Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2016, 21:22   #1
martins20
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2016
Skąd: Częstochowa
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Silnik nie trzyma obrotów, gaśnie, brak ssania? 1,4 16V

Witam,

Posiadam Forda Fusiona 2003r. 1,4 16V 80KM (taki sam jak w Ford Fiesta oraz Mazda 2) silnik po odpaleniu gaśnie od razu gaśnie, nie trzyma obrotów, na benzynie jak i na gazie. By był zapalony trzeba trzymać cały czas nogę na pedale gazu. Bardziej widoczne jest to na zimnym silniku, na ciepłym odpala i w miarę trzyma obroty lecz przy jeździe gaśnie np, przy wrzuceniu na luz. Tak jakby w ogóle nie miał ssania.
Z rzeczy które już sprawdzałem to : przepustnica, wymieniona, czyszczona. Czujnik temperatury płynu chłodzącego - sprawdzany, podmieniany na inny. Map sensor - podmieniany na inny. Zawór odpowietrzający skrzynię korbową - sprawdzany. Pedał gazu (odpinałem go i nadal to samo)
W komputerze błędów brak.
Po wszystkim nadal to samo.

Jeżeli odepnę jakiś przewód podciśnienia i silnik zasysa 'lewe powietrze' jest okej (trzyma podwyższone obroty)

Bardzo proszę o porady, może miał ktoś już taki problem. Co to może być ?


Ostatnio edytowane przez martins20 ; 08-03-2016 o 11:13
martins20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2016, 18:18   #2
rafalps
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-12-2013
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Silnik nie trzyma obrotów, gaśnie, brak ssania? 1,4 16V

Miałem dokładnie takie samo zachowanie w tym silniku. Czyszczenie przepustnicy pomogło na kilka dni, a potem znów to samo. Ostatecznie problem zniknął po wymianie zaworu odpowietrzenia skrzyni korbowej oraz sprawdzeniu/przeczyszczeniu przewodu, który podłączony jest do tego zaworu. Zawór w moim przypadku faktycznie był uszkodzony, jak się go potrząsnęło, to było słychać, że w środku coś luźno lata, w odróżnieniu od nowego zaworu. Jak sprawdzałeś czy ten zawór działa poprawnie?
rafalps jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 11:58   #3
martins20
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2016
Skąd: Częstochowa
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik nie trzyma obrotów, gaśnie, brak ssania? 1,4 16V

zawór wyjąłem i też w środku coś latało. Ale czytałem gdzieś na forum, że w nowych też lata (może błędnie). Po wyjęciu wyczyściłem go dokładnie i dalej to samo. Powiedz po wymianie wszystko od razu wróciło do normy ?
martins20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 20:48   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Silnik nie trzyma obrotów, gaśnie, brak ssania? 1,4 16V

Problem masz w sterowniku PCM. Daje za mały prąd do zaworu krokowego, on za mało się otwiera i puszcza za mało powietrza do kolektora ssacego.
Można próbować w serwisie na komputerze podnieść wydajność krokowego, .
Wszelkie inne czyszczenia, wymiany, podmianki, psu na budę sie nadają, bo jak puścisz więcej powietrza zdejmując jakiś wężyk, to widzisz róznice.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 07:46   #5
rafalps
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 26-12-2013
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Silnik nie trzyma obrotów, gaśnie, brak ssania? 1,4 16V

Cytat:
Napisał salom
...do zaworu krokowego...
Jeśli chodziło Ci o silnik krokowy biegu jałowego to w tym silniku przecież nie występuje...

Cytat:
Napisał martins20
zawór wyjąłem i też w środku coś latało. Ale czytałem gdzieś na forum, że w nowych też lata (może błędnie). Po wyjęciu wyczyściłem go dokładnie i dalej to samo. Powiedz po wymianie wszystko od razu wróciło do normy ?
Wydaje mi się, że trudno sprawdzić samemu czy ten zawór działa poprawnie, bo dmuchając nie da się określić czy otwiera się przy prawidłowym ciśnieniu. Odnośnie poprawy po wymianie to u mnie objawy nasilały się z temperaturą i akurat jak wymieniałem ten zawór to temperatury były na tyle wysokie, że silnik zapalał normalnie. Natomiast po wymianie zaworu już nigdy problem się nie powtórzył, nawet jak temperatura spadła do -15C.
rafalps jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2016, 08:57   #6
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Silnik nie trzyma obrotów, gaśnie, brak ssania? 1,4 16V

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daje za mały prąd do zaworu krokowego
Do czego? W silniku FXJA/B?
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 18:48   #7
martins20
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2016
Skąd: Częstochowa
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik nie trzyma obrotów, gaśnie, brak ssania? 1,4 16V

Dzisiaj podmieniłem z innego auta zawór odpowietrzający skrzynię korbową i nadal to samo...

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem masz w sterowniku PCM. Daje za mały prąd do zaworu krokowego, on za mało się otwiera i puszcza za mało powietrza do kolektora ssacego.
Można próbować w serwisie na komputerze podnieść wydajność krokowego, .
Wszelkie inne czyszczenia, wymiany, podmianki, psu na budę sie nadają, bo jak puścisz więcej powietrza zdejmując jakiś wężyk, to widzisz róznice.
Powiedz mi proszę, da się może jakoś sprawdzić sterownik? jak tak to jak?
Tutaj sama przepustnica jest, krokowego brak.
martins20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 19:01   #8
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Silnik nie trzyma obrotów, gaśnie, brak ssania? 1,4 16V

Jeżeli w tym silniku nie ma zaworu krokowego, co niektórzy nazywają to silniczkiem, coś odpowiada za dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza do silnika, tyle aby prawidłowo spalało się paliwo wtrysnięte do komór spalania.
Piszesz, że jak zdejmiesz wężyk podcisnienia to obroty rosną. Więc może warto dokładnie prześledzić całą drogę zasysania powietrza, od wlotu, aż doo kolektora, rozebrac, wyczyscic, wymienić wkład filtra powietrza na nowy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 19:17   #9
martins20
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2016
Skąd: Częstochowa
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik nie trzyma obrotów, gaśnie, brak ssania? 1,4 16V

wszystko przejrzane dokładnie, filtr powietrza zdjęty, każdy wężyk sprawdzony, przeczyszczony. Przepustnica powinna regulować obroty biegu jałowego a tego nie robi. Może faktycznie sterownik uszkodzony?
martins20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2016, 19:26   #10
martins20
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2016
Skąd: Częstochowa
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Silnik nie trzyma obrotów, gaśnie, brak ssania? 1,4 16V

Odświeżam temat,
niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania problemu.

Jednak jest jeszcze jeden objaw, gdy wyzeruję wszystkie wartości adaptacyjne ( Programem Forscan) wszystko zaczyna działać tak jak należy. Trzyma obroty, ma moc, nie gaśnie. Jednak po jakimś czasie znów zaczynają obroty schodzić coraz niżej, aż w ogóle ich nie trzyma. Ostatnio jak to zrobiłem było dobrze przez 2 tygodnie, teraz już następnego dnia, albo po kilkudziesięciu kilometrach znów to samo. Po ponownym 'resecie' działa jak należy. Dodam, że samochód ma instalacje gazową, ale jeździłem też cały czas na benzynie i tak samo się działo.

Bardzo proszę o pomoc, już brak mi pomysłów.
martins20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.