Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2016, 18:54   #11
jarros
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Z-cie
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie Odp: LPG w duratecu czy to dobry pomysl ?

Móje poprzednie mondeo mk2 z czarnym zetec iem przejechało na gazie 190 tys km i dalej jeździ (teraz moj brat) instalka wtrysk. Regulacja co 10tys km, regulacja zaworow co 40-50tys i silniczek chodzi jak talala.
Obecnie moje Mk4 ma instalke od 40tys i wszystko dziaĺa jak nalezy. Oczywiście zawory sprawdzone i wyregulowane.
Także sam sobie odbowiedz apropo tych wszystkich opini internetowych.
Moim zdaniem "jak sie dba, tak sie ma".
A te wszystkke problemy bjora sie z tego, ze ludzie maja gdzies serwisy i regulacje. Jeździ to jdździ, a potem płacz.
No i gazownik też musi mieć pojęcie o tym co robi.

Amen.

jarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2016, 18:59   #12
RomanKKK
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 11-07-2015
Skąd: łódź
Model: fusion
Silnik: 1.4tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: LPG w duratecu czy to dobry pomysl ?

Miałem Fusiona 1.4 Duratec. Zagazowałem go jak miał 17kkm. Sprzedałem jak miał 150kkm. W tym czasie wymieniłem wtryski gazu, cewkę zapłonową. Nowy właściciel jest bardzo zadowolony z jakości pracy silnika.
PS. Sprzedałem nie z powodu jakichkolwiek problemów/
RomanKKK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2016, 19:11   #13
jarros
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Skąd: Z-cie
Model: MONDEO
Silnik: 2,0 + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie Odp: LPG w duratecu czy to dobry pomysl ?

I jeszcze taka ciekwostka...
To moje poprzednie mk2 zrobiło to 190tys. bez wymiany wtrysków (czerwone valteki) i parownika. I jeżdzi dalej. :-)
jarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2016, 21:25   #14
plucik4
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-08-2015
Skąd: Łazy
Model: fiesta
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: LPG w duratecu czy to dobry pomysl ?

no ok to w takim razie chyba się zdecyduję na gazowanko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A może ktoś polecić kogoś dobrego na śląsku? Najlepiej w okolicach Dąbrowy Górniczej
plucik4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 08:37   #15
Zdzich K.
ford::average
 
Imię: Zdzich
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Merc 211 'Avantgarde'
Silnik: 2,6 Pb/LPG
Rocznik: 2003
Postów: 186
Domyślnie Odp: LPG w duratecu czy to dobry pomysl ?

Jeśli nikt się nie odezwie z namiarem, to po 3 V zapytam mojego mechanika ..., ale to dopiero 4 maja.
Zdzich K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 16:14   #16
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: LPG w duratecu czy to dobry pomysl ?

Cytat:
Napisał plucik4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może ktoś polecić kogoś dobrego na śląsku?
Zajrzyj do strefy śląskiej...

Cytat:
Napisał plucik4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem 1.4 16v w corsie która ponoć na gaz reagowała źle. Nie gazowałem jej i dojechałem do 225 tysięcy bez większych, droższych napraw póki nie została rozbita. Natomiast moja znajoma miała ten sam silnik w tigrze tylko, że miała gaz i tam już były problemy non stop. Częste wizyty u mechanika a potem remont. Stąd moje obawy odnośnie zakładania gazu do silnika 16v. Nie chcę oszczędzać na paliwie żeby później musieć włożyć tą kasę w wymianę zaworów itp. Tym bardziej, że sam nie potrafię tego zrobić.
Nie ma co porównywać jak sąsiadka na dwójce piłowała przez pół miasta lub na zimnym silniku gaz do dechy. Ogólnie te silniki padały z gazem czy bez więc....

Ostatnio edytowane przez Marek ; 02-05-2016 o 16:17
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 19:49   #17
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: LPG w duratecu czy to dobry pomysl ?

Auto gaz silesia w katowicach, ja miałem do nich jechać bo robią wtryski nawiercane w głowice, ale znalazłem fachowców w Krakowie.
Silesia udziela sie na lpg-forum i ładnie i fachowo robi.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 20:35   #18
wojtekpl
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 02-06-2013
Skąd: KR
Model: Fiesta MK7 Trend, GoldX
Silnik: 1,4i LPG
Rocznik: 2013
Postów: 120
Domyślnie Odp: LPG w duratecu czy to dobry pomysl ?

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto gaz silesia w katowicach, ja miałem do nich jechać bo robią wtryski nawiercane w głowice, ale znalazłem fachowców w Krakowie.
Silesia udziela sie na lpg-forum i ładnie i fachowo robi.
W Krakowie p. Piotr Ficek wierci w głowicy, pooglądaj jego montaże.
__________________
pozdrawiam
wojtekpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 22:14   #19
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: LPG w duratecu czy to dobry pomysl ?

Cytat:
Napisał wojtekpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Krakowie p. Piotr Ficek wierci w głowicy, pooglądaj jego montaże.
Ja mam przez niego właśnie wykonaną prace montażu LPG.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 22:27   #20
serax
ford::beginner
 
Avatar serax
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 09-10-2015
Skąd: Przemyśl
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: LPG w duratecu czy to dobry pomysl ?

Może to i nie focus, ale mam mondeo (silnik też duratec 1.8 125km). Założyłem gaz 10k km temu i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Miejscowi magicy odradzali mi instalacji gazu do tego samochodu (jacy magicy takie sztuczki), dlatego zdecydowałem się pojechać nieco dalej do na prawdę profesjonalnego zakładu. Gość wyśmiał swoich poprzedników i założył jak najbardziej gaz bez najmniejszych problemów. Grunt to nie zaoszczędzić na montażu.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. daj te 2500-3000 zł, a nie idź w koszty i zakładaj za 2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zrób to tak jak trzeba i u tego u kogo trzeba, a będziesz zadowolony... a co do remontu silnika... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam znajomego co też kupił mondeo... nie gazował, bo ktoś mu powiedział, że duratec+lpg to zło... i tu nie uwierzysz. Mimo iż jeździł na PB i lał 98 remont silnika przyszedł po 8tyś km... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. także... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gadanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. załóż dobrą instalację u porządnego fachowca, a nie u wujka Mietka w garażu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do oleju dolałem 800ml na 10tyś km, więc to tragedia nie jest.
serax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.