Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2019, 13:49   #1
adasstadnicki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2018
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Uważajcie na warsztaty w trójmieście

Jeżdżę Fordem Focusem.

Napiszę o paru sytuacjach w jakich uczestniczyłem z warsztatami.

Wnioski końcowe:

Przed jazdą do serwisu zawsze samemu staraj się dowiedzieć jak najwięcej o usterce, żeby mechanik cię nie naciągnął.

Zadzwoń do 2,3 warsztatów, porozmawiaj o swoim problemie, najpierw pojedź umówić się na wycenę. Pojedź do 2,3 warsztatów i posłuchaj czy wersje się zgadzają czy nie między serwisami.

Mechanik tak czy inaczej będzie w 50% chciał cię naciągnąć na dodatkowe koszty - jeszcze to, jeszcze tamto do zrobienia. Tak u mnie wyglądało.

Zawsze zrób zdjęcie samochodu przed naprawą. Po naprawie sprawdź samochód czy czegoś w nim nie brakuje. Zawsze zachowaj paragon i zrób mu zdjęcie później. Od razu jak coś widzisz że jest nie tak, nawet po 2, 3 miesiącach, dzwoń do serwisu.

Moje historie:

1. Przywiozłem do jednego warsztatu w Gdyni samochód do serwisu. Wymiana oleju. Zorientowałem się po pewnym czasie, że nie ma pokrywy do silnika. Następnie dzwoniłem do warsztatu żeby sprawdzili czy nie mają mojej pokrywy do silnika. Po 3 telefonie okazało się że jakaś pokrywa jest. Pojechałem na miejsce ale okazało się że to nie ta pokrywa.

Komuś również zapomnieli włożyć pokrywy do silnika.

Wyparli się że w ogóle u nich naprawiałem samochód. Powiedzieli że mnie nie pamiętają.

Strata 500 zł - nowa pokrywa. Używana 170 zł.

2.

Opisywałem już przypadek "check engine" - sprawdź silnik. Samochód wpadł w tryb awaryjny.

Mechanik nie wiedział co jest przyczyną usterki. Wymienił na mój koszt po drodze filtr paliwa. 3 godziny prób i błędów. Jeszcze wziął 230 zł za robociznę. Na koniec napisał do serwisu ASO i powiedzieli mu żeby sprawdził świece zapłonowe. Po wymianie świec okazało się że samochód wrócił do normy.

2 serwis w Gdyni

Można było się zmieścić w kosztach niecałe 300 zł z oryginalnymi częściami. Poszło chyba 500 zł więcej łącznie około 800 zł.

3.

Kupiłem 2 tylne czujniki parkowania. Mechanik nie wiedział jak je zamontować. Najpierw szarpał listę w której są wbudowane są czujniki.
Na koniec wymienił je poprawni. Wszedł pod samochód i wymienił normalnie.

3 serwis okolice Gdyni


4.

Za czwartym razem nauczony 2 przypadkiem że mechanika, nawet dobrego trzeba sprawdzić, obrałem poniższą taktykę.

Najpierw piszę email w sprawie naprawy. Jest to 1 sygnał czy mechanik jest dobry. Jeśli jest dobry, ładnie mi odpisze na email i opisze w skrócie jaka cena i co trzeba zrobić. Zawsze napisze - proszę przyjechać do serwisu.

Dzwonię do serwisu i umawiam się na wstępną wycenę.

Mechanik, nawet dobry, zawsze będzie miał swoją "śpiewkę" co trzeba jeszcze zrobić. Dzielę to przez 3/4. 1/4 jest tak naprawdę do zrobienia.

Wiedziałem że mam tuleję do wymiany z przodu. Samochód miał bezwład w prawym kole jak skręcałem w lewo. tuleje się wyginały w 2 przeciwne strony. Wahacze wyginały się wraz z tulejami.

Żaden mechanik nie umiał mi wytłumaczyć że warto wymienić 4 tuleje. Dopiero jak sobie poczytałem w internecie jaki jest sens wymieniania tulei parami zrozumiałem, że warto wymienić wszystkie.

100 zł za stronę wymiany tulei. Części u mechanika 250 zł. U mnie w sklepie w internecie - 182 zł.

Próbował mnie namówić na wymianę tylnego zawieszenia - tulei ale czytałem że to się nie opłaca, lepiej od razu wymieniać wahacze. Chciał mnie naciągnąć na 1400 zł.

Jeszcze klocki, złączka w tłumiku.

Jakbym był ciemny, dużo bym stracił.

Zalecam po prostu wcześniej interesować się samochodem przed awarią i pytać i pytać i nie zostawiać w 1 lepszym warsztacie auta.

Świece mogłem przewidzieć, bo samochód słabo odpalał i coś było nie tak.

Tuleje sam odkryłem przed jakąś większą awarią.

Jednak najbardziej boli nieprofesjonalizm mechaników, ich okłamywanie, nie dzwonienie jak coś się dzieje, naciąganie - musi pan to jeszcze zrobić itp.

Dzisiaj wszystko jest na You Tube, można pooglądać, posłuchać mechaników w danym temacie i tak na prawdę samemu się wie dzięki YT co trzeba w aucie zrobić i jak wygląda wymiana.

Teraz mnie śmieszą teksy mechaników jak wymiana tulei za 1400 zł.

Jak widać człowiek mądrzejszy po stracie.

adasstadnicki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 13:53   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Uważajcie na warsztaty w trójmieście

przecież to wiadomo wszystko od 100lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 15:48   #3
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Uważajcie na warsztaty w trójmieście

Dlatego najlepiej mieć swój zaufany warsztat (który często nie jest najtańszy).
W zamian za ich marże na częściach mówią co faktycznie trzeba zrobić, a z czym można jeszcze jeździć - bo nie muszą naciągać na robociznę.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.