Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2021, 20:09   #21
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: samozamykanie centralnego zamka

tedi_k tak jak mówisz jak nie chcesz pomóc to nie pomożesz tylko same wywody tak jak pisałeś że nowe auto to już inna technologia bo wszystko steruje szyna can a ja ci przypomnę ten temat który stworzyłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i w 8 poście jest nagranie no jak to steruje wszystko pewnie po szynie can no niestety nie po prostu układ w pięty w instalacje bez oryginalnego modułu który by kosztował 3000tys i dział do dzisiaj ale jak zwykle twoje wypowiedzi zawsze na nie coś tam znajdziesz albo że to nie zabezpieczone albo że klapy nie dociągnie i tak dalej.....? a po to jest forum aby sobie pomagać a jak bym chciał kupić samochód który ma wszystko i było by mnie stać to nie pisał bym na form i nie zajmował bym się takimi pierdołami i kupił bym sobie bentleya z Torunia albo będę czekał jak mi jakiś bezdomny podaruje a że mnie nie stać tak jak innych na tym forum to sobie coś ulepszam jak każdy coś tam dokłada do swojego auta.
A forum nie jest tylko do przekazywania problemów związanych z autem ja staram się zawsze podpowiadać jak ktoś do mnie napisze co i jak zrobiłem pozdrawiam całe forum.
Czekam na przesyłkę, jak zrobi się cieplej to będę próbował jak to wszystko podłączyć jeśli mi się uda to napiszę na forum co i jak zrobione aby przekazać dany temat jeśli polegnę przy tym projekcie to ok miałeś rację ala ja odpisywał bym na forum bez takie wściekłości jak ty to robisz w każdym temacie pamiętaj że to wszystko wymyślił tylko człowiek i wszystko człowiek może zmienić.


Ostatnio edytowane przez bigtomi ; 23-03-2021 o 20:19
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2021, 21:30   #22
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: samozamykanie centralnego zamka

Kombinuj dalej ja też zamówiłem.
O kluczykach zamkniętych w aucie to mała przesada , po pierwsze nawet gdyby był stary system i kluczyki by zostały w samochodzie jest jeszcze telefon który otworzy drzwi.
Drugie przy nowszych gdy kluczyki zostaną w samochodzie to nawet czarodziej nie zamknie go . Jest to zamontowane w Audi A5 z 2017 i działa więc w fordzie też będzie tylko trzeba mieć jaja i chęci.
Chińskie wynalazki nie są takie złe jeśli się wie co robi. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] sam nieraz urzywasz chińskich podzespołów lub całych urządzeń by stworzyć projekt, więc krytyka jest nie na miejscu i proszę nie mów że urzywasz chińskich cacek do innych bardziej bezpiecznych projektów
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2021, 23:03   #23
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: samozamykanie centralnego zamka

Cytat:
Napisał bigtomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k tak jak mówisz jak nie chcesz pomóc to nie pomożesz tylko same wywody...
Udostępnione schematy pozwalają zrobić wszystko co można w tym aucie.

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... po pierwsze nawet gdyby był stary system i kluczyki by zostały w samochodzie jest jeszcze telefon który otworzy drzwi.
...
Koledze zapewne chodzi o "telefon do fachowca od awaryjnego otwierania auta"... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z powodu wypowiedzi na takim poziomie merytorycznym jak pozwyższe - powiedziałem, że już skończyłem tu aktywność.

Dostaliście Koledzy wszystko co niezbędne.
Dalej radźcie sobie sami - ja w głupotach nie biorę udziału.

Powodzenia!...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2021, 13:00   #24
Capsell
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 05-10-2020
Skąd: Gliwice
Model: Kuga II Facelifting AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 61
Domyślnie Odp: samozamykanie centralnego zamka

Cytat:
Napisał bigtomi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekam na przesyłkę, jak zrobi się cieplej to będę próbował jak to wszystko podłączyć jeśli mi się uda to napiszę na forum co i jak zrobione
Trzymam kciuki.
Używaj interpunkcji, aby się lepiej czytało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Capsell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 14:41   #25
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: samozamykanie centralnego zamka

Witam temat powraca przyszedł moduł zamówiony na Aliexpres [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sprawdzałem na próbę z żarówkami i działa super zamykanie i otwieranie podawany jest impuls masy, zasięg przez bluetooth jest nawet większy jak podaje instrukcja ale to pewnie dlatego że sprawdzane było w garażu w aucie będzie inaczej bo jest blacha.
Dzisiaj szukanie w fordzie gdzie to podłączyć. Na razie szukałem w drzwiach kierowcy znalazłem tylko otwieranie jest to drugi przewód od dołu, przy zamkniętych drzwiach podanie masy na krótko zamek i lusterka się otwierają i to by było to czego szukałem.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale gdy auto jest otwarte podaje impuls masy na przewody widoczne na zdjęciu i nigdzie niema zamknięcia się samochodu. To co udało mi się ustalić to próbowałem szukać jak to jest z kluczyka zamykanie i otwieranie i myślałem że znajdę gdzie jest podawana masa ale okazuje się że zamykanie i otwieranie z kluczyka to są przewody rozwierane i gdy przeciąłem ten drugi przewód od dołu to zamki i lusterka się zamykają, czyli muszę szukać zamykanie gdzie indziej sprawa była by prosta bo na przycisku który jest na drzwiach tapicerki to tam podaje masę na przewody to mam zamykanie i otwieranie ale za to nie składają się lusterka i nie ma kierunkowskazów.
Pozostaje mi jeszcze szukać przy module komfort prawdopodobnie znajduje się z tyłu z prawej albo lewej strony na nadkolu albo za schowkiem chyba że ktoś wie gdzie on się znajduje i tam szukać zamknięcia i otwarcia auta podaniem masy na krótko.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20210403_122757.jpg (53.9 KB, 22 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez bigtomi ; 03-04-2021 o 16:22
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 18:12   #26
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: samozamykanie centralnego zamka

Przyszedł mi pomysł zastosowania przekaźnika 12v bistabilnego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I wykorzystać tylko ten jeden przewód z zamka ten o którym pisałem. Może ktoś podpowie jak to zrobić bez przekaźnika i co otym sądzicie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20210403_190452.jpg (80.6 KB, 22 wyświetleń)
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 13:58   #27
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: samozamykanie centralnego zamka

Dzisiaj znalazłem ten moduł komfort znajduje się z tyłu nad lewym nadkolem
kostkę którą zaznaczyłem na zdjęciu gdy wypiąłem z tego modułu to zamki nie działają z pilota, są to tylko cztery przewody i nie wiem czy gdzieś podawać na krótko masę może ktoś wie jak to jest sterowane.
A nie chce ryzykować bo można coś namieszać.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20210404_142235.jpg (96.6 KB, 19 wyświetleń)
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 15:38   #28
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: samozamykanie centralnego zamka

Przeglądając schemat jaki udostępnił t-edik to otwarcie idzie zrobić podaniem impulsu masy ale zamknięcie już nie, robi to styk rozwierany tak jak pisałem wcześniej jak przeciąłem przewód to zamki się zamknęły zamówię przekaźnik i zobaczymy jak to będzie działać dodam że ja nie mam ryglowania zamków.
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 17:52   #29
Danilowski
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-09-2020
Skąd: Białystok
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: samozamykanie centralnego zamka

Może to coś pomoże
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210404_183612.jpg (81.7 KB, 32 wyświetleń)
Danilowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 10:55   #30
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: samozamykanie centralnego zamka

Na schemacie zaznaczyłem gdzie podać impuls masy tylko gdzie jest ten moduł BCM i jakie kolory tych przewodów
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg dor.jpg (93.3 KB, 19 wyświetleń)
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.