Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2020, 22:44   #1
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Jak obiecałem - tak opisuję.

Miałem gwałtowną potrzebę odwiedzenia rodziny w Żarach w związku z kilkudniowymi odwiedzinami mojej córki żyjącej sobie w Dubai, więc "zmotywowało" mnie na dogadanie się z bardzo sympatycznym i uczynnym właścicielem/szefem ASO Forda w Rybniku. Bez problemu zgodził się na użyczenie mi "nówki-sztuki" Kugi MK3 PHEV w wersji ST-line jaką ma jako "demo".

W związku z Jego uprzejmością, ja zacznę przedstawienie auta nieco niestandardowo - "od tyłu"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... Taka drobna forma podziękowań...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Reszta widoczków auta już standardowo:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszyscy, którzy znają modele PHEV Forda (te z USA..): C-max Energi i Fusion Energi wiedzą, jaka "cecha charakterystyczna" tych aut jest szczególnie widoczna i dość dokuczliwa... Tą cechą jest "bagażnik auta dość szczelnie wypełniony bateriami trybu elektrycznego".
W Przypadku Kugi MK3 PHEV wszystkich tych co to wiedzą spotka duże zaskoczenie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze większym zaskoczeniem jest obecność normalnej dojazdówki!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli jakby ani śladu baterii trybu elektrycznego! - zostały one sprytnie ukryte pod podłogą pod nogami pasażerów tylnej kanapy i pod samą tylną kanapą. Sprawia to naprawdę DUŻE WRAŻENIE jeśli - tak jak ja - jest się "na co dzień" użytkownikiem pojazdów PHEV Forda poprzedniej generacji. Tym pojazdem da się NORMALNIE JECHAĆ NA WAKACJE 3-osobową rodziną z psem!!!
Jak dla mnie REWELACJA.

Aby dokończyć oględziny z zewnątrz dodam zdjęcie "znaku rozpoznawczego" wersji PHEV - gniazdo ładowania.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znów odwołam się do różnicy z poprzednią generacją aut PHEV Forda - była ona wyposażona w gniazdo wersji Type1. Nowe modele PHEV Forda (w tym Kuga 3 PHEV) mają gniazda Type2. Trzeba pamiętać, że nie jest to "supercharger", ale są różnice i ja na przykład w mojej ładowarce pewnie będę musiał zmienić końcówkę kabla...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Istotne jest też to, że dodano "blokowanie kabla w trakcie ładowania". Poprzednio wtyczkę podłączało i odłączało się jak się chciało... Czyli na przykład przy korzystaniu z publicznych ładowarek można było ze zdziwieniem stwierdzić odłączenie kabla albo wręcz jego "samowolne oddalenie się"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W aktualnej wersji akurat to przykre ryzyko zostało wyeliminowane.

Co do samego wygląd - o gustach się nie dyskutuje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mnie to auto się bardzo podoba.

