Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2020, 22:54   #1
jasno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: transit, escape
Silnik: 2,5 D; 1,5
Rocznik: 1989, 2017
Postów: 11
Domyślnie Lejące wtryski - ale jakie?

Walczę ostatnio z moim ponad miarę kopcącym 2,5D.
Regulowałem już kąt wtrysku - bez większych sukcesów - teraz przyszła kolej na wtryski. Myślałem, że kupię nowe, ale nigdzie takich nie mogą znaleźć.
Poza tym mam problem z ich identyfikacją. Z katalogu 7zap mam numer 5011701, ale to mi niewiele daje.
Czy ktoś ma namiary na takowe?
A swoja drogą jak się je demontuje? Wystarczy odkręcić dwie nakrętki i je wyciągnąć?
Silnik ma oznaczenie 4A i pompę Lucas Cav.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jasno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 08:38   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Lejące wtryski - ale jakie?

Silnik masz 4AB. Wtryskiwacz to: 5011701 (R844F-9K546-CAB)
No... te wtryskiwacze to nie są późniejsze popularne "ołówkowe" Stanadyne, tylko produkcji Lucasa/Delphi. Mają inny otwór w głowicy. Je się wyciąga z otworu, ale mogą być zatarte po tylu latach...
Wątpię czy je znajdziesz nowe w Polsce. Gdzieś na zachodzie znalazłem propozycję renowacji, trzeba czekać 4-6 tygodni.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chyba już lepiej gdzieś poszukać starej daty pompiarza, który podejmie się regeneracji wtryskiwaczy. Może jeszcze wszyscy tacy fachowcy nie wymarli... Ja takie właśnie wtryskiwacze regenerowałem w Warszawie... około 30 lat temu.

Tu masz rysunek złożeniowy z opisem i numerami:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeżeli autko jest ogólnie zdrowe i w dobrym stanie, warto zainwestować w te wtryskiwacze. Ściągnąć je skąd się da.
Ale jeżeli już dożywa swoich dni, to lepiej ich już nie ruszaj, bo w praktyce to nie jest nic innego jak szukanie kłopotów.

W ofercie Transit-Center jest ten wtryskiwacz jako używka, ale aktualnie niedostępny... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Znalazłem regenerowany w cenie... 823 zł./szt. Masakra finansowa. Ale to znaczy, że ktoś to regeneruje.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-07-2020 o 17:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2020, 14:05   #3
jasno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: transit, escape
Silnik: 2,5 D; 1,5
Rocznik: 1989, 2017
Postów: 11
Domyślnie Odp: Lejące wtryski - ale jakie?

Dziękuję bardzo za te wszystkie informacje. Mój Tranzik to kamper i jeszcze nie chciałbym się go pozbywać. Może to lato jeszcze pojeżdżę, ale następnego przeglądu to mi już chyba nie przejdzie.
A jeśli chodzi o regenerację, to zasięgnę języka w firmie Pezal z Gdańska, która mi uszczelniła pompę Lucas Cav. Było drogo, ale fachowo.
Chodzi mi jeszcze po głowie wymiana silnika na 2l benzyniaka ze Scorpio. No ale to temat na zimę.
jasno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.