Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2019, 20:55   #1
cezarysz
ford::amateur
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Konfiguracja BCM po wymianie reflektorów

Cześć
Na wstępie przepraszam bo będzie długo i proszę jednocześnie o wyrozumiałość i wsparcie w rozwiązaniu mojego problemu.
Ford Galaxy z 2011 roku. Od początku użytkowania miałem problemy z oświetleniem. Lampy xenonowe (jak mi się wydawało i zapewniał sprzedawca) świeciły słabo. Po jakimś czasie pojawił się komunikat o usterce oświetlenia. Myślałem, że wymienię, żarnik i po sprawie, ale wtedy zaczęły się schody.
W moich lampach nie było żarników D1S tylko żarniki HID.
Uszkodzeniu ulegała za to przetwornica Cyfrowa M-Tech Canbus Pro 64Bit która była zamontowana do reflektora.
Auto było mi potrzebne, więc zdecydowałem się na przejściowe rozwiązanie, czyli wymianę uszkodzonej przetwornicy na taką samą, a w późniejszym czasie doprowadzenie oświetlenia do ładu - zgodności ze stanem fabrycznym.
Przy wymianie przetwornicy okazało się, że zamontowany twór nosi znamiona strasznej rzeźby, więc postanowiłem całkowicie pozbyć się tych reflektorów i kupić nowe.
Udało się kupić reflektory z identycznego galaxy. Wyglądały na pierwszy rzut oka identycznie. Produkt oryginalny, w pełni komplety, z przetwornicami i żarnikami D1S.
Po zamontowaniu ich w aucie okazało się, że lampy wyłączają się od razu po włączeniu silnika. Poczytałem trochę na forum i doszukałem się wiedzy, że przyczyną jest takiego zachowania jest prawdopodobnie konfiguracja oprogramowania oraz brak odpowiedzi z czujników położenia wahacza. Takie rzeczy jak spryskiwacze reflektorów, czy włącznik świateł zgadzały się z wersją "pod xenon".
Nie miałem czasu dłubać, oddałem auto do fachowca elektryka z prośbą o uruchomienie reflektorów. W razie braku czujników położenia - dokompletować, doprowadzić do ładu i stanu fabrycznego.
Po tygodniu odebrałem auto od elektryka i dowiedziałem się, że "lampy nie działajo". Nie wiem nawet czy auto posiada wiązki kablowe do podłączenia czujników idp.
Po tej przygodzie stwierdziłem, że łatwiej będzie jednak uporać się z problemem poprzez wymianę reflektorów na wersję z żarówkami H7.
Kupiłem kolejny komplet lamp: H7 C95YK 6M21-13W030-AK (1EJ 009 250-01) i H7 C95YK 6M21-13W029-AK (1EJ 009 250-02).
W stosunku do lamp które posiadałem wcześniej w tych brakuje żarówek które są po wewnętrznej stronie lampy - w ich miejscu zamontowane są zaślepki z odbłyśnika.
Tu pierwsze pytanie. Czy to są żarówki świateł do jazdy dziennej?
Po wymianie reflektorów wreszcie oświetlenie zaczęło spełniać podstawową funkcje tj. widać coś na drodze po zmroku.
Pozostał komunikat "usterka oświetlenia".
Posiadam interfejs STN1170 od Viaken i Forscan oraz ELMConfig.
Forscan zgłasza DTC:

Moduł: Moduł regulacji reflektorów
===HCM DTC B1D64:01-A8===
Kod: B1D64 - Obwód silniczka obrotu reflektora z lewej strony
Moduł: Moduł regulacji reflektorów
===END HCM DTC B1D64:01-A8===
===HCM DTC B1D64:87-AF===
Kod: B1D64 - Obwód silniczka obrotu reflektora z lewej strony
===END HCM DTC B1D64:87-AF===
===HCM DTC B1D65:01-A8===
Kod: B1D65 - Obwód silniczka obrotu reflektora z prawej strony
Moduł: Moduł regulacji reflektorów
===END HCM DTC B1D65:01-A8===
===HCM DTC B1D65:87-AF===
Kod: B1D65 - Obwód silniczka obrotu reflektora z prawej strony
===END HCM DTC B1D65:87-AF===

W BCM mam zaprogramowany "Avanced Lightning system with auto adj.".
Czy to może być źródłem komunikatu "usterka oświetlenia"?
Czy słusznym byłaby zmiana typu reflektorów w BCM na "Halogen headlights"? Czy to nie załatwia problemu i nie tędy droga?
Czy oprócz BCM należy zmianę wprowadzić również w IPC?
I ostatnie pytanie. Co konfiguruje doświetlanie zakrętów żarówkami zamontowanymi w "zderzaku"? Jak kupiłem auto to doświetlanie działało. W chwili obecnej wydaje mi się, że ta funkcja nie działa. Gdzie ewentualnie szukać przyczyny?
Z góry dziękuję za pomoc.

cezarysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 13:41   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Konfiguracja BCM po wymianie reflektorów

pewnie miałeś lampy ze skrętnymi soczewkami H7 i ktoś wpałował do nich "chidy", ustawienie w BCM i kopia w IPC "halogen headlights" powinno załatwić sprawę komunikatu usterki oświetlenia

chociaż na Twoim miejscu ja bym ratował te stare lampy wywalając przetwornicę i wkładając jakieś dobre żarówki H7

te zaślepione żarówki wewnątrz to doświetlanie zakrętów w Smaxie, u Ciebie zaślepione bo masz w zderzaku to raz a dwa halogenowe reflektory nie miały doświetlania, a to w zderzaku nie działa z powodu opisanych błędów, za doświetlanie odpowiedzialny jest moduł HCM

wydaje mi się, że na tych halogenowych lampach nie uruchomisz w ogóle doświetlania zakrętów, chyba że galaxy ma jakoś inaczej niż smax

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 13-02-2019 o 13:43
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2019, 14:01   #3
cezarysz
ford::amateur
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Konfiguracja BCM po wymianie reflektorów

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pewnie miałeś lampy ze skrętnymi soczewkami H7 i ktoś wpałował do nich "chidy",
To chyba grubsza sprawa, bo wg. etykiet znamionowych, którą znajdują się na tych lampach jedna z nich jest na H7 a druga na żarnik D1S.
Wydaje mi się, że ktoś tu zrobił wielką rzeźbę bo soczewki są skrętne, ale wymienione odbłyśniki bo gniazda na żarówki są takie same, do tego te lampy mają porobione otwory pod wiązki przetwornic "hidów" i klejone są na "termogluta" - dla mnie są po prostu do wyrzucenia.

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ustawienie w BCM i kopia w IPC "halogen headlights" powinno załatwić sprawę komunikatu usterki oświetlenia
Czyli ściągam dane z BCM zdmieniam typ lampy i zapisuje w BCM, a potem to samo w IPC?

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chociaż na Twoim miejscu ja bym ratował te stare lampy wywalając przetwornicę i wkładając jakieś dobre żarówki H7
Próbowałem, ale te lampy mają soczewki przez które żarówki H7 bardzo słabo świecą.

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
te zaślepione żarówki wewnątrz to doświetlanie zakrętów w Smaxie, u Ciebie zaślepione bo masz w zderzaku to raz a dwa halogenowe reflektory nie miały doświetlania, a to w zderzaku nie działa z powodu opisanych błędów, za doświetlanie odpowiedzialny jest moduł HCM

wydaje mi się, że na tych halogenowych lampach nie uruchomisz w ogóle doświetlania zakrętów, chyba że galaxy ma jakoś inaczej niż smax
Czy w takim razie podczas doświetlania zapala się żarówka w reflektorze i zderzaku? Czy tylko w reflektorze, a może tylko zderzaku? Jak to powinno być w Galaxy?
cezarysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 09:52   #4
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Konfiguracja BCM po wymianie reflektorów

mam lampe ksenonową, i doświetlanie zakrętów jest przez żarówke h1, tą pod kątem, po wewnętrznej stronie reflektora
kolejność żarówek od wewnętrznej strony: h1 doświetlanie zakrętów, d1s mijania/drogowe, h1 drogowe, py21w kierunkowskaz.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 11:43   #5
cezarysz
ford::amateur
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Konfiguracja BCM po wymianie reflektorów

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam lampe ksenonową, i doświetlanie zakrętów jest przez żarówke h1, tą pod kątem, po wewnętrznej stronie reflektora
kolejność żarówek od wewnętrznej strony: h1 doświetlanie zakrętów, d1s mijania/drogowe, h1 drogowe, py21w kierunkowskaz.
OK A żarówki w zderzaku?
cezarysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 12:45   #6
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Konfiguracja BCM po wymianie reflektorów

pozycyjna w5w, i przeciwmgielna chyba h8
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 15:38   #7
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 280
Domyślnie Odp: Konfiguracja BCM po wymianie reflektorów

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sprawdź na ford.7zap.com wpisując VIN co twój samochód miał fabrycznie.
Ale obstawiam, ze miał skrętne soczewki halogenowe.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.