Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2020, 11:35   #1
k2em
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2018
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Zakodowany centralny zamek

Dzień dobry, mam mały, choć uciążliwy problem z zakodywanym do automatycznego ryglowania centralnym zamkiem w Mondeo MK3. Automatyczne ryglowanie działa, jednak po zatrzymaniu się nie jestem w stanie otworzyć wszystkich drzwi za pomocą dźwigni zamka kierowcy. Dochodzi do tego, że po wyjściu z auta, kiedy chcę otworzyć z zewnątrz tylne drzwi, by wyjąć zakupy, muszę od środka odryglowywać je lub po wyjęciu kluczka za pomocą przycisków naciskać dwa razy. Gorzej jeśli wychodzi żona i próbuje otworzyć drzwi tylne po prawej stronie, ponieważ z pozycji kierowcy nie można dosięgnąć zamka tych drzwi.
Wielokrotnie próbowałem przeprowadzać ponownie procedurę automatycznego ryglowania, i to zarówno w wersji dłuższej, tej z przełączaniem się z pozycji 0 do I i z powrotem, i w wersji krótszej, łącznie z wyjmowaniem kluczyka w pozycji 0 (osoby, które uruchamiały tę procedurę będą kojarzyły sekwencje). Powtórzę, wykonywałem to wielokrotnie (dziesiątki razy) i nie mogę uzyskać efektu, kiedy po ponownym przekręceniu klucza w pozycję II (podczas kodowania) słychać sygnał (który jest potwierdzeniem przejścia w stan kodowania - dlaczego nie wchodzi w ten tryb zmiany???).
Co więcej, samochód miał wymieniany akumulator, gdzie stał bez akumulatora wiele godzin i nie spowodowało to zrestartowania ustawień centralnego zamka (być może właśnie nie powinno). Podobnie z kluczykiem - wynieniałem baterię i programowałem go ponownie.
Podsumowując: automatyczne ryglowanie działa jednak po zatrzymaniu nie mogę rozryglować wszystkich drzwi z pozycji kierowcy, nawet jeśli wykonuję podwójny ruch dźwignią zamka.
Czy w tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak udać się do jakiegoś serwisu?


Ostatnio edytowane przez k2em ; 22-01-2020 o 11:38
k2em jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2020, 14:22   #2
k2em
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2018
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zakodowany centralny zamek

Dodam tylko, że próbowałem to zrobić na zapasowym kluczyku i także bez efektu.
k2em jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.