Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2012, 12:12   #11
jarek.m2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2012
Skąd: Milton Keynes
Model: S-MAX
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

no to jak sprawdzić że jest przejście na tym kabelku , wiem że ktoś juz to robił bo przed modołem są ślady lutowania i jest inny kabel niż powinien być, czy musze odizolować całą wiązke kabli żeby sie dostać do drugiego końca???

jarek.m2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2012, 14:57   #12
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Jak dojść do tego kabelka to należy tak jak ( po nitce do kłębka).
Ja wpinam agrafkę co jakiś czas w kablu który szwankuje i sprawdzam napiecie miernikiem .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 14:12   #13
PPiotrek
ford::advanced
 
Avatar PPiotrek
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 03-12-2011
Model: edge
Silnik: 2.0, titanium
Rocznik: 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Witam, mam problem z wentylatorem silnika. Tzn. raz sie zalacza, a raz nie. Czasami odpala juz podczas jazdy, a czasami gasnie. Napiecie w gniazdku, koncowce jest. Co to moze byc? Wymienic caly wentylator, czy tylko modul sterowania? A moze zmiana softu cos pomoze?
PPiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 14:32   #14
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

A co ........... przy uruchomionej klimie też nie kręci się .?..
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 15:42   #15
r0ck
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-02-2014
Skąd: Białystok
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 321
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

był mój wątek o klimie z lipca - padł wiatrak - 750 zł /ori FORD/ i po sprawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S-MAX 2.0 TDCI
r0ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 15:56   #16
PPiotrek
ford::advanced
 
Avatar PPiotrek
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 03-12-2011
Model: edge
Silnik: 2.0, titanium
Rocznik: 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Cytat:
Napisał r0ck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
był mój wątek o klimie z lipca - padł wiatrak - 750 zł /ori FORD/ i po sprawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twoj wpis, to odp.dla mnie? No wiec sek w tym, ze wiatrak czasami kreci - wirnik, lopatki. A czasami brakuje mocy, sygnalu, ktory wprawilby go w ruch. Dlatego stawiam na sterownik.
PPiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 16:11   #17
r0ck
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-02-2014
Skąd: Białystok
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 321
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

u mnie było to samo, czasami działał wiatrak czasem nie
__________________
S-MAX 2.0 TDCI
r0ck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 17:32   #18
PPiotrek
ford::advanced
 
Avatar PPiotrek
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 03-12-2011
Model: edge
Silnik: 2.0, titanium
Rocznik: 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

nówka czy używka? 750 zł sam wiatrak czy również ze sterownikiem? Pytam, bo mi w fordzie krzyknęli 1800 zł.
daj namiary na miejsce, w ktrym jest tak tanio
PPiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 10:06   #19
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Witam tak u mnie też był winny ten przewód fioletowy, mechanik twierdził że na bank to będą któreś z trzech elementów czyli wiatrak modół lub modół komfortu. Trzy godz szukania w necie co i jak i jest udało się naprawić zajęło mi to 2 godz ma spokojnie przewód wymieniony na nowy w całości, i wszystko wróciło do normy działa idealnie. Więc jeśli już pierwsze co to szukajcie winy w tym przewodzie.
personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2016, 09:30   #20
lehu33
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Model: S-MAX
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wentylator od chłodnicy nie działa -silnik sie grzeje -nie działa klima

Moje przygody z niedziałającą klimatyzacją zakończone sukcesem.

Na początku klimatyzacja działała od czasu do czasu. Następnie przestała działać na dobre i doszło do rozszczelnienia układu, czyli para spod maski i specyficzny zapach w aucie.

Wizyta w zakładzie klimatyzacji i diagnoza, że chłodnica klimatyzacji do wymiany.
Chłodnica została wymieniona i po dwóch dniach kolejne rozszczelninie.
Wizyta w zakładzie klimatyzacji. Układ szczelny, wyciek nastąpił z zaworu bezpieczeństwa. Wszystko wydaje się w porządku – wiatrak działa.

Po kolejnych dwóch dniach kolejne rozszelnienie przez zawór bezpieczeństwa.
Wizyta z zakładzie klimatyzacji napełnienie i informacja „Nie wiemy co jest” – czyli szukaj elektryka.

Analiza forum i do roboty.

Sprawdzenie układu elektrycznego zasilającego wentylator chłodnicy:

1) sprawdzenie napięcia na poszczególnych elementach:
- podanie zasilania bezpośredni na silnik wentylator klimatyzacji,
Działa 9 razy na 10 podań napięcia, czyli coś jest nie tak.
- wyjście z modułu klimatyzacji,
Powinno być 12-14 V podawane ciągle, ale jak silnik nie działa po dodaniu napięcia przez moduł, to układ automatycznie odcina zasilanie i na wyjściu z modułu chłodnicy nie ma napięcia,[/INDENT]- na wejściu do modułu chłodnicy,
Gniazdo z trzema przewodami: zasilanie, masa i przewód odpowiadający za załączanie i wyłączenie silnika chłodnicy – słynny filetowy kabelek.
Napięcie na tym kabelku jest różne: 0 V – wiatrak nie pracuje,
ok 4,5 V – wiatrak pracuje na tzw. pierwszym biegu (kręci się wolniej),
ok. 10 V – wiatrak pracuje na tzw. drugim biegu (kręci się szybciej).
Przy włączonej klimatyzacji z reguły jest ok. 10 V, ale zdarza się że jest ok. 4,5 V.
Nie zbadałem tego do końca ale zdarza się, że sygnał na fioletowym kabelku jest pulsacyjny, a nie ciągły.

W moim s-maxie winny był silnik wentylatora chłodnicy – skończyły się szczotki.

Jeżeli silnik wiatraka klimatyzacji jest w stanie przedagonalnym (kończą się szczotki) to będzie raz się kręcił, a raz nie, dlatego ciężko będzie to zdiagnozować. Najlepiej sprawdzić to po parogodzinnym nieużywaniu auta – wtedy z reguły nie odpala, jak się auto troczę porusza, to silnik zaczyna działać,

2) Wyjęcie wentylatora chłodnicy - jest proste:
podniesienie auta z przodu – wystarczy jedna strona najlepiej lewa,
od dołu:
- zdjęcie plastikowej osłony, która jest zamocowana na 9 śrubach: 3 śruby klucz 10 mm, 6 śrub klucz 5/16 cala,
- odkręcenie belki na której umocowane są chodnice: 4 śruby: 10 mm, - chłodnice będą trzymać się na przewodach,
Od góry:
- wyjęcie plastikowej osłony silnika – ręką do góry,
- wyjęcie plastikowej osłony nad chłodnicami – plastikowe wciskane kołki do wyjęcia potrzebny jest śrubokręt płaski,
- odłączenie przewodów elektrycznych od wiatraka i modułu chłodnicy,
- odkręcenie modułu chłodnicy od obudowy wentylatora – śrubokręt krzyżakowy,
- odłączenie od góry chłodnicy czarne cienkie przewody – są one położone na chłodnicy, nie demontujemy żadnego układu,
- obudowa wiatraka zamontowana jest w czterech punktach: na dole zwykłe wpusty, na górze wpusty z zapadkami. Delikatnie odważamy zaciski na górze i podnosimy obudowę wentylatora do góry. Dla łatwiejszego dostępu możemy delikatnie przesuwać chłodnice.

- Jak obudowa wyjdzie w czterech miejscach do góry to opuszczamy ją na ziemię odchylając chłodnice i przewody chłodzenia.

Robota jest prosta i można ją zrobić w 15- 20 min.

Uwagi:
- silnik z mocno zużytymi szczotkami raz kręci, a raz nie, nawet po podaniu zasilania bezpośrednio, ale w większości przypadków kręci
- moduł chłodnicy to ostatnia rzecz która może być wadliwa.
- naprawa silnika wentylatora chłodnicy (wymiana szczotek i przetoczenie komutatora) kosztowała mnie 180 zł. Najtańszy używany jaki znalazłem to też 180 zł,
- jak klimatyzacja przestaje działać to należy wyłączyć ją góra po 1 minucie, bo później nastąpi otwarcie zaworu bezpieczeństwa i utrata czynnika.
- temperatura czynnika chłodzącego w TDCI przy normalnej jeździe po mieście nie przekracza środka pola nawet jak wentylator chłodnicy jest zdemontowany.
lehu33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.