Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2016, 18:23   #21
masterXE
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

del.


Ostatnio edytowane przez masterXE ; 15-11-2016 o 18:08
masterXE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 09:08   #22
Ermac
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2015
Model: Fieta mk VI
Silnik: 1,4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Witam, mam podobne objawy, udało Ci się znaleźć rozwiązanie problemu?
Ermac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 17:43   #23
masterXE
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Witam, niestety nie. Wymieniłem ostatnio kolejną poduszkę silnika (tą w kształcie ósemki) i jak zwykle objawy ustąpiły na parę dni i znowu wróciło szarpanie przy dodawaniu i puszczaniu gazu przy jednoczesnym skoku obrotów. Byłem już u wielu mechaników i nikt nie może postawić diagnozy twierdząc, że "tak ma być". Czytając różne fora samochodowe skłaniam się, że u mnie akurat może być luz na mechanizmie różnicowym skrzyni ale nigdzie nie wyczytałem, żeby ktoś miał problemy z tą skrzynią. Barak mi już siły w to się dalej bawić. Irytuje to mnie ale trudno, jeżdżę dalej. Nauczyłem się tak operować sprzęgłem i gazem, żeby osłabić szarpania. Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwiązaniu problemu.
masterXE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 19:08   #24
Ermac
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2015
Model: Fieta mk VI
Silnik: 1,4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Re: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Mam podobnie jak ty. Mój dobry znajomy, który pracuje w Aso podpiął komputer, błędów brak, ale za to ciśnienie paliwa skacze bardzo, porobił kilka testów komputerem i wykluczył obecność powietrza w paliwie, natomiast postawił na uszkodzony regulator ciśnienia paliwa w pompie wtryskowej. Czytając posty na innych forach dotyczące takich właśnie objawów, wiele osób po wymianie tego regulatora pozbył się problemu. Ja w tym lub przyszłym tygodniu jadę na wymianę więc dam znać co i jak. Poczytaj mój post na tym forum, opisuje w nim co dzieje się w moim aucie, chyba jest podobnie jak u ciebie.
Ermac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 19:48   #25
masterXE
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Witam ponownie. Ja robiłem testy już w różnych warsztatach, również w ASO i nigdzie nikt nic nie wykrył. Kupiłem nawet swój interfejs i używam Forscana, który również nic nie wykrywa. Ale powiem szczerze, że zastanawia mnie to z tym ciśnieniem paliwa. Już wielokrotnie próbowałem wielokrotnie umówić się z kimś z takim silnikiem aby porównać wartości bieżące pracy silnika. Niestety nie mam nikogo z takim silnikiem. Ale wracając do tego ciśnienia na szynie CR. Na jakimś forum wyczytałem, że wartość ciśnienia na biegu jałowym powinna wynosić min. 24.000 kpa. U mnie natomiast waha się między 21 900 a 22 100 kpa i nie wiem czy to normalne i czy tak ma być. Nie mam problemów z odpalaniem, silnik pracuje równo (kiedyś nie równo pracował ale to ustąpiło), wydaje mi się, ze nie stracił mocy. Jakbyś miał jakąś wiedzę o tym ciśnieniu na szynie CR jakie jest u Ciebie to proszę daj znać. No i oczywiście pochwal się czy coś się zmieniło po podmianie regulatora. Swoją drogą już i sprzęgło mi chodziło po głowie ale to wróżenie z fusów jest bardzo kosztowne, bo wymiana wszystkiego po kolei jest bez sensu. Jak na razie wszystko to co wymieniałem niczego nie poprawiło.

P.S. U mnie szarpanie występuje bez względu na obroty (nie ważne czy 1700 czy 3500 obrotów), szarpie przy każdym dodaniu lub odjęciu gazu.

Ostatnio edytowane przez masterXE ; 01-01-2018 o 19:51
masterXE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 19:57   #26
Ermac
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2015
Model: Fieta mk VI
Silnik: 1,4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 102
Domyślnie Re: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Pamietam tyle, że ciśnienie skakało pomiędzy 31 a 33 czegoś tam... Jakiejś tam jednostki, nie pamiętam. W każdym razie chodzi o regulator więc jak wymienię to dam znać. Wykres, który pokazał komputer podczas pomiaru ciśnienia zamiast pokazywać prosta linie, pokazywał schody...
Poza tym szarpania przy zmianie biegów występuje tak jak u ciebie. Mam nadzieję że zniknie po wymianie tego regulatora. Zastanawiam się tylko jak się do niego dostać, czy trzeba dużo rozbierać czy też nie.

Ostatnio edytowane przez Ermac ; 01-01-2018 o 20:00
Ermac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2018, 20:14   #27
masterXE
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Czekam z niecierpliwością na info po podmianie, a co do samego regulatora to nie mam pojęcia jak do tego się zabrać. Nie miałem do tej pory potrzeby tego wiedzieć ale teraz zainteresuję się tym tematem. Oby coś to pomogło. Co do wartości ciśnienia 31 a 33 (nie ważne jakiej jednostki) to może rzeczywiście jest coś na rzeczy bo jak pisałem u mnie jest między 21 a 22. Zaintrygowałeś mnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najgorsze, że każdy mechanik u którego byłem nie widzi problemu. "Ten typ tak ma". Wyczytałem na jednym forum, że są 2 zawory/regulatory. Pytanie o który chodzi?

Ostatnio edytowane przez masterXE ; 01-01-2018 o 20:17
masterXE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2018, 08:27   #28
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Zrobiłbym zapis ciśnienia paliwa FRP od włączenia zapłonu po pracę na biegu jałowym, do tego obroty silnika RPM, pedał przyspieszania APP, MAF, MAP, F_INJ,
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2018, 09:41   #29
masterXE
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 06-12-2013
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Mk6
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

Witam, zgodnie z sugestią zrobiłem zapis: FRP, APP, MAF oraz MAP. Niestety nie mam parametru F_INJ. Mam nadzieję, że o to chodzi. Pierwszy plik (Fiesta 1.4tdci) jest nagrany od momentu zapłonu na postoju. Drugi (Fiesta 1.4tdci 2) od zapłonu przez jazdę. Od mniej więcej 84 sekundy zaczynam delikatnie ujmować i dodawać gazu podczas jazdy.

Link do plików: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
masterXE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2018, 10:04   #30
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Skaczące obroty i nierówna praca na biegu jałowym

APP jest tylko jeden? Dodaj jeszcze CHT zamiast F_INJ jest BAL? Jest MFDES. Zmień jednostkę ciśnienia na Bar.
Dodaj jeszcze pidy EGR, temperatury etc.
Ze wstępnej analizy śmiem twierdzić, że ciśnienie paliwa ma zbyt duże wahania. Wykluczyć trzeba przedostawanie się powietrza.

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 02-01-2018 o 11:45
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.