Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2015, 10:19   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jak wymienić łożyska z przodu?

Tak, ta nakrętka trzyma czop półosi w wieloklinie piasty i w łożysku. Dopiero po odkręceniu możliwe jest zjęcie piasty z czopa.
Piasta z czopa schodzi... różnie. Czasem się zapiecze. Nie uszkodź tarcz ABS-u.

Tam jest bardzo duży moment dokręcania, kiedyś podawałem w jakimś wątku, instrukcje mam w domu, więc teraz nie podam.

=========================
Dokręca się centralną nakrętkę w dwóch etapach - wpierw 250 Nm, pięć obrotów piasty i następnie 420 Nm (!).

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-03-2015 o 13:17
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2015, 12:29   #12
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Jak wymienić łożyska z przodu?

Bardzo dziękuję za szybie info - zostawię to mechowi niech sie pomęczy auto ma 300 tys. i nigdy nie było to ruszane...więc wszystko może sie zdarzyć, lepiej niech u niego w warsztacie, jeszcze raz dzięki
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 09:28   #13
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Jak wymienić łożyska z przodu?

Witam odświeżam kotleta. Auto dziś jedzie w nocy więc.. niedziela naprawialna proszę o szybką odpowiedź jak ktoś odwiedzi forum.

Transit 2.0 15' 100KM. Jadę sobie i słyszę klocki się kończą. Kupiłem klocki odkręcam koło a cała tarcza lata- więc łożysko do wymiany. Sklepy zamknięte bo 20:00 mam kompletną zwrotnicę myślę odkręcę i przełożę.

Niestety torxy na piastce wszystkie okrągłe ( nie pamiętam co za h.. mi tarcze wymieniał) Więc myślę sobie przełożę całość z wahaczem. Odkręciłem wahacz i śruba mocująca amortyzator też okrągłą... (kto mi amory wymieniał pamiętam)
Teraz pytanie dam rady uciąć kątówką nie uszkadzając amora? czy spawać na to nakrętkę i próbować odkręcać. Wczoraj sobie odpuściłem lecz dziś muszę dokończyć aby nic nie zepsuć bardziej..
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 10:11   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jak wymienić łożyska z przodu?

Jeżeli przetniesz śrubę mocującą amortyzator w zwrotnicy, to nie wykręcisz jej części nagwintowanej - zwrotnica będzie bezużyteczna.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 08:51   #15
pilot14
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: C-max / Transit
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM / 2.0 TDDI 100 KM
Rocznik: 2008 / 2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: Jak wymienić łożyska z przodu?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem dlaczego ten mechanik chce wymieniać łożysko z piastą. Wymiana z piastą to jest jednocześnie ruszenie tarcz hamulcowych, a tego lepiej nie robić (chyba że nowe zakładać...).
Można prosić o rozwinięcie tematu.
Mam do wymiany łożysko. Mam też na stole drugą kompletną kolumnę McPersona (piasta, zacisk, tarcza, amortyzator). Z racji że nie chce mi się zrzucać całego McPersona z samochodu pomyślałem że wymienię samą piastę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dlaczego lepiej nie ruszać tarcz?
__________________
Regulamin $23
pilot14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 09:52   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jak wymienić łożyska z przodu?

Tarcza hamulcowa przykręcona jest do piasty, więc skoro ktoś chce wymienić łożysko razem z piastą, to musi tą tarczę od piasty odkręcić, ściągnąć tarczę z piasty (a zwykle robi się to młotkiem przy jej wymianie na nową) i założyć na drugą piastę. Jest więc ryzyko uszkodzenia tarczy, ponadto trzeba wtedy zawsze bardzo dokładnie oczyścić i piastę i tarczę na powierzchniach przylegania. To jest szukanie kłopotów.

Z drugiej strony można to zrozumieć, kiedy łożysko jest zapieczone w piaście, a mechanik nie ma ani praski, a nie specjalnego ściągacza.

Niektórzy mają inną metodę zdjęcia piasty z tarczą, odkręcają jak zwykle na początku czop półosi, potem lekko go ruszają aby mieć pewność, że się wysunie bez większych trudności z piasty. Łożyska nie odkręcają i przy pomocy różnego rodzaju klinów (i podobnych narzędzi) wbijanych pomiędzy tarczę i zwrotnicę, ściągają piastę z tarczą z łożyska. Ale jest to związane z ryzykiem uszkodzenia pierścienia ABS-u. Robi się tak najczęściej przy wymianie tarcz, bo wiadomo, że zostaną skatowane. Łożysko zostaje przykręcone przy zwrotnicy.
To ciebie nie dotyczy, bo masz łożysko do wymiany...

Generalnie trzeba mieć trochę szczęścia, bo czasami jak się coś zapiecze - jedno w drugim - to pomoże tylko mocna praska hydrauliczna...
W warsztacie u Wasia często zdejmują z auta całą zwrotnicę z przegubem kulistym (odkręcają ją od amortyzatora) i idą do praski, tam wyciskają łożysko ze zwrotnicy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-10-2018 o 09:59
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.