Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2015, 08:47   #1
Przemek94
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-05-2013
Model: Focus MK2 lift
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Awaria Silnika 1,6 tdci

Witam dziś( nie 1 raz) miałem komunikat w swojej foce awria sinika i wiadomo ograniczenie mocy itp.podczas jazdy przekrecalem kluczyk i zara znowu odpalalem( nawet nie gasł) i było ok , lecz 1 raz zdazylo mi się to w trasie , jeżeli już miałem sytuacje w mieście gdy ruszałem z 1 dostał obrotów bo wymuszała tego sytuacja, a dziś zdarzyło mi się to przy wyprzedzaniu w sumie tylko na 3 biegu po przekroczeniu 3200-3500 obrotów po chyba 4 restarcie miałem pusty fragment drogi i przycisnalem go na 4 biegu z 70 do 160 chyba zeby tez dostał obrotów i nic auto jedzie normalnie potem przetestowałem to na 3 biegu i też było ok. Nie mam pojęcia co jest przyczyną co prawda auto od startu wydawało mi się jakieś nie swoje .Byłem z roku temu na podłączeniu pod kompa usłyszałem odpowiedź ze bład zbyt ogólny: " Któryś wtyrsk może dostawać zadużo paliwa, lub za mało, albo paliwo jakoś lipne" co do paliwa sam zacząłem to podejżewać ponieważ wczoraj zatankowałem na statoil po dłuższym nie tankowaniu lecz stacja dość sprawdzona wcześnie tankowałem zreguły na BP. Macie jakieś porady pomysły co jest nie tak 1 raz miałem doczynienia iż bład wyskakiwał tak samo, stwierdziłem że może auto dostawało zbyt mało powietrza ponieważ zbliża się wymiana oleju i filtrów powietrza i oleju ( może to jest to) i czy może wymienić przyokazji filtr paliwa bo chyba nie był wymieniany ,a wyczytałem iż ford nie przewiduje wymiany filtra paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam auto to oczywiście Focus Mk2 FL 1,6 TDCI 90 HP wersja Econetic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przemek94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 11:44   #2
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Awaria Silnika 1,6 tdci

Cytat:
Napisał Przemek94 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy może wymienić przyokazji filtr paliwa bo chyba nie był wymieniany ,a wyczytałem iż ford nie przewiduje wymiany filtra paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...
Pierwsze słyszę...
1.6tdci posiada filtr paliwa "puszkę", Ford zaleca wymianę co 60tyś km.
Ze względu na jakoś paliwa i zimy w Polsce rozsądna wymiana może być częstsza.

Zapychający się filtr syfem z paliwa lub parafiną zimą może powodować różne problemy.
Jeśli nie wiesz kiedy lub czy nawet w ogóle filtr był wymieniany, to lepiej od tego zacznij Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.