Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2014, 12:00   #101
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Re: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Ale moje auto nie jest wyposażone w wyłącznik poduszki powietrznej pasażera. To dlaczego tam mam niby kabel. a wg instrukcji to ten przełącznik powinien znajdować się głęboko w schowku. a ja mówię o kabelku który jest podłączony z prawej strony schowka mniej więcej w połowie jego długości. I wygląda on jakby można było coś tam podpiąć do niego?

ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2014, 13:02   #102
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie

Mozesz podpiąć wlasnie wylacznik poduszki
__________________
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2014, 19:08   #103
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Re: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Czy może mi ktoś napisać czy jest ktoś na tym forum. Kto posiada mondeo mk4 z silnikiem 2.3 benzyna w automacie i ma ten tempomat adaptacyjny?
Bądź posiada go w dieslu ale też w automacie. Bo zastanawia mnie czy ta pompa abs z końcówką FB też występuje w automacie? Albo czy mógłby mi ktoś za pomocą tego programu ford ecat napisać co ja mam w swoim po podaniu nr Vin. Pozdrawiam
Ja mam taką pompę 8G91-2C405-AA czy mogę zastosować w swoim aucie tą 8G91-2C405-FB?

Ostatnio edytowane przez ajro ; 27-06-2014 o 19:51
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2014, 20:32   #104
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Re: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał ajro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Bo zastanawia mnie czy ta pompa abs z końcówką FB też występuje w automacie?
przy HLA (i/lub) ACC pompa ABS musi mieć końcówkę -F?, druga literka może przyjmować wartości A lub B. Nie jestem do końca pewien, ale podejrzewam (i gdybam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), że -FB muszą (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)występować w tych wyposażeniach, które posiadają zaawansowany układ zawieszenia. Jest to teza do zweryfikowania.
Cytat:
Napisał ajro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo czy mógłby mi ktoś za pomocą tego programu ford ecat napisać co ja mam w swoim po podaniu nr Vin.
poproś w tym wątku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
Napisał ajro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam taką pompę 8G91-2C405-AA czy mogę zastosować w swoim aucie tą 8G91-2C405-FB?
rocznikowo jest niemalże zgodna z aktualnie jaką posiadasz, różnica to jej dodatkowe "funkcje". I przez te dodatkowe funkcje nie wiem czy nie będzie wskazana wymiana czujnika ESP (takiego z oznaczeniem końcówki -EF lub -EG). W przeciwnym wypadku istnieje prawdopodobieństwo, że pompa (ABS z IVDC) chcąć komunikować się z ESP, będzie słać komunikaty po CAN i nie otrzymywać odpowiedzi z czujnika ESP, w rezultacie generując błedy. Oczywiście po zamianie pompy obowiązkowe programowanie immo.

pozdrófka

P.S. Ty się zastanawiasz nad pompą różniącą się w oznaczeniach tylko jedną literką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a ja w następny poniedziałek przymierzam się do wymiany własnej pompy z -AA (zaczynającej się od 8G..) na -FA i w dodatku z roku 2010 (oznaczenie zaczyna się na AG..). Dam info, co i jak poszło, bo graty do ACC mam zebrane, pozostaje mi połączyć kilka kabelków z wtyczkami wg schematu, "wlutować" się dwoma w CAN-a a na koniec poustawiać elm-em

Ostatnio edytowane przez kr.bi ; 06-09-2014 o 22:05
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2014, 20:36   #105
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Hmm,no troszkę to trwało za nim zebrałeś wszystko do kupy.Ciekaw jestem jak Ci to wszystko zadziała,czy tak jak u mnie od pierwszego strzała,czy będą kłopoty, których nie życzę.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2014, 21:10   #106
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

"graty" były już skompletowane w czerwcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., po wymianie pompy ABS-u HLA i ACC przynajmniej spróbuje

pozdrófka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2014, 21:12   #107
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Pompę już wymieniłeś ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2014, 22:03   #108
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

na wymianę pompy umówiony jestem w poniedziałek (15-go), zaś od 3 tyg. jeżdżę bez ESP ("pali się" na pomarańczowo samochodzik z ślaczkami na desce).

pozdrofka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2014, 22:05   #109
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Także tak miałem po wymianie Yaw sensora i to w zimie !!! Bez IDS'a ani rusz.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 10:01   #110
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał kr.bi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na wymianę pompy umówiony jestem w poniedziałek (15-go), zaś od 3 tyg. jeżdżę bez ESP ("pali się" na pomarańczowo samochodzik z ślaczkami na desce).

pozdrofka
u Zbycha czy może na Dobrej?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.