Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2010, 12:12   #11
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Podejrzany odgłos z okolic prawego koła - co to może być?

Niemożliwe chyba żeby przegub - auto dopiero co było na przeglądzie. Przy 80 tys. km bez uszkodzenia osłony nie ma opcji żeby padł. A osłonę dziurawą chyba by zauważyli? Mi się nie chciało nurkować pod auto ani zdejmować koła. Za dzień-dwa podjadę w końcu do ASO. Ale dzięki za podpowiedzi.

wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2010, 19:52   #12
pebeel
ford::average
 
Avatar pebeel
 
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: wwa
Model: S-Max TS/ Jeep WJ
Silnik: 2.2 TDCI/ 4,7 V8
Rocznik: 2009/ 2001
Postów: 124
Domyślnie Odp: Podejrzany odgłos z okolic prawego koła - co to może być?

Cytat:
Napisał wit007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niemożliwe chyba żeby przegub - auto dopiero co było na przeglądzie. Przy 80 tys. km bez uszkodzenia osłony nie ma opcji żeby padł. A osłonę dziurawą chyba by zauważyli? Mi się nie chciało nurkować pod auto ani zdejmować koła. Za dzień-dwa podjadę w końcu do ASO. Ale dzięki za podpowiedzi.
doprawdy nie wiem skąd w koledze ten radosny optymizm i wiara w pracowników serwisów wszelakich... moje doświadczenia są takie (ze wszystkimi markami jak dotychczas), że raczej jak się palcem nie pokaże to szanse na diagnozę są marne. a po wyjeździe z serwisu to się raczej zastanawiałem co tym razem popsuli...
pebeel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2010, 21:11   #13
foxtrot
ford::advanced
 
Avatar foxtrot
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-06-2009
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 389
Domyślnie Odp: Podejrzany odgłos z okolic prawego koła - co to może być?

pebeel;

święte słowa Panie kolego, święte słowa... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
foxtrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2010, 22:01   #14
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Podejrzany odgłos z okolic prawego koła - co to może być?

bardzo często przegub pada na skutek nieszczelności osłony gumowej (pęknięcie lub wysunięcie się spod opaski mocującej). Woda i piach w krótkim czasie skutecznie kończą jego żywot.
Objawy początkowe: klekot podczas ruszania przy skręconych kołach - zarówno do przodu jak i do tyłu.
Potwierdzenie diagnozy: sprawdzenie szczelności gumowej harmonijki, najłatwiej z przyklęku przy skręconych kołach.
pzdr.
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 08:39   #15
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Podejrzany odgłos z okolic prawego koła - co to może być?

O tym jak sprawdzić przegub doskonale wiem, ale nie chce mi się nurkować pod auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale może będę musiał. Co do asów z ASO macie sporo racji - ostatnio usuwali mi wibracje przy niskich obrotach na wyższych biegach. Miesiąc! Ale dali radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymieniając przy okazji kupę niepotrzebnych rzeczy, ale w sumie dobrze mieć nowe wtryskiwacze, sprzęgło i koło dwumasowe. A, i chyba turbosprężarkę też. Ale tu nie mam pewności - może włożyli starą jak wymiana nie pomogła? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 11:48   #16
Majkel_
ford::average
 
Avatar Majkel_
 
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Poznań
Model: s-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Podejrzany odgłos z okolic prawego koła - co to może być?

Cytat:
Napisał wit007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniając przy okazji kupę niepotrzebnych rzeczy, ale w sumie dobrze mieć nowe wtryskiwacze, sprzęgło i koło dwumasowe. A, i chyba turbosprężarkę też. Ale tu nie mam pewności - może włożyli starą jak wymiana nie pomogła? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że na gwarancji, bo kasa słuszna z 10k będzie minimum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Majkel_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 19:03   #17
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Podejrzany odgłos z okolic prawego koła - co to może być?

Komplet myślę że koło 20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Siur że na gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2010, 09:58   #18
robines
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: małopolska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: Podejrzany odgłos z okolic prawego koła - co to może być?

Cytat:
Napisał wit007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komplet myślę że koło 20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Siur że na gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak sie zastanawiam jak te nasze autka będą jeździły kiedy bedą miały 10 lat ?
Niestety czasy świetności motoryzacji i zarazem jej prostoty z lat 90 poszły w niepamięć...
robines jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2010, 11:37   #19
mayek
ford::advanced
 
Avatar mayek
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Zabrze
Model: Kuga / Sharan
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 TDI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 234
Domyślnie Odp: Podejrzany odgłos z okolic prawego koła - co to może być?

przerabialem temat - łozysko mocowania amortyzatora
mayek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2010, 11:39   #20
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Podejrzany odgłos z okolic prawego koła - co to może być?

Cytat:
Napisał mayek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przerabialem temat - łozysko mocowania amortyzatora
Łożysko piszczy przy skręcaniu,ale nie stuka...też to miałem.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.