Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2018, 21:11   #1
cichol
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-03-2018
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Gaśnie w trasie przy dojeździe do skrzyżowania, zjeżdżając na stację

Witam. Szukałem, ale nie znalazłem dokładnie takiego problemu, dlatego jeśli jednak gdzieś mi umknął to przepraszam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ojciec jeździ Fordem Focusem MK2 2008 rok 1.8 TDCi 115 koni. W zasadzie jeździł, bo kupił Kię, a ja planuję przejąć autko. Mamy z nim jednak pewien problem. Otóż po raz pierwszy w ubiegłe lato jadąc w trasę samochód zgasł, kiedy po przejechaniu około 200 kilometrów ojciec zjechał na obiad. Stało się to już po wrzuceniu na neutralny bieg. Poszli jednak zjeść, wrócili i odpalił od razu. Potem już nie gasł.

Po dwóch dniach, gdy wracali zgasł wrzucając luz na bramkach na autostradzie. Kręcił , ale nie chciał odpalić. Wezwali już lawetę, ale gdzieś po 0.5h spróbował jeszcze raz i odpalił. Laweta odwołana, dojechali bez przygód do domu.

Potem ojciec podjechał do mechanika - niskie ciśnienie na listwie. Dodam, że żadna kontrolka się nie zapaliła wcześniej. Mechanik mówi, żeby jeździć skoro nic się nie dzieje. Bo faktycznie jak jeździ się gdzieś blisko, po mieście, itp. to nie ma żadnych złych objawów. Odpala od razu i nie gaśnie. Więc tak jeździł, bo w trasy nie ruszał, a tak po mieście nic się nie działo.
Gdy jednak zdarzyło się po kilku miesiącach jechać