Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2017, 20:47   #1
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie przegrzanie silnika - co mnie czeka?

Strzelił mi wąż do nagrzewnicy. Zdziwił mnie mnie biały obłok w lusterku wstecznym przy depnięciu. Po chwili patrzę a wskazówka temperatury poza skalą. Więc grzanie+nawiew na maksa (chociaż to pewnie nic nie dało, skoro płyn zleciał) i na pobocze. Tyle wody ile miałem poszło do zbiorniczka, ale i tak wszystko wysikał. Nie wiem ile tak jechałem. Wszystko ponad 300 km od domu. Całe szczęście full assistance.

Najgorsza opcja to cały silnik, czy góra?

PS. Tak się teraz zastanawiam, czy jednak kontrolka nie jest lepsza niż wskaźnik temperatury, który jest coraz rzadziej. Szybciej by człowiek zwrócił uwagę. Nie pokaże co prawda niedogrzania, ale to aż takie groźne nie jest.

Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 18:59   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: przegrzanie silnika - co mnie czeka?

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Tak się teraz zastanawiam, czy jednak kontrolka nie jest lepsza niż wskaźnik temperatury, który jest coraz rzadziej. Szybciej by człowiek zwrócił uwagę. Nie pokaże co prawda niedogrzania, ale to aż takie groźne nie jest.
Współczuję awarii.
Natomiast to ciekawa kwestia, skąd zegar na desce bierze temperaturę. Jak włączyłem parę razy menu serwisowe z ustawieniem na temp. silnika to widziałem cały proces nagrzewania się silnika. Tymczasem wskażnik w zegarach już po 2-3 minutach jazdy osiągnął środek skali, wg wg menu serwisowego było tylko ok 75*C. Żadnej też różnicy wskazania zegara na tmeperaturę pomiędzy owych 75*C a 95*C gdy załączał się wentylator nie było. Tak jakby z dwóch osobnych źródeł były przekazywane dane do licznika.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2017, 19:33   #3
Przemaz
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Bytom
Model: Duratec
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 124
Domyślnie Odp: przegrzanie silnika - co mnie czeka?

To jest wróżenie z fusów
Pytanie zasadnicze gdzie się zrobił przeciek i ile km przejechałeś na "suchym silniku "
W Tico żona mi przejechała 50 km bez płynu chłodniczego - skończyło się wymianą świec i przewodów - bo się wtopiły i stopiły - oraz chłodnicy bo tam była dziura
Silnik może być ok tylko jak się zachował plastik - bo tam jest tego sporo
Przemaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 09:15   #4
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: przegrzanie silnika - co mnie czeka?

Cytat:
Napisał slawomirro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Współczuję awarii.
Natomiast to ciekawa kwestia, skąd zegar na desce bierze temperaturę. Jak włączyłem parę razy menu serwisowe z ustawieniem na temp. silnika to widziałem cały proces nagrzewania się silnika. Tymczasem wskażnik w zegarach już po 2-3 minutach jazdy osiągnął środek skali, wg wg menu serwisowego było tylko ok 75*C. Żadnej też różnicy wskazania zegara na tmeperaturę pomiędzy owych 75*C a 95*C gdy załączał się wentylator nie było. Tak jakby z dwóch osobnych źródeł były przekazywane dane do licznika.
Nie wiem jak w Fusionie, chociaż podejrzewam że identycznie, ale w Focusie w menu serwisowym nie ma temperatury tylko sygnał dla komputera, też wszyscy sië na to nabierają i piszą, że jest rozbieżność. A nikt się nie zastanowi, że odpala zimny silnik przy temperaturze kilku stopni na zewnątrz, a w trybie serwisowym wskakuje od razu 72C, gdy silnik ma przykładowo 7 stopni, bo tyle jest na zewnątrz. Innymi słowy w Focusie 72, bo od tylu zaczyna się składa, to sygnał dla zegarów, że wskazówka temperatury ma leżeć. Później razem rosną, koło 100C wskazówka jest na pierwszej podziałce, a przy 125-130 jest na właściwej temperaturze 87 stopni. I to nie jest temperatura płynu czy silnika, bo powyżej 125 stopni to uszkadzają się uszczelki.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2017, 17:06   #5
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: przegrzanie silnika - co mnie czeka?

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focusie w menu serwisowym nie ma temperatury tylko sygnał dla komputera, też wszyscy sië na to nabierają i piszą, że jest rozbieżność. A nikt się nie zastanowi, że odpala zimny silnik przy temperaturze kilku stopni na zewnątrz, a w trybie serwisowym wskakuje od razu 72C, gdy silnik ma przykładowo 7 stopni, bo tyle jest na zewnątrz. Innymi słowy w Focusie 72, bo od tylu zaczyna się składa, to sygnał dla zegarów, że wskazówka temperatury ma leżeć.
To ciekawe, co napisałeś. Mi natomiast w menu serwisowym Fiesty rośnie normalnie. Na początku pokazuje tyle ile faktycznie jest na zewnątrz, potem temperatura wzrasta i odczyty mam przez całą skalę. Jak robiłem test przy +10*C to tyle na początku miałem, potem rosło szybko, ale widziałem wartości i 20*C itp natomiast po odpaleniu i pracy na luzie, bez jazdy mało kiedy tmeperatura sama z siebie po paru minutach dochodzi do np 60*C i potem rośnie bardzo powoli.
W każdym razie Focus od Fiesty w tej materii się różnią.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2017, 17:40   #6
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: przegrzanie silnika - co mnie czeka?

Niewykluczone, że skończyło się na strachu. Przewód wymieniony (rzeźba, ale z mojego wyboru, bo czas oczekiwania na nowy to 3 dni). Kompresja OK. Silnik pracuje jak dawniej. Po kilkuset kilometrach musiałem dolać jakieś 200 ml płynu, więc jeszcze nie wiem, czy coś tam, gdzieś tam, ale zapoceń żadnych nie widzę.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2017, 20:08   #7
Przemaz
ford::average
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Bytom
Model: Duratec
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 124
Domyślnie Odp: przegrzanie silnika - co mnie czeka?

Pewnie kwestia odpowietrzenia - obserwować i cieszyć się małym kosztem naprawy
Przemaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 17:23   #8
Maver2
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-05-2016
Skąd: Olsztyn
Model: Fousion
Silnik: 1,4 80 KM
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: przegrzanie silnika - co mnie czeka?

Sugeruję jeszcze obserwować jakość oleju na bagnecie i ewentualne niewielkie ubytki płynu.
Nie wiadomo czy nie ucierpiała uszczelka pod głowicą, olej wtedy będzie z czasem coraz rzadszy a jeśli w układzie będzie woda to tzw. biały kisiel, może być na korku wlewowym.
Rozrzedzenie oleju wiadomo czym się kończy, . . słabe smarowanie, pierścienie, i możliwe zatarcie silnika. Być może nic się nie stało ale warto bardzo dokładnie to obserwować, jazda bez chłodziwa nigdy nie wpływa dobrze na silnik.
Maver2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.