Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2017, 12:48   #31
Fubucom Flex
ford::beginner
 
Avatar Fubucom Flex
 
Imię: Chris
Zarejestrowany: 05-10-2016
Skąd: Benelux
Model: fokus
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

U
Cytat:
Napisał kon_tiki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozwolę sobie odświeżyć temat, od ubiegłej zimy (2011/2012) mam problem opisywany już w temacie i nie mogę sobie już z nim poradzić.

Mam Focusa II w benzynie z silnikiem 1.6 Ti-VCT (115 kucy) z roku 2006. Ubiegłej zimy podczas czekania na zmianę świateł (noga z dala od gazu, normalne obroty postojowe czyli ok. 800 obr/min) na panelu wywaliło błędy "tryb ograniczania prędkości" i zaraz potem "usterka układu silnika". Auto oczywiście nie reagowało na gaz, trzeba było wyłączyć silnik i odpalić od nowa, wtedy pracował normalnie aż do następnego takiego przypadku - czyli niekiedy całe 30 sekund później.

Jeździłem z tym zarówno do zaprzyjaźnionego mechanika swojego, jeździłem do mechaników polecanych przez znajomych, jeździłem do serwisu Forda. Wszyscy rozkładali ręce, nikt nie miał konkretnej odpowiedzi.
W serwisie Forda wpięli się, ale żadnych błędów zapisanych w komputerze nie znaleźli. Wgrali na nowo sterownik silnika i jakoś do końca ubiegłej zimy udało się przejeździć już bez problemów. W lecie - wiadomo, spokój.
Teraz przymroziło (może to nie kwestia temperatury, tylko błota pośniegowego na drodze - nie wiem, chociaż po wspomnianym już wgraniu softu były solidne mrozy, a problem jakoś się nie pojawiał) i znowu to samo, a ja już mam dość.

Problem występuje tylko wtedy, kiedy nie dotykam gazu - parking, światła, końcówka dohamowywania do świateł itd.
Wystarczy lekko przygazować podczas czekania na zmianę świateł i wiem, że nie wywali mi błędu.

Nie widzę powiązania problemu z zimnym / nagrzanym silnikiem - występuje zarówno w mieście, tuż po odpaleniu auta, jak i po przejechaniu 100 czy tam 200 km w trasie, kiedy z silnika aż para bucha.

Zdaję sobie sprawę, że przez internet nikt cudów nie zrobi, ale może macie jakieś konkretne porady? Wymienianie połowy części w samochodzie na chybił trafił, albo wgrywanie nowego oprogramowania co tydzień... to raczej nie jest rozwiązanie.
Jak do tej pory (z tematów, które sobie wyszukałem) rozwiązania skupiają się wokół elektroniki od pedału gazu, ale widzę też, że nie jest to bardzo pewne rozwiązanie...

Z góry dzięki za pomoc.
Witam serdecznie, przepraszam że odgrzewam temat lecz mam identyczny problem,ten sam silnik tylko że auto z 2005 roku, czy udało się Panu ustalić przyczynę tej usterki proszę o kontakt ,Pozdrawiam

Fubucom Flex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2017, 19:48   #32
kon_tiki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Focus II
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115 PS
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Cytat:
Napisał Fubucom Flex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U

Witam serdecznie, przepraszam że odgrzewam temat lecz mam identyczny problem,ten sam silnik tylko że auto z 2005 roku, czy udało się Panu ustalić przyczynę tej usterki proszę o kontakt ,Pozdrawiam
Cześć. Po przeczyszczeniu dysz wtryskowych oraz kilkukrotnym wgraniu nowego oprogramowania do komputera pokładowego problem ustąpił. Być może nawet kwestia oprogramowania nie miała tutaj znaczenia.
kon_tiki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2018, 19:08   #33
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Cześoledzy mam problem z Focusem 1.6 tdci. od kilku dni auto wchodzi w tryb awaryjny(usterka układu silnika) czasem po ponownym uruchomieniu problem znika czy może to być filtr paliwa? , miałem wcześniej już 2sytuacje jak uzytkuje Focusa że auto gaslo szarpalo wtedy był to zatkany filtr ale nigdy nie wyświetlała się usterka układu silnika.Dzisiaj odlaczylem wtyczkę od egra i póki co jest ok. Dodam że filtr wymieniony latem, dziwi mnie to że z odpieta wtyczkę jest wszystko super a gdy ja założę zaraz wchodzi w tryb awaryjny-czy w takim wypadku mogę wykluczyc filtr? to błędy które odczytałem, 2 pierwsze trochę dziwne może słaby aku?bledy P193B P1936 P1402 U0405 P042E P1412ć k
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 10:50   #34
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Cytat:
Napisał danielsan51 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy może to być filtr paliwa? , miałem wcześniej już 2sytuacje jak uzytkuje Focusa że auto gaslo szarpalo wtedy był to zatkany filtr ale nigdy nie wyświetlała się usterka układu silnika.
Podłącz się przez ODB2 i zczytaj błędy.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 11:14   #35
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Re: Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłącz się przez ODB2 i zczytaj błędy.
napisałem błedy
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 12:55   #36
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie trzeba było długo szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znalazłem podobny temat.
Jednak brak odpowiedzi na pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2018, 17:39   #37
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Spróbuj czyścić Egr
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 16:03   #38
adasstadnicki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2018
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

W moim F Focus MK2 po zatankowaniu ON na stacji BP w Gdyni na Pogórzy przy galerii Szperku samochód przejechał kawałek i na estakadzie Kwiatkowskiego zapaliła mi się kontrolka "usterka układu silnika". Samochód stracił od razu moc. Następnego dnia pojechałem do Wulkanix na Nowodworcową w Gdyni. Pan Adam próbował co mógł ale nie wiedział na początku co się dzieje samochodowi. Podpiął pod swój komputer Delphi jednak ten nic nie pokazał sensownego. Wymienił najpierw filtr paliwa. Dopiero podpięcie do programu Fordowego pokazało że chodzi o świecę żarową. Zadzwonił jeszcze do Forda i się dopytał o co chodzi. Wymienił 4 świece. Jedna była spalona na pewno. Cała była napęczniała od brudu. koszt 830 zł. Trochę drogo patrząc na inne przypadki. Jeszcze wymienił filtr paliwa. Robocizna 250 zł i części 580 zł. Kosztowało mnie to, trudno, boli, ale takie jest życie. Teraz będę próbował się sądzić z BP o zwrot kosztów naprawy pojazdu. Ciekawe bo F Focus MK2 z nowym oprogramowaniem wchodzi w tryb awaryjny, który może być mylący - spadają obroty i silnik nie przekracza 4k obrotów, do tego ciśnienie paliwa nie rośnie, jest takie same nawet jak dodaje się gazu. Jest to objaw systemu awaryjnego. Pan Adam myślał, że coś się stało z pompom paliwa. Taki urok, strata czasu, zmarnowaliśmy ponad 3 godziny na szukanie usterki.
adasstadnicki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 16:20   #39
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Kiepski ten mechanik i dziwne podejście że będziesz się sądził z BP jeśli świeca była napęczniała od brudu.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2018, 19:07   #40
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Komunikat "Usterka układu silnika"

Moim zdaniem przypadek. Ciężko będzie udowodnić winę stacji. A cena? Skoro udało mu się nie ukrecic żadnej świecy to wszystko ok. I tak, 1.6 tdci jeśli straci ostatnia świece to wchodzi w tryb awaryjny.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , dpf , filtr cząstek stałych


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.