Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2017, 23:51   #1
akrom89
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-09-2017
Skąd: Opole
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 105
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Wypadanie zapłonu - brak typowych przyczyn 1.6 TI-VCT 105PS

Witam,
Od 4 tygodni jestem posiadaczem Forda Focusa Mk3 1.6 105KM benzyna. Przebieg 137k. Mój problem wygląda następująco po jednej z nocy jadąc wyczułem szarpanie samochodu i ujrzałem mruganie kontrolki check . Odczyt błędu u mechanika wypadanie zapłonu 2 cylinder. Świece wymienione na nowe NGK później podmienione na bosch i powrót na stare orginalne MOTORCRAFT, podmienione przewody WN, oraz 2 cewki bosch i NGK. Wyczyszczona przepustnica. Dalej bez rezultatów. Mechanik zamienił wtryski na cylindrach i stwierdził że to wtrysk. Wtrysk wymieniony. Jedyna zmiana to że najpierw wypadanie występowało ciągle a teraz tylko na zimnym silniku, na ciepłym jest ok silnik pracuje równo i normalnie przyśpiesza. Chociaż nie jestem pewny czy to ustępuje po kolejnym odpaleniu na cieplym silniku, czy po samym rozgrzaniu. Kompresja sprawdzona i podobno ok. Zatankowalem shell v power 100 żeby być pewny lepszej benzyny. Mechanik twierdzi że po weekendzie ewentualnie przedzwoni wiązke komputera. Miał już ktoś taki przypadek? Jakieś sugestie?

Dodam że samochód miał wymieniony odrazu rozrząd i świece. Usterka wystąpiła ok 400 km po wymianie. Wcześniej zapalił mi się check związany z sprawnością Katalizatora który miałem w najbliższym czasie ogarnąć.


Ostatnio edytowane przez akrom89 ; 20-10-2017 o 23:54
akrom89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 10:40   #2
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Re: Wypadanie zapłonu 2 cylinder

Jaki masz przebieg??
Sprawdz luzy zaworowe
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 11:43   #3
Qubczyk
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Radom
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6 16v ti-vct
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 2 cylinder

Poruszaj wiązką przy cewce. Lubią się przewody przecierać przy samej wtyczce.
Qubczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 12:12   #4
akrom89
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-09-2017
Skąd: Opole
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 105
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Re: Wypadanie zapłonu 2 cylinder

Przebieg 137 tys. Przewody były podmieniane na nowe. Dzisiaj sprawdziłem i samochód przerywa i wypadanie następuje na zimnym silniku gdy wejdę w ukryte menu silnik podczas jazdy trzyma około 80 stopni. Gdy podczas postoju dogrzał się do 90 i później się przejechałem to samochód jechał normalnie zresztą już na postoju pracował równo po osiągnięciu 90 stopni. Mimo wszystko nawet na zimnym wypadanie zapłonu nie powinno następować.
akrom89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 13:17   #5
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 2 cylinder

Trochę to z mojej strony strzał w ciemno ale skoro wszystko inne powymieniane... Wsadź nos w rurę wydechową gdy go odpalisz na zimnym silniku. Gdyby się okazało, że śmierdzi nieprzepalonym paliwem to jesteś o krok bliżej. Może być tak, że zwłaszcza na zimnym komputer podaje solidną dawkę paliwa i "zalewa" cylindry, co wiązałoby się też z "uszkodzonym katalizatorem". Wtedy trzeba znaleźć przyczynę: czujnik temperatury albo sonda lambda.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 13:56   #6
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 2 cylinder

Już przez to przeszedłem. Nie trać czasu i pieniędzy. Najprawdopodobniej, tak jak u mnie to było, padł sterownik (komputer silnika). Znajduje się on przed przednim, lewym kołem. Też, zanim tak się okazało, wydałem 500 zł na różne wymysły panów mechaników. A to cewka zapłonowa, a to przewody i świece. Niestety dodatkową "atrakcją" jest padniecie katalizatora, gdy dalej tak będziesz jeździł.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 14:38   #7
akrom89
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-09-2017
Skąd: Opole
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 105
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Re: Wypadanie zapłonu 2 cylinder

Dodam też że w papierach po 1 właścicielu znalazłem wydruk z serwisu właśnie z wymiany PCM w 2014 przy 80 tys. km. Czy to możliwe żeby padł kolejny komp?
akrom89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2017, 19:07   #8
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 2 cylinder

Trudno powiedzieć. Mnie padł przy ok 75 k. Zmieniłem na używany, było taniej. A alarm katalizatora kasuję przy pomocy Torque i OBD2 co około 100 do 130 km przebiegu. Twój alarm katalizatora, zapewne P0420 - to "spadek" po tamtej awarii komputera. Reasumując, sądząc po przebiegu ponad poprzednie 80 tys - czyli kolejne 57 k, stawiałbym nadal na padnięty komputer. Ale najpierw sprawdź to u kogoś kto naprawdę się na tym zna. Poczytaj ten wątek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 19:05   #9
PinkFocus
ford::amateur
 
Imię: Floyd
Zarejestrowany: 15-09-2017
Skąd: Ś-cie
Model: Focus mk3
Silnik: benzyna 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu 2 cylinder

Ja walczyłem (tzn. mój mechanik) z problemem od połowy sierpnia. Świece, kable, cewki itd. W końcu pojechałem wczoraj do ASO, gdzie wgrali mi nowy soft. SUKCES - nareszcie auto działa.
PinkFocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2017, 05:04   #10
akrom89
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-09-2017
Skąd: Opole
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 105
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Re: Wypadanie zapłonu 2 cylinder

Mam nadzieje że pomoże to na dłużej. A jaki koszt w ASO? Sam się zastanawiam nad wgraniem nowego softu. Póki co jestem umówiony do innego mechanika ale jeszcze bym spróbował z softem. Chociaż gdzieś czytałem że reset PCM a wgranie nowego softu pomaga na chwilę ale chciałby żeby było to tak proste.
akrom89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.