w całej sprawie bardzo dużo mi pomógł. Stąd od Jacka wiem, że:
1459743 to numer całej lewej półosi
1840091 to przegub fabrycznie regenerowany
1948857 to przegub nowy

Jacek doradził, że powyższy przegub Metelli prawdopodobnie będzie pasował.

Zaryzykowałem zakup, pojechałem do serwisu, okazało się że pasuje. Koszt zamknął mi się wobec tego poniżej 200zł za przegub i poniżej 200zł za robociznę. Mam nadzieję, że przegub pożyje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


PS.
Aż do teraz nie wiem, czemu mój serwis zabronił mi szukać wg numerka 1840091.

Ostatnio edytowane przez sysu ; 09-06-2021 o 13:26
sysu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2023, 11:45   #5
djgenek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Mondeo mk4 Przegub

Witam was. Okazało się że do wymiany mam przegub zewnętrzny od strony koła (Rozerwana guma). Pytanie jakiej marki przegub polecacie? Oraz jaki jest oryginalny OEM dla tego przegubu?

Mondeo mk4 2.2tdci Manualna skrzynia biegów, rocznik 2013.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
djgenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przegub



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.