Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2011, 14:51   #1
aleksander76
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2011
Model: Focus mkI
Silnik: benzyna 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?

Hej,
mam problem z doczyszczeniem powierzchni auta, głównie szyb. Po codziennym postoju mojej bryki pod drzewami kiedy ja jestem w pracy auto wymaga gruntowego mycia.

Ostatnio mam jeszcze jeden problem, dziwna substancja, która osadza się na szybach i karoserii bardzo przypadła do gustu robactwuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dosłownie lgną do niego

Zacząłem codziennie myc szybę, ale nie jest to idealne, przez co szyba jest w coraz gorszym stanie. Próbowałem już tradycyjnych płynów do szyb, ale te zaschnięte zabrudzenia nie chcą do końca zejść.
Możecie mi polecić jakiś dobry środek?
Widziałem różne specyfiki na stacji, ale jakoś żaden mnie nie przekonał i nie był przeznaczony specjalnie do usuwanie robactwa!

Dzięki z góry za pomoc. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdr.
Aleksander

aleksander76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2011, 10:26   #2
focus_fan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-07-2011
Model: Ford Focus I
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?

Hej!

miałem podobną historię z moim Focusem, gdy wybrałem się na długiego tripa po Niemczech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po powrocie musiałem się rozprawić z plagą zaschniętych much, a że to niemieckie owady, to oczywiście łatwo nie było.

Nie wiem na jakiej stacji byłeś, ale ja na Orlenie kupiłem środek specjalnie do usuwania robali firmy MaxMaster. Nazywa się nie inaczej niż „USUWACZ ROBALI” Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A że nazwa zobowiązuje, to rozgromił te muchy na 4 fronty i śladu po nich nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

powodzenia!
focus_fan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2011, 12:42   #3
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?

ostatnio jechalem autostrada pomiedzy HH i B, pod wieczor (szarowka),cieply sloneczny dzien, zadnych ciemnych chmur... a tu nagle zaczelo dudnic, i szyba od razu zrobila sie zamazana... niezly deszcz owadow byl... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. doslownie nie bylo prawie widac rejestracji z przodu...
ja uzywam srodka do usuwania owadow (kupilem jakis bardziej no-name), jedynie co trzeba bylo robic to tym srodkiem "namoczyc" owady na szybie, masce, przez kilka-kilkanascie minut a nastepnie umyc. rewelka... nawet automatyczne myjnie nie sa wstanie po tym poradzic z zaschnietymi owadami...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...

Ostatnio edytowane przez kicaj ; 13-12-2011 o 15:38
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 14:23   #4
Autofocus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2011
Skąd: polska
Model: FOCUS
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?

Czyli polecasz ten "Usuwacz robali" ? Bo to ciekawa sprawa,sam miałem z tym problem i tylko powierzchownie przemyłem płynem do mycia szyb. Pomogło.
Autofocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 15:39   #5
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?

polecam, tylko z uwaga ze nie dziala od razu - potrzebuje sporo czasu (kilkanascie minut) aby rozmiekczyc wszystkie owady
z owadami ktore dopiero co sie rozbily w wiekszosci przypadkow plyn pomoze...
ale tez nie zawsze...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 12:08   #6
Autofocus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2011
Skąd: polska
Model: FOCUS
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?

Dobra,dzięki za opinię bo w takim razie również spróbuję. Mam nadzieję,że uda mi się pozbyć tego robactwa,to uciążliwy problem.
Autofocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 13:17   #7
bartas_y
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2012
Skąd: google
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6i 16v 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?

tez zawsze używałem środka do mycia szyb ale efekty były średnie... spróbuję środka do roztapiania robaliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet nie wiedziałem ze cos takiego jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
bartas_y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 16:27   #8
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?

teraz zima, ale na lato na pewno kupie taki sam środek "no name" (ostatnio kupione w marktkauf'ie)
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 21:24   #9
pisii35
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2012
Model: Skoda
Silnik: 1800
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?

pierwsze słyszę o środkach do roztapiania robactwa, zawsze płynem do mycia szyb to to usuwałem. Jednak człowiek uczy się przez całe życie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pisii35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 14:45   #10
XV 1900
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2012
Model: Mondeo MK4 Titanium X+
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Sposób na robactwo - jak oczyścić szybę?

Wystarczy zwykła gazeta położona na szybę i popryskana wodą na kilka minut i póżniej umycie normalnym srodkiem do szyb.
XV 1900 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.