Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2019, 21:07   #1
marek200pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2019
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Podłaczenie chińskiego radia po zapłonie 2din android

Witam, mam mały problem z podłączeniem radia z andkiem do forda focusa 2 2007r.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Podłączyłem radio do kostki iso.. Tak jak powinno być.
Później okazało się, że nie podświetlają się przyciski z radia.
Na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wyczytałem, żeby podłączyć kabel ILL do czerwonego (po zapłonie).
U mnie w tej całej wiązce ISO był tam kabel (ILL) ale z gotową wtyczką, która miała jakby 2 Piny o nazwie ILL(pomarańczowy) i czerwony, wpiąłem ją do drugiej takiej samej (męska + żeńska).
Foto:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I Teraz problem jest taki, że gdy wyjmuję kluczyk, radio dalej chodzi i się nie wyłącza (tak jakby ma cały czas zasilanie), chociaż z oświetleniem przycisków jest ok po podłączeniu wtyczek.
Chce mieć tak,że gdy przekręcę kluczyk odpala się radio, a gdy wyjmuję to się wyłącza aby nie rozładowywało akumulatora.

Tutaj diagram z radia foto.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez marek200pl ; 13-02-2019 o 21:58
marek200pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 21:35   #2
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Android radio 8.0 Problem z podłączeniem po zapłonie.

Podejrzewam że nie posiadasz canbus dekoder. Więc podłącz tak jak było i w opcjach zaawansowanych radia masz ustawienia podświetlenia przycisków, na pewno w ustawieniach masz podświetlenie gdy zapalą się światła więc musisz zmienić na podświetlenie stałe
Na przyszłość podaj producenta radia, bo zdjęcie co dałeś to kilkadziesiąt różnych firm robi w Chinach i tak samo wyglądają
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 21:54   #3
marek200pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2019
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Android radio 8.0 Problem z podłączeniem po zapłonie.

Canbus jest, sterowanie z joysticka kierownicy działa. Nie chcę mieć nonstop włączonego oświetlenia przycisków, a jedynie gdy włączę światła w samochodzie.
Link do radia.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez marek200pl ; 13-02-2019 o 22:15
marek200pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 22:50   #4
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Android radio 8.0 Problem z podłączeniem po zapłonie.

Cytat:
Napisał marek200pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Canbus jest, sterowanie z joysticka kierownicy działa. Nie chcę mieć nonstop włączonego oświetlenia przycisków, a jedynie gdy włączę światła w samochodzie.
Link do radia.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Masz jedną wtyczkę męska i dwie żeńskie.meska wychodzi z ISO a żeńskie jedną z wtyczki do radia a druga z CAN dekodera i teraz
Połącz wtyczkę męska z tą co wychodzi z can dekodera , i z niej odetnij pomarańczowy i połącz go z pomarańczowym wychodzącym z radia ponieważ podświetlenie w focusie nie idzie po CAN. Bez obawy kable nie idą na gwarancję tylko radio. Ja tak zrobiłem i działa jak chcesz to zrobię zdjęcie za dwa dni
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 23:18   #5
marek200pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2019
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podłaczenie chińskiego radia po zapłonie 2din android

Jeśli mógłbyś wrzucić foty byłbym wdzięczny, dla mnie z czasem nie ma problemu. Zastanawia mnie po co te dwa piny (ILL i czerowny) są w jednej wtyczce,
marek200pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 08:15   #6
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Podłaczenie chińskiego radia po zapłonie 2din android

To są uniwersalne kable Forda nie tylko do Focusa
Zrobię te zdjęcia jak kamera przyjdzie dziś lub jutro w innym temacie też obiecałem

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 14-02-2019 o 08:21
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 16:20   #7
marek200pl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2019
Model: Ford focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Podłaczenie chińskiego radia po zapłonie 2din android

Po zmianie radia na androida pojawił sie jeszcze jeden problem, nie gaśnie komputer pokładowy, mały wyświetlacz obok liczników, czy ktoś wie dlaczego tak jest. Zasilanie zmieniłem na po zapłonie więc chyba nie dostaje prądu. Na oryginalnym radiu się wyłącza po 10min
marek200pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2019, 18:57   #8
UNCLE MUZZY
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-03-2019
Model: FORD FOCUS MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Podłaczenie chińskiego radia po zapłonie 2din android

ja mam ten sam problem .zamontowałem radio [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .zauwazyłem ze przy podłaczeniu do radia can bus-a ,nie gasnie kontrolka z kilometrami oraz radio cały czas jest podswietlone .natomiast jak odłacze can bus-a od wiązki,to kontrolka gasnie ,radio równiez ( jak przy starym radiu sie wyłącza ) ,ale za kazdym razem kiedy przekrecam stacyjkę to radio ( sytem ) uruchamia sie od nowa .ma ktoś jakis pomysł gdzie lezy problem ???
UNCLE MUZZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2019, 10:53   #9
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Podłaczenie chińskiego radia po zapłonie 2din android

Witajcie to jest to jest połączenie radia z canbus (dzięki AQUA)

http://www.dropbox.com/s/tycgrsgwgxj...A0007.jpg?dl=0

Pomarańczowy kolor trzeba połączyć w miejscu krzyżyków , ponieważ podświetlenie nie idzie po CAN
W opcjach ustawień (kod 126 ) zakładka other proszę wszystko ustawić jak na zdjęciu

https://www.dropbox.com/s/9my624d1em...93326.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/vkbbwnzb81...93344.jpg?dl=0

Co do podświetlenia zegarów nawet na oryginalnym radiu w zależności od ( niewiadomo od czego ) podświetlenie działa od 10 do 15 a nawet 20 minut to jest normalne.

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 28-04-2019 o 11:00
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2019, 06:33   #10
yaroszeks
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 21-10-2018
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Podłaczenie chińskiego radia po zapłonie 2din android

Podepnę się pod temat. Wczoraj przyszedł mi chiński noname z andkiem, wszystko prawie działa, tylko canbus zawsze mi pokazuje RX not available. Mogę sterować klima z radia ale w radio nie dostaje info co przełączyłem.Np przełączam obieg powietrza ale w androidzie zawsze jest LO i ikonka nawiewu na szybę. Jest jakich schemat dokładny co z czym powinno być?
Wołam @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bo widzę, że coś na ten temat wieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze zaznaczę, że mam fokę z 2007 przedlift z czerwonym podświetleniem a radio jest pod polift (kupiłem panel z polifta, żeby ładnie było)

Ostatnio edytowane przez yaroszeks ; 30-11-2019 o 06:38
yaroszeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.