Wnętrze jest "bardzo współczesne"... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oznacza to tyle, że dobre i przyjemne w dotyku plastiki to już były... Teraz są plastiki "jako-takie", łatwo się recyklingujące i być może nawet same się biodegradujące np. po 5 latach... Kto wie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pożyjemy-zobaczymy...
Wstydu nie ma (szczególnie z przodu, bo z tyłu to już jest "twardo i pukająco"), ale do wykończenia wnętrza mojego Fusiona Energi Platinium JEST PRZEPAŚĆ!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wnętrze jak w Focusie MK4 nie przymierzając... Uważny obserwator na kierownicy w lewym bloku przycisków dostrzeże aktywny tempomat (stop&go...) z CENTROWANIEM PASA RUCHU... REWELACJA!
Będzie jeszcze trochę o typ potem, przy opisie jak się jechało...
Warto też zwrócić uwagę (trochę słabo to widać...) na obecność przycisku przedniej kamery parkowania w bloku przycisków Sync3. W FF4 nie ma takiej opcji - w tej Kudze była przednia kamera parkowania i jak zawsze wprawiała mnie w duże ukontentowanie swoją obecnością...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przednie i tylne fotele w wersji z alcantarą. Przód i tył podgrzewany.
Bardzo mnie sfrustrowała konstatacja, iż na panelu klimatyzacji FIZYCZNIE BRAK MIEJSCA na klawisze wentylacji/chłodzenia foteli!!! Z tego prosty wniosek iż taki poziom komfortu jest poza zasięgiem Kugi 3! Jestem zawiedziony!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Materiały wykończenia bagażnika (szczególnie "tapicerki" nadkoli) sprawiają wrażenie, że nawet reklamówka z Lidla jest je w stanie porysować... No cóż - księgowi chodzą i powtarzają najwyraźniej: "panowie konstruktorzy, prosimy o dobór tańszych materiałów!!! Te tekturowe elementy wykończenia są wciąż za drogie, stosujcie papier toaletowy z recyklingu albo coś podobnego"...
No i konstruktorzy dobierają takie materiały, że zęby bolą od patrzenia...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na panelu przycisków na tunelu środkowym radość graniczącą z euforią budzi klawisz widoczny po klawiszem hamulca ręcznego. TADAM, TADAM - jest to "Autohold"!!! Trochę to trwało, ale Ford dołączył do zacnego grona producentów aut, którzy dostrzegli, że trzymanie przez kierowców nogi na hamulcu na czerwonym świetle jest bez sensu, bo świeci "po oczach" tym z tyłu... NO I WRESZCIE W FORDZIE TEŻ JEST AUTOHOLD!!!
Z innych "wspomagaczy" - jest wybór "trybu jazdy" (normalny, sportowy, eco, w śniegu/piasku...). Co ciekawe - każdy tryb jazdy ma swoją indywidualną "skórkę" na liczniku LCD... Potem pokażę przykładową, bo zdjęcia tych skórek mi nie wyszły...
Co do reszty - są czujniki parkowania, jest automatyczne parkowanie (czy ma jakieś nowe funkcje - typu "kręcenie gałką" we własnym zakresie dla włączenia jazdy przód-tył - nie zdążyłem sprawdzić).
Jest też oczywiście klawisz charakterystyczny dla PHEV - czyli wybór trybu jazdy hybrydowej (automatyczna, tylko jazda elektryczna, "zostaw prąd na potem" - czyli "jedź tylko hybrydowo", oraz nowy - "jedź na silniku spalinowym z ładowaniem baterii trybu elektrycznego"). Ten ostatni wydaje się być średnio uzasadniony ekonomicznie, ale to może być wrażenie wynikające z braku oceny różnicy w zużyciu paliwa pomiędzy "trybem hybrydowym" i "trybem z ładowaniem baterii trybu elektrycznego". Nie prowadziłem porównań w tym obszarze.
Tyle co do funkcji. Kilka słów jeszcze co do "wyglądu"...
Ten "szczotkowany plastik" musiał wymyślić ten sam "geniusz"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co wymyślił słynne "piano black" na tunelu środkowym Mondeo MK5. Ten "szczotkowany plastik" (obecny na tunelu środkowym i na tapicerkach drzwi, na "podłokietnikach") chyba można porysować nawet dobrze opiłowanymi paznokciami. DOSZCZĘTNA POPELINA! No ale cóż - "księgowi kazali, że ma być "efektownie i tanio"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O braku miejsca na panelu klimatyzacji na guziki wentylacji/chłodzenia foteli już pisałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Panel włącznika świateł jako kolejny dowodzi, że "estetyczne włączniki świateł" to już były...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Pora przejść do opisu "mocnej strony" Kugi 3 - licznika LCD.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po "otwarciu drzwi" licznik wita nas ładną "górską" animacją (nie filmowałem i nie fotografowałem) oraz przydatną informacją o "stanie naładowania baterii trybu elektrycznego i zasięgu elektrycznym". Jak widać zasięg jest absolutnie zadowalający na codzienne dojazdy do pracy.
Wszelkich sceptyków i niedowiarków informuję, iż moja żona jeździ C-maxem Energi z zasięgiem elektrycznym na poziomie 30km z pełnego naładowania, eksploatuje codziennie auto do swoich potrzeb "zakupowych" i odwiedzin u wnuków (odległość 16km) i ostatni raz tankowałem benzynę do tego auta w lutym 2020 (6 miesięcy temu!) i nadal jeszcze jest ponad 1/4 zbiornika!
Ta Kuga MK3 PHEV pod tym względem musi być jeszcze bardziej ekonomiczna.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po włączeniu zapłonu nie jest jakoś za bardzo "na bogato", ale wszystko co trzeba to widać.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak wygląda Sync3 w wersji 3.4 To "wszyscy wiedzą"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwraca uwagę umieszczenie na ekranie przycisków związanych z "elektryką" w miejsce ikon grzanych foteli. Tak jest dla aut PHEV i nie da się tego zmienić. Przyciski grzanych foteli dostępne są dopiero z ekranu klimatyzacji. Co ciekawe - standardowo ("z fabryki") ekran klimatyzacji nie jest aktywowany i trzeba go sobie dopiero "uruchomić". Wątki "wielbicieli FORScana" dotyczące jakże ważkiego problemu "jak to zrobić" już się mnożą...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest już tu nawet poniżej taki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Uwagę zwraca bardziej efektowna i estetyczna animacja "przepływu mocy" przy jeździe elektrycznej. Autko nawet "kręci kołami"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



