Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2016, 12:11   #11
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Filtr paliwa wymieniany pod koniec czerwca , ma przejechane 3-4 tysiące . Tak samo powietrza i oleju razem z olejem , wzrostu poziomu nie stwierdziłem .

Początek listopada to już niedługo . Odpuściłem teorię , że to spalanie zależy od stylu jazdy , bo próbowałem jeździć spokojnie i ekonomicznie i poniżej 12,5 litra mi się nie udało zejść , a kompletnie nieekonomicznie wyszło 11 .

Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2016, 16:54   #12
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Witam , dojeździłem zbiornik do końca , tankowałem dzisiaj rano . Przejechane 397 km , weszło 49,1 litra . To daje spalanie 12,3 , według komputera 13,5 czyli zawyża .

Jakie kroki w takim razie ? Mi chodzi po głowie ten termostat , niby dzisiaj szybko mi się silnik rozgrzał , ale nie utrzymuje tej temperatury , spada , waha się . No i przepływomierz , ale to znowu koszty spore , chyba że jakąś niewiadomą używkę za paręnaście złotych .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2017, 11:21   #13
gamac05
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Wysokie spalanie focus 2.0 tdci 2008

Witam Forumowicze. Miesiąc temu kupiłem focusa z silnikiem 2.0 tdci. Zauważyłem podejrzanie wysokie spalanie, wymieniłem termostat (nie dogrzewał), filtr kabinowy oraz filtr paliwa. Spalanie nie uległo znaczącej zmianie. Po zatankowaniu do pełna i przejechaniu 550 kilometrów otrzymałem średnie spalanie: 8,7 według komputera oraz 9.3 według dystrybutora.
Jazda 70 procent odcinki po 20-40 km oraz 30 procent po mieście. Dodam jeszcze, że co jakiś na ułamek sekundy spadają obroty silnika, przy czym nie ma znaczenia czy przyspieszam, jadę stałą prędkością czy akurat hamuje silnikiem. Ma się wrażenie jakby samochód właśnie zgasł, ale momentalnie bez żadnej ingerencji powraca mu normalne brzmienie. Focus nie kopci, ma moc.
Byłem z nim u diagnosty, nie ma żadnych błędów. Jedyne co zauważył, to niska temperatura paliwa. Co może być uszkodzone i gdzie szukać przyczyny takiego spalania?
gamac05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2018, 10:51   #14
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Co znaczy, że termostat nie dogrzewa? U siebie sprawdziłem, że termostat puszcza obieg cieczy chłodzącej na chłodnicę przy 82-83 stopniach, ale w trakcie dalszej jazdy temperatura spada do 74-78. Czy to może być przyczyną wysokiego spalania?
Do tej pory średnie spalanie było na przyzwoitym poziomie 6.4l/100km, ale teraz już mam 8.5l/100km. Na postoju, bez klimy widzę nawet 0.8l-0.9l/h, gdzie wcześniej zawsze było 0.6l/h...

Ostatnio edytowane przez Dariusz_B ; 30-09-2018 o 14:30
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2018, 21:49   #15
Vito9999
ford::beginner
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 20-09-2018
Skąd: Toruń
Model: Mondo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 12
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam , dojeździłem zbiornik do końca , tankowałem dzisiaj rano . Przejechane 397 km , weszło 49,1 litra . To daje spalanie 12,3 , według komputera 13,5 czyli zawyża .

Jakie kroki w takim razie ? Mi chodzi po głowie ten termostat , niby dzisiaj szybko mi się silnik rozgrzał , ale nie utrzymuje tej temperatury , spada , waha się . No i przepływomierz , ale to znowu koszty spore , chyba że jakąś niewiadomą używkę za paręnaście złotych .
A jak u Ciebie z turbiną? Ja też miałem wysokie spalanie, ale nie aż takie. Było jakieś 9l/100km i opóźnione przyspieszanie po dodaniu gazu przy autostradowych prędkościach. Okazało się że zapiekła się zmienna geometria + silnik był zasyfiony (może od miejskiej jazdy). Pomogła chemia Xenum. Płukanka do silnika dolana 200km przed wymianą oleju + wypalanie nagarów w układzie dolotowym I flux 100 + dla pewności IN&OUT Cleaner do baku. W sumie sporo kasy na to wszystko poszło ale było skuteczne. Auto śmiga jak nowe.
A klocki ci przypadkiem kół nie przytrzymują. Sprawdzałeś czy się koła grzeją?
Nie sądzę, żeby samo paliwo było powodem takiego spalania ale... Spróbuj Lotos Dynamic. Ja przesiadłem się z Orlenu i widzę wyraźną różnicę na +.

