Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2016, 07:45   #1
SolveDG
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2012
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Dymienie na zimnym silniku

Witam,

Parę dni temu zauważyłem, że fordzik (1,4 TDCi) przy zwiększaniu prędkości zaczyna wyrzucać kłęby dymu. Dzieje się tak przy zwiększaniu obrotów i tylko na zimnym silniku. Po odpaleniu silnika nie ma tego szarego dymu. Po przejechaniu ok. 5km wszystko zaczyna już dobrze pracować. Co może być tego przyczyną?

SolveDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 14:00   #2
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Dymienie na zimnym silniku

Pytanie podstawowe szary czy czarny?

Co masz na myśli zwiększanie obrotów?
O jakich obrotach mówisz.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 15:14   #3
SolveDG
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2012
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dymienie na zimnym silniku

Dym jest szary, a chodzi po prostu o przyspieszanie. Jeżeli obroty są niskie ok. 1000-1300 to brak objawòw, jeżeli je zwiększam to wówczas z rury wychodzi szary dym (ok. 1700)

Ostatnio edytowane przez SolveDG ; 13-05-2016 o 15:19
SolveDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2016, 16:14   #4
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Dymienie na zimnym silniku

Miałem podobny objaw ale u mnie jeszcze dymił strasznie jak się jechało powyżej 120 km/h

Jeden z mądrych mechaników kazał mi sprawdzić połączenie wylotu turbiny z takim plastikiem (mądre książki nazywają go tłumikiem powietrza doładowanego). U mnie była walnięta uszczelka.

Dym był szczególnie widoczny w nocy w światłach innego samochodu w ciągu dnia pojawiał się gdy się dało po garach jakieś 3k do 3,5k.

Może będziesz miał to samo. Koszt oringu w serwisie to około 33 złotych.

Ja mam gorszy problem, prawdopodobnie gniazda zaworów (mam straszne przedmuchy pod deklem zaworów). Jak się otworzy wlew oleju czuć spaliny.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2016, 07:18   #5
SolveDG
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2012
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dymienie na zimnym silniku

Dzisiaj natomiast zauważyłem, że nie dymi na zimnym (nawet przy wysokich obrotach). Dopiero po ok. 5 min jazdy przy ruszaniu ze świateł zaczął dymić. Na trasie przy obrotach rzędu 2,5 - 3,5k przestał kopcić. Muszę się temu przyjrzeć przez kilka następnych dni. A z innej strony jaki płyn chłodniczy zastosować? Widzę już znaczne ubytki, a na forach piszą różnie. Zauważyłem jedynie, że był czerwony. Dzięki za odpowiedź
SolveDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2016, 21:49   #6
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Dymienie na zimnym silniku

Jeżeli jest siwy dym i ubywa płynu to możesz mieć walniętą uszczelkę pod głowicą.

Dolej płynu popatrz na stan oleju i zobacz jak wygląda wlew oleju, generalnie zobacz inne objawi związane z tą przypadłością.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 08:23   #7
SolveDG
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-10-2012
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dymienie na zimnym silniku

Objaw związany z dymieniem występuje jedynie na ciepłym silniku i przy dłuższym postoju na światłach (ew. przy ostrym gazowaniu). Wymieniłem płyn, sprawdziłem olej.
SolveDG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 22:18   #8
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Dymienie na zimnym silniku

Sprawdzanie płynu oraz obserwowanie stanu oleju to nie jest równoznaczne z wymianą.
Jeżeli masz ubytki płynu, to może świadczyć o tym, że albo masz wyciek albo płyn dostaje się do komory spalania (co może powodować siwe dymienie).
Dymienie też może być od dostawania się oleju poprzez turbinę (może poszło łożysko i przepuszcza olej). Postaraj się popytać o jakiegoś normalnego, zaufanego mechanika z okolicy niech przebada tobie poszczególne elementy.

Niektóre warsztaty mają specjalne urządzenia, które robią pomiar czy w zbiorniczku wyrównawczym masz spaliny.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.