Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2013, 19:44   #21
karole
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-05-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał arttk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej było wielokrotnie wałkowane:
- letnie opony muszą mieć indeks prędkości zgodny z homologacją,
- zimowe mogą mieć indeks mniejszy (nie mniejszy niż 160 km/h) ale jeśli zimą masz indeks mniejszy niż homologacja samochodu, to w samochodzie w widocznym dla kierowcy miejscu musi być nalepka z napisaną maksymalną prędkością.
Gdzie znajdę ten zapis? Nie mogę nigdzie tego odszukać...

Rozmawiamy tutaj o indeksie prędkości, a jest jeszcze indeks nośności.
Jak wygląda sprawa z jego niezgodnością?

karole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 22:25   #22
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Nie jestem ekspertem wiem tylko że moja Kuga wyszłą na oponach z indeksem 99 i takie też kupiłem zimoweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 22:33   #23
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Felgi też już zamówione...
Jakie kupiłeś, stal czy alum? Jaki rozstaw 5x108?
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 23:25   #24
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie kupiłeś, stal czy alum? Jaki rozstaw 5x108?
Kupiłem aluminiowe a rozstawu niestety Ci nie podam bo nie pytałem. Po prostu poszedłem do Forda i wziąłem od nich felgi.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 18:06   #25
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Hejka Panowie i jeśli są Panie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiadomo, że nie trzeba konkretnego indeksu ale są te minimalne z homologacją . A tak przy okazji można też tam porównać ceny oponek.
Nie warto dawać rozmiaru bez homologacji bo ubezpieczalnie właśnie ten argument używają najczęściej.

PzodroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 14-07-2014 o 16:27
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 18:52   #26
karole
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 18-05-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 78
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał arttk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej było wielokrotnie wałkowane:
- letnie opony muszą mieć indeks prędkości zgodny z homologacją,
- zimowe mogą mieć indeks mniejszy (nie mniejszy niż 160 km/h) ale jeśli zimą masz indeks mniejszy niż homologacja samochodu, to w samochodzie w widocznym dla kierowcy miejscu musi być nalepka z napisaną maksymalną prędkością.
No to pokrywa nam się, bo za rezulteo-opony.pl:

"Wybrałeś opony zimowe. Pośród wyników wyszukiwania znajdować się mogą także opony o niższym indeksie prędkości niż ten, który jest normalnie zalecany do twojego pojazdu. Jest to prawnie dopuszczalne w przypadku opon zimowych."
karole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 21:48   #27
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Kupiłem aluminiowe a rozstawu niestety Ci nie podam bo nie pytałem. Po prostu poszedłem do Forda i wziąłem od nich felgi.
Nawet gdybyś zapytał to prawdopodobnie by Ci nie powiedzieli bo nie wiedzą. Pytałem dziś o rozmiar stalowych i... danych brakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zamówić mogę 350zł/szt
Ze świadectwa zgodności wiem tyle 7,5Jx17H2OS52.5
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 22:48   #28
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawet gdybyś zapytał to prawdopodobnie by Ci nie powiedzieli bo nie wiedzą. Pytałem dziś o rozmiar stalowych i... danych brakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale zamówić mogę 350zł/szt
Ze świadectwa zgodności wiem tyle 7,5Jx17H2OS52.5
Hehe tu się z Tobą zgodzęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W salonach są najlepsi specjaliściGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2013, 19:24   #29
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Hehehehehe dziś to były dopiero jaja... Jade do salonu Forda gdzie zakupiłem felgi do nowej Kugi. Proszę ich o wymianę (założenie kół zimowych na felgi i przekładkę kół). Oni na to że spoko... 10 minut, 15 minut, 30 minut, przychodzi mechanik i mówi coś w stylu: Wie Pan co, okazuje się że aby podnieść Pana samochód musimy zdjąć orurowanie (oryginalne forda) aby go nie pogiąć.
Ja na to że chyba sobie jaja robią. Przez godzinę się kłóciłem że to idiotyzm a oni mi wmawiają że taka jest konstrukcja i jest to konieczneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W końcu zmienili ale zajęło im to jakieś 2 godziny.

Specjaliści tacy że nawet kół mi nie potrafili zmienić i do tego jeszcze się kłócą i wmawiają mi że muszą zdjąć orurowanie do podniesienia pojazdu. Jakieś chore.
Koniec końców skończyło sięna wymianie bez zdejmowania orurowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2013, 14:07   #30
E-rick
ford::amateur
 
Imię: Eryk
Zarejestrowany: 08-10-2013
Skąd: zachodniopomorskie
Model: kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jakie opony zimowe?

Zamówiłem takie-Dunlop SP Winter Sport 3D 235/55/17R 103V XL,myśle że beda dobre :-)

Proszę o namiary na porządny serwis,bo KAMAG w Pile właśnie skreśliłem z powodu niekompetencji.
Rejon pomorza zachodniego,wielkopolski z góry dziękuję.

Ostatnio edytowane przez E-rick ; 08-10-2013 o 14:13 Powód: liczę na pomoc forumowiczów
E-rick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kuga , opony zimowe


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.