Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2019, 08:05   #4681
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

...łeee tam "nie mogę dostać"...
wystarczy wpisać np. taki nr. aukcji na pewnym portalu aukcyjnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
7249343936

Pozdrawiam

Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 18:12   #4682
gszalas
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 113
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Aukcji juz niestety zakończona. Ile telefonow można dodać do modułu?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
gszalas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 06:25   #4683
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,476
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Sa też za mniej niz 20zl, plus przesyłka .
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2019, 18:35   #4684
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Do modułu można dodać do 6-ciu telefonów i z pozycji menu radyjka można je wybierać, kasować oraz dodawać nowe.
Radio Sony Ford ma oczywiście troszkę lepsze menu "telefoniczne" więc jest to operacja troszkę łatwiejsza niż w CD6000.

Pozdrawiam
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 10:09   #4685
Mimik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2019
Skąd: Czerwionka
Model: Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Radio 6000 dołożenie modułu bt oraz USB

Witam, na forum jestem nowy czy do radia 6000 w polifcie 2012 rok można dołożyć BT? Czy nie współpracuje to z takim radiem?

Ostatnio edytowane przez Mimik ; 06-01-2019 o 11:31 Powód: Źle napisany temat
Mimik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 11:00   #4686
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Radio 6000

Cytat:
Napisał Mimik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radio 6000
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na bardziej konkretny, zgodny z zasadami Forum:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Dziękuję

Speedo
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 15:00   #4687
Mimik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-01-2019
Skąd: Czerwionka
Model: Mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Speedo dzięki za przeniesienie w odpowiednie miejsce wyczytalem że jednak podejdzie muszę tylko moduł zmienić jest jakaś różnica w module Nokia i tym drugim? Z przed lift pasuje?
Mimik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2019, 18:36   #4688
ntgale
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-09-2004
Skąd: SC/WB
Model: Galaxy
Silnik: DW12
Rocznik: 2011
Postów: 126
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wczoraj ostatecznie wszystko zamontowałem w aucie, więc i na forum temat zakończę:

Cytat:
Napisał ntgale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie. Poszperałem trochę na forum, ale nie dotarłem jeszcze do interesującej mnie sprawy.
Kupiłem Galaxy 2,2 z 2011 roku. Miało fabryczne radio 6000 z mp3. Trochę przez przypadek stałem się właścicielem radia Sony z DAB oraz modułu BT CS7T-14D212-AC wraz z wiązką USB. Radio i moduł podobno pochodzą z jednego auta - Mondeo.
A skoro kupiłem to nie mogłem się powstrzymać przed wybebeszeniem auta i instalacją wszystkiego. I tak:
- radio obsługuje wszystko co potrzeba, również DAB działa
- udało się zlokalizować wolną wtyczkę do podłączenia modułu
- moduł ożył, radio pokazuje dodatkowe opcje: BT, USB i BT AUDIO
- czyta nośniki USB, paruje się z telefonem, pozwala dzwonić-odbierać, działa streaming
Ale: nie ma głosu z modułu, no i dźwięków zestawu głośnomówiącego.
Jednym z problemów jest zapewne brak mikrofonu do zestawu - zaglądałem na górę, bo przymierzam się do instalacji szyb uchylanych elektrycznie. Kostka była ale chyba wtyknięta w gniazdo by nie latała. A może jednak jest mikrofon...
Co natomiast trzeba zrobić by pojawił się dźwięk w głośnikach? To sprawa z kabelkami czy softem? Proszę o podpowiedź.
Pozdrawia zadowolony właściciel autobusu.

Edit..
Zacząłem ten wątek czytać od początku, choć i w różne przypadkowe miejsca trafiałem.
Czy muszę kupować manetkę kierunkowskazów z VC?
Mikrofonu nie mam, muszę kupić.
Instalacja: miałem złącze do modułu, mam AUX, czy instalacja nie powinna być przygotowana na takie zmiany?
Po przeczytaniu sporej części wątku, częściowo wyrywkowo, natrafiłem m. in. na taki pomocny post:

Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o moduł BT/VC i kabel USB, to po kilku latach bezproblemowej eksploatacji modułu BT/VC z USB, postanowiłem:
1) Pozbyć się "leniucha" i podłączyć moduł BT/VC oraz mikrofon w podsufitce do oryginalnej instalacji.
2) Kupić i zamontować oryginalny fordowski kabel USB, aby był solidnie osadzony w module (na zatrzasku) i się przypadkiem nie wysunął.
3) Kupić oryginalne gniazdo USB do schowka, żeby wyglądało "jak z fabryki".
W celu zrealizowania powyższego dokonałem następujących zakupów w ASO:
1692627 USB Cable AM2T-14D202-CA
1543450 USB Socket 8M2T-19A164-BA
1599221 Wire Assy 8G9T-14N000-AB (tzw. pajączek)
ad.1) Tutaj poszło w miarę łatwo. Wypiąłem swojego pajączka (z końcówką CA, czyli bez obsługi BT/VC) i wpiąłem zakupionego 8G9T-14N000-AB (z obsługą BT/VC). Co ciekawe na opakowaniu ten pajączek miał napisane po polsku "Mikrofon". Potem wypiąłem i wyjąłem z auta zakupionego i zamontowanego kilka lat temu "leniucha" (jest na sprzedaż). Kabel do mikrofonu w podsufitce już był, kabel do modułu nad schowkiem też. Nie znalazłem go przy pierwszym montażu, bo za mało wtedy wiedziałem i nie wcisnąłem się pod konsolę na tyle głęboko, aby go wypatrzeć. Ale teraz błąd już został naprawiony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moduł zamontowałem w przeznaczonym dla niego miejscu, co widać na zdjęciu.
ad.2) i 3) Końcówka kabla AM2T-14D202-CA idealnie pasowała do modułu, ale jego drugi koniec za nic nie pasuje do gniazda (patrz zdjęcia). Poza tym końcówka kabla sama może robić za gniazdo (jest to gniazdo USB typu A), ale ani ta końcówka, ani zakupione gniazdo nie pasują do żadnej dziury w schowku. Zrobiłem zdjęcia tej zagadki. Widać tę dziurę, którą uznałem za miejsce na oryginalne gniazdo. Jest ona za mała, więc albo w katalogu części forda jest błąd, albo schowek powinien być inny.
Czy ktoś mający fabrycznie zamontowane BT/VC z USB mógłby udostępnić zdjęcia wnętrza schowka z zamontowanym gniazdem?
Jakie numery FINIS powinny mieć kabel USB i/lub gniazdo, aby pasowały do schowka?
A co do mojego Galaxy z 2011 roku. Miałem podstawowe radio 6000 mp3, zworę, co wczoraj się okazało, 8G9T-14N000-CC. W wyborze prawidłowej zwory pomogły mi posty na forum, ale również, dostępne w sieci katalogi z numerami części. Znalazłem jaką część w połączeniu z radiem 6000 ma obecnie moje auto i dobrałem część zamienną zgodnie z konfiguracją docelową. Przy zamawianiu zwory w ASO okazało się jednak, że numer części się zmienił ale ostatecznie dostałem poprawną zworę o numerze 8G9T-14N000-AD.
Ostatecznie zmieniłem:
- radio na Sony DAB
- moduł z USB
- manetkę kierunkowskazów
- zworę,
oraz dołożyłem mikrofon, bo instalację już miałem.
Wszystko działa jak należy.
Gdy przeglądałem wersje instalacji elektrycznych w katalogach w sieci, wyszło, że kabel do mikrofonu powinien być zawsze gdy w aucie jest zamontowany fabryczny alarm.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20190104_194753498.jpg (97.7 KB, 92 wyświetleń)
ntgale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2019, 16:16   #4689
gszalas
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 15-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus mk II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 113
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Słuchajcie zrobiłem instalacje jak na ilustracji z tym, że nie przyszedł mi jeszcze mikrofon i nie został on zamontowany. Mimo to chciałem zobaczyć czy to działa. Telefon łączy się z modułem bez problemu, po wybraniu połączenia na wyświetlaczu radia jest informacja o połączeniu jednak brak dźwięku z głośników, nie działa także złącze AUX. Czy montaż mikrofonu załatwi tememat, czy jednak coś źle zostało zrobione?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
gszalas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2019, 17:05   #4690
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jak nie ma dźwięku w głośnikach to jest źle podłączone i mikrofon nic nie zmieni
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.