Ostatnio edytowane przez Vito9999 ; 02-10-2018 o 21:26
Vito9999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 19:55   #16
Sostek
ford::beginner
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 20-07-2018
Skąd: Stargard
Model: C max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Witam.
Podpinam się do tematu i lekko odświeżam.
Mam następujący problem.
Posiadam Forda focusa c maxa z 2005r 2.0 tdci 136km
Od jakiegoś czasu zauważyłem zwiększone spalanie.
Wczoraj żona zalała za 50zł, 10l z hakiem. Po przejechaniu niecałych 100km zapalił się żyd. Wydaje mi się że auto jakby miało trochę mniej mocy. Kiedyś na każdym biegu "ciągnoł" a tera tak jakby te przyśpieszenie przygasło. Komputer pokazuje spalanie na poziomie 6.6l/100km. Jakieś sugestie porady co może być przyczyną?
Pozdrawiam
Sostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 20:04   #17
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Widzę że ktoś tu pisał w temacie, ja niestety nadal problemu nie rozwiązałem. Teraz będę się brał za turbosprężarkę.

Ale nie, od samego termostatu nie może palić 2-3 litrów więcej.

A kolega sostek niech wyjeździ najpier cały bak i zobaczy ile faktycznie pali. Ja mam zrobiony chip, auto dostało trochę kopa, spalanie spadło mi o litr z hakiem, zamiast 12,5 pali mi teraz 11-11,5, na kompie zawsze wcześniej miałem średnie +-15 litrów, teraz pokazuje mi 13-13,5 (zawsze zawyżał o 2 litry), więc jak wy macie problem że pali wam 8,5 albo piszecie że macie zawyżone spalanie i pali 9, albo że na kompie macie 6,6 i szukacie przyczyny, to chce mi się śmiać przez łzy, bo mi żłopie paliwo okrutnie i trzy lata nie znalazłem jeszcze przyczyny.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 08:54   #18
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

Sostek
Masz bez DPF że tankujesz po 10 L ?

Każde z rzeczy poniżej ma istotny wpływ na spalanie
- Wtryskiwacze
- Czujniki wału ,wałka rozrządu i temperatury silnika oraz temperatury powietrza
doładowywanego . Czasem nawet czujnik ciśnienia paliwa na listwie
- Przepływomierz powietrza
- MAP sensor
- Stan świec żarowych
- Nieszczelności układu zasilania i powrotu paliwa
- Czystość filtra paliwa i filtra powietrza
- Czasem też sterownik silnika ECU może powodować problemy źle odczytując dane
Gdy to wszystko jest sprawne to przy normalnej eksploatacji nie powinno być większego spalania niż max 8 L . Mój 2.0 tdci przy dojazdach do pracy 15 km w jedną stronę w umiarkowanym ruchu miejskim nie przekracza 6 L obecnie oczywiście z kompa pokładowego choć przy dystrybutorze nie miałem większej różnicy gdy kiedyś tam zdarzało mi się liczyć .Prawdą też jest, że jeśli się trochę pogoni to spalanie dojdzie raz dwa do 8 L ..... ale to już zbyt niebezpieczne i unikam takich jazd
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 09:06   #19
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: 2.0 tdci wysokie spalanie - kilkanaście litrów

zaczałbym od tego, czy nie łapie lewego powietrza
przepływka

na pewno nie kopci ? jak mu depniesz dobrze na postoju nie ma czarnego dymu ? jakie korekty odczytane z koma wtrysków ?

nie wierze że przy takich ilościach paliwa on nie zakopci
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2024, 14:16   #20
bambo15
ford::amateur
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 27-12-2023
Model: focus mk2 fl
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie 2.0Tdci problem z spalaniem

Cześć, zauważyłem u siebie dość spore spalanie w porównaniu do tego co czytałem ok. 10l/100km. Objawów jako takich nie ma. Nowe filtry oleje, rozrząd, przepływka. Tak na prawdę to zauważyłem tylko dwie alarmujące rzeczy tj. przy dokładnie 61stopniach płynu chłodzącego coś się załącza? i wtedy spalanie na jałowym rośnie z 0,5l do 0,9l oraz wartości na przepływce według skanera obd rosną z 7,2-7,5 do 14/15. Dodam również że spalanie na zimnym silniku jest takie jak być powinno okolice 6l/100km ale gdy właśnie silnik się nagrzewa czuć jedno lekkie szarpnięcie i zabawa z spalaniem się zaczyna. A no i gdy jadę już na ciepłym silniku na tempomacie po równej drodze spalanie chwilowe to 4litry a świeżo zresetowane średnie rośnie do okolic 9/10. Proszę o pomoc bo już nie mam pojęcia co mogę sprawdzać, z góry dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bambo15 ; 22-03-2024 o 14:28
bambo15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.