A teraz przykładowa "skórka" licznika LCD. Tu mamy jedyne "w miarę udane" zdjęcie jednej ze "skórek" (ręce mi się trzęsą okrutnie... taki urok ... "doświadczenia życiowego"... niestety...). To jest tryb "jazda w śniegu/piasku". Proszę zwrócić uwagę, że tryb z automatu wyłącza ESP... "Skórki" - jak widać na przykładzie - różnią się tonacją kolorystyczną i wyglądem wskaźnika prędkości i mocy (zamiast obrotów)... Jak to "skórki"...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Teraz z kolei inny wątek o "dziwnych pomysłach konstruktorów".
Otóż konstruktorzy chyba czytali te euforyczne posty o uruchomieniu na ekranie Sync3 możliwości konfigurowania "asystentów" i "funkcji pojazdu" i "z fabryki" dali możliwość konfigurowania "asystentów" oraz "pojazdu" JEDYNIE Z EKRANU SYNC3!!!
Ja osobiście WIĘKSZEJ GŁUPOTY TO JUŻ DAWNO NIE WIDZIAŁEM!!!
Nic nie da się "przekonfigurować" w czasie jazdy... To znaczy pewnie można próbować, ale to grozi zarzutem "spowodowania katastrofy w ruchu lądowym", więc ja osobiście nie podjąłem takiej próby!!!
W zamian "przywróciłem" w udostępnionym mi aucie możliwość konfigurowania na liczniku prawym manipulatorem na kierownicy.
Będę "do upadłego" dyskutował i upierał się, że jedynie taki sposób zmiany konfiguracji "asystentów" i "pojazdu" jest ergonomiczny i bezpieczny.
Te "dziwactwa" na ekranie Sync3 pozostawiłem dla "ekscytujących się"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Menu licznika zaczęło więc wyglądać "normalnie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



No to teraz trochę o tym "co widać jak się jedzie"...
Tu poniżej mamy widok charakterystyczny dla "jazdy autostradowej". Jadę sobie na tempomacie aktywnym ustawionym na 140km/h, z włączonym "centrowaniem pasa ruchu".

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedzie się rewelacyjnie!!! "Centrowanie" jedzie praktycznie "jak Tesla"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba co prawda trzymać ręce na kierownicy (co chwila o tym przypomina..., ale np. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma już na to "patent" - sugerował mi "włóż Tadziu pomarańczę w koło kierownicy - by system kontroli wykrywał dodatkowe obciążenie bezwładnościowe - i przestanie się "awanturować"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kolega Darek ma podobne porady na wiele innych analogicznych sytuacji...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Kontrola utrzymywania dłoni na kierownicy realizowana jest przez ciągłe mikroruchy koła kierownicy i ocenę, czy jest opór wynikający z trzymania dłoni. Jest to bardzo zabawne przy pierwszych użyciach. Potem pewnie tego się nie zauważa...
W każdym razie - "centrowanie pasa" działa REWELACYJNIE - po wszelkich łukach spotykanych na autostradzie JEDZIE SAMO W ŁUKU!
Znaczkiem wskazującym na jazdę z "centrowaniem" jest ta zielona kierownica...

Wskaźnik odległości poprzedzającego pojazdu mnie rozbawił o tyle, że ciągle miałem przed sobą dokładnie mojego Fusiona PHEV Platinium... Ten sam kolor, ten sam wygląd... choć przez szybę przednią widziałem całkiem inne auto...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sporo w aucie konfigurowałem, i nie założę się, czy ten wskaźnik odległości jest "odpalony" fabrycznie...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tu z kolei mamy widok "manewrów nawigacji" - uruchamiają się na liczniku automatycznie, niezależnie od tego jaki w danej chwili mamy wybrany ekran licznika. Są czytelne i doskonale intuicyjne.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A to inny bardzo przydatny i efektowny "gadżet" - HUD. Też go mocno "przekonfigurowałem". HUD jest bardzo dobrze widoczny i kontrastowy nawet w ostrym słońcu. "Must have"!


Pora na podsumowanie 1000km mojej jazdy tym autem.
Jak widać poniżej, auto jest "reklamowo ekonomiczne". Spalanie poniżej 7l/100km PB95 w trasie 750km po A4 oraz trochę po innych drogach to rezultat jak dla mnie absolutnie zadowalający!

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Deklarowana przez samo auto "efektywność elektryczna" wydaje się nieco "przesadzona":
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale niech nawet na pełnym ładowaniu przejeżdża Kuga PHEV ok 60km, to do codziennej eksploatacji to auto staje się bezkonkurencyjnie ekonomiczne
A w trasie "nad morze" - jak widać ze zdjęcia jednego wyżej - też będzie "trudno je pobić"...

Reasumując - moja subiektywna ocena Kugi MK3 PHEV jest dość entuzjastyczna:
ZALETY:
1) Przyzwoity design;
2) Dobrze zaprojektowany układ zasilania elektrycznego - brak "przeszkadzającej obecności" akumulatorów trybu elektrycznego;
3) Dobrze działające i przydatne "asystenty" kierowcy;
4) Bardzo dobrze działający napęd hybrydowy - oszczędny, ekonomiczny, dający komfort wystarczającą mocą i optymalnie dobranym zasięgiem "elektrycznym" (przeciętny Europejczyk wg badań dziennie autem standardowo przebywa ok 50km);
5) Pierwotnie o tym zapomniałem, więc dopisuję - poza dobrym napędem hybrydowym, bardzo silną "zaletą" są reflektory LED z GFHB - czyli "nie oślepiające światła drogowe". DZIAŁAJĄ ZNAKOMICIE - co najmniej tak dobrze jak w Edge EU z lampami LED GFHB... Absolutne "must have" dla tego auta...
6) Ilość miejsca we wnętrzu i w bagażniku analogiczna do innych aut (nie PHEV) tej klasy.

WADY:
1) "Zalety" kosztują... Niemało... Prezentowany egzemplarz cennikowo prawie 200kzł... Kupić po "ostrych negocjacjach" go można pewnie poniżej 170kzł. Każdy ocenia czy to tyle powinno kosztować;Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) Materiały wykończenia wnętrza zanadto narzucone przez księgowych... No ale na to nie wiedzę rady w dającej się przewidzieć przyszłości...
3) Związane z tym co wyżej fatalne wygłuszenie wnętrza. Chyba tam nie ma żadnego wręcz wygłuszenia. Na moje ucho to słychać wszystko z "drogi" (szum opon, hałasy pokonywania nierówności itp.). Trzeba będzie pewnie samemu to sobie doprowadzić do stanu akceptowalnego... Co ciekawe nawet obecność ANC niewiele tu poprawiała. Być może z tego powodu, że jadąc z dawno nie widzianą córką miałem ściszone radio, bo cały czas rozmawialiśmy..
4) No i najbardziej kontrowersyjna "wada" - FOTELE MNIE ZUPEŁNIE NIE PRZEKONAŁY! Mimo efektownego wyglądu cały czas siedziało mi się "jakoś tak nie tak"... Nie umiałem określić na czym to polega, ale nie było komfortowo. Może grał rolę brak regulacji zagłówka? W moich autach z USA to standard - ustawiam sobie zagłówek jak mi wygodnie. A w Kudze konstruktorzy zrobili to za mnie - no i chyba "nie trafili"... No ale to jest juz "bardzo subiektywna wada" i poczekamy co napiszą inni użytkownicy.


Jak ktoś będzie chciał o coś "dopytać" - śmiało. "Trochę" na autach PHEV się znam i mam tu sporo doświadczeń i przemyśleń.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - uwaga końcowa: nie mogę potwierdzić, że "zastosowana skrzynia eCVT (a raczej silnik benzynowy w cyklu Atkinsona...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) "wyje lub nie wyje"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździłem tym autem tak do 150-160km/h (przy wyprzedzaniu na aktywnym tempomacie ustawionym na 140km/h). Nie było jakiegoś "dokuczliwego wycia"! Pewnie powyżej 180km/h można by o czymś tam dyskutować, ale takim autem nie ma ŻADNEGO obowiązku jechać powyżej 150km/h!


Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-08-2020 o 13:02
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2020, 23:43   #2
kzmuda1
FCP member
 
Avatar kzmuda1
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-12-2012
Skąd: Nowa Dęba
Model: wszytkie fordy 2,7 lubie , Mach-e podstawa
Silnik: TDCI PB , obecnie 2.0 ecobost 243
Rocznik: 2020-----2023>>>>>
Postów: 430
Domyślnie Odp: Kuga 3 PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Good for.u ja tylko posiedzialem i.mialem.ochote podpiąć kabel
__________________
DO KOŃCA ŻYCIA NA EMERYTURZE.. Ale jak mi się chce.. to pomogę .
kzmuda1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 11:37   #3
Yakac
ford::specialist
 
Avatar Yakac
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Łomża
Model: Jest: Kuga Vignale PHEV 2022, S-Max Vignale 2019, Escape 2014, był S-Max Tianium 2011
Silnik: 2,5 PHEV 225KM; 2,0 Ecoblue 190KM A8 AWD; 2,0 Ecoboost 240KM AWD 6F35, był 2,0 TDCi DW10C 163km
Rocznik: 2022, 2019, 2014, był 2011
Postów: 822
Domyślnie Odp: Kuga 3 PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

A jakie elementy powodują hałas? Opony, karoseria, czy może silnik?
Czy ładowałeś akumulatory do pełna w celu faktycznego policzenia ile kosztuje przejechanie 100 km?
Wielkie dzięki za taką własną recenzję. Serdeczne pozdrowionka
__________________
"Dobry żeglarz ustawia żagle do wiatru - kiepski narzeka, że wieje nie z tej strony co trzeba..."
Yakac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 14:01   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Kuga 3 PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał Yakac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakie elementy powodują hałas? ...
Przecież to "nówka" - czyli standardowo: hałasy toczenia, opływ powietrza.

Co do "kosztów 100km" - energia elektryczna ma określoną cenę: u mnie 1kWh to koszt sumaryczny 0,5556zł. Nie wliczam w to "bonifikaty z tytułu fotowoltaiki" (na zdjęciach widać, że sobie założyłem...).
Raz ładowałem "do prawie pełna" (widać to na tym zdjęciu "po otwarciu drzwi").
Pojemność baterii Kugi PHEV wynosi ok. 14,5kWh. Zakładając ostrożnie, że wystarczy na przejechanie 65km, to koszt 100km (za energię) wyniesie dokładnie 12,40zł.

Generalnie testy trybu "elektrycznego" nie były przedmiotem doświadczeń... Mam je na co dzień.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 16:10   #5
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Trochę zdziwiło mnie Twoje zdjęcie z dojazdówką. W zeszłym tygodniu byłem w salonie i oglądałem taką Kugę plug-in i w miejscu dojazdówki był włożony centralnie zwykły akumulator. Czyżby były różne wersje?
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 19:33   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał jerry73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...oglądałem taką Kugę plug-in i w miejscu dojazdówki był włożony centralnie zwykły akumulator. ...
Dostałem do testów taką "demówkę" jak na zdjęciach. Nie zastanawiałem się czy są inne. Gdzie jest aku 12V nie szukałem.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 19:59   #7
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Mam nadzieję że ta wersja Kugi którą testowałeś to wersja seryjna. Akumulator w miejscu koła zapasowego to jakaś porażką. Dodatkowo podłoga bagażnika była o kilka cm wyżej od wersji z kołem dojazdowym.
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2020, 20:35   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał jerry73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję że ta wersja Kugi którą testowałeś to wersja seryjna...
Normalna seria. Wersja ST-line.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 12:39   #9
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kugi MK3 PHEV w wersji ST-line jaką ma jako "demo".
fajnie się to czytało . Można się pośmiać z tekstów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2020, 15:34   #10
rafaelo115
ford::beginner
 
Avatar rafaelo115
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-08-2014
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 180km
Rocznik: 2015
Postów: 29
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Te lampy adaptacyjne, to takie same jak w Edge po lifcie? Tam były nazywane matrix led Czy tutaj też one działają "jak matrixy"?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
rafaelo115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.