Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2012, 23:12   #1
Beatles1980
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 28-06-2012
Model: FOCUS MKII
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Przedmuchy do skrzyni korbowej i cieknący olej

Witam szanownych forumowiczów. Jest to mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość.
Kupiłem 2 miesiące temu w niemczech focusa MKII 2007r 1,6TDCi. z przebiegiem niby 100kkm.
Cała radość z auta prysła w momencie kiedy zdjąłem pokrywę silnika - zalany olejem silnikowym.
Wizyta u specjalisty od diesli i diagnoza:
1. Cieknie spod wtryskiwaczy
2. Silnik ma duże przedmuchy (!!!)
Wtedy jeszcze nie wiedziałem co to znaczy.
Mechanik powymieniał podkładki pod wtryskiwaczami, wymienił membranę wyłapującą przedmuchy do odmy, po uszczelniał silnik gdzie się dało i wystawił "słony" rachunek.
Poczytałem Wasze tematy i inne dotyczące tych silników (w tym i HDi) i niepokoiła i dalej niepokoi mnie jedna sprawa - przedmuchy.
Po odkręceniu korka dmucha niebieski dym i to dość mocno.
Dzisiaj zauważyłem, że znów mam wyciek w tym samym miejscu co poprzednio, jednak moim zdaniem nie jest to wyciek spod wtrysku tylko ze szpilki trzymającej wtrysk i/lub z pokrywy dolnej zaworów (wygląda jakby miała mikroskopijne pęknięcie - jest bardzo mała kreska oleju, chociaż może to nie być pęknięcie tylko taki nierówny odlew pokrywy).
I teraz pytania i opis w celu wyeliminowania ewentualnych błędnych diagnoz od Szanownych forumowiczów:
1. Czy przedmuch do skrzyni korbowej może być spowodowany źle wykonaną wymianą podkładek pod wtryskami skoro dalej cieknie olej (mimo, iż wydaje mi się, że nie jest spod wtrysku - jest to stojąc przed autem czwarty wtrysk licząc od lewej strony)
2. Jeśli chodzi o pracę silnika to słuchowo jest idealna i na wolnych i na większych obrotach - równiuteńka i dźwięk jak w nowym silniku(dopiero przy ok. 3,5tys. obr. tak jakby głośniej chodził - jakby taki stuk było słychać)
3. Moc silnika - dla mnie aż zadziwiająca - jeździłem kiedyś 2,0TDCi od nowości, a teraz jeżdżę Astrą IV 2,0 CDTI i jestem pod wrażeniem mocy tego autka.
4. Auto kompletnie nie dymi ani przy odpalaniu, ani przy tzw. mocnym depnięciu - żadnego dymu z rury nawet przy wysokich obrotach, ani po dłuższej jeździe.
5. Jeśli chodzi o przedmuchy dodam, że po wyciągnięciu bagnetu - nie dmucha, jednak widać delikatnie unoszący się dymek (widoczny wieczorem przy podświetleniu pochwy bagnetu latarką)
6. Przy przejściu rury biegnącej od intercoolera do przepustnicy poci się olejem.
7. Po przejechaniu nieco ponad 1000km nie można w 100% stwierdzić, że ubyło choć trochę oleju (jeśli nawet to max. 2-3mm na bagnecie)
8. Nie ubywa także płynu chłodniczego, ani też płyn chłodniczy nie zmienia koloru (nie wiadomo kiedy płyn był wymieniany)
9. Mechanik przeraził się, gdy wymieniał olej oraz jego filtr - na filtrze nie było oleju tylko smoła, pod kurkiem wlewu oleju to samo (stwierdził, że oleju w tym aucie nikt nigdy nie wymieniał)
10. Spalanie auta na poziomie ok. 6 litrów w jeździe bardzo mieszanej (od zapłonu ok. 10 minut jazdy bądź dłuższa trasa ok. 30 minut jazdy z tym, że w terenie górzystym)
11. Zakres najwyższego momentu obrotowego wg wskazań obrotomierza na zegarze mieści się w granicach od ok. 1700-3000obr./min, a później czuć już że spada
12. Autko potrafi rozpędzić się do 200-210km/h wg wskazań szybkościomierza - i też wtedy nie dymi (wiem bo jechałem za tym autkiem wtedy)
13. Zapach spalin na zimnym i ciepłym silniku jak nówka, jednak po przejechaniu paru kilometrów autko z rury zaczyna śmierdzieć "starym dieslem"
14. Czy to, że nie ubywa oleju (choć moim zdaniem przy przedmuchu przez intercooler powinno go ubywać) nie będzie wynikało z przedostawania się ropy do oleju w skrzyni korbowej? (po zapachu i gęstości dotykowej oleju po przejechaniu 1000km nie jestem w stanie tego stwierdzić)
Proszę szanownych i wytrwałych (na elaboraty) forumowiczów o sugestie.
Auto jak najbardziej zamierzam reklamować jeśli chodzi o wyciek oleju u mechanika, ale obawiam się, że będzie to moja ostatnia wizyta u niego (a szkoda bo w mojej okolicy - Cieszyn - to jedyny chyba znający się na rzeczy specjalista od diesli innych niż TDI), jednak jeszcze pozostaje pytanie czy silnik jest ok. czy nie jest ok. przy powyższym opisie?

Beatles1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2012, 05:23   #2
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Przedmuchy do skrzyni korbowej i cieknący olej

Obecność oleju w IC to norma - tam znajduje się olej zassany przez turbinę z odmy. Jest to normalne zjawisko.
Odnośnie niebieskiego dymu z korka - jeśli olej w tym silniku nie był wymieniany nigdy, to po prostu musi się wypalić szlam i nagar... z czasem sytuacja może się poprawić.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2012, 17:38   #3
Beatles1980
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 28-06-2012
Model: FOCUS MKII
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Przedmuchy do skrzyni korbowej i cieknący olej

Dzięki ministerq . Co do oleju przez IC to wiem, jednak bardziej martwi mnie ten mocny podmuch ( o szaro niebieskim kolorze i smrodzie źle przepalonej ropy) spod korka który wyklucza się z ewentualnym zajechanym silnikiem odnośnie czego już napisałem dwa posty wyżej. Czy może się mylę? W razie ewentualnych braków pomysłów spróbuję podesłać zdjęcia lub filmik.
Beatles1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2012, 17:54   #4
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Przedmuchy do skrzyni korbowej i cieknący olej

Możesz mieć zapieczone pierścienie... Można by mu spróbować zapodać płukankę silnika, i potem zalać go dobrym olejem (syntetyk).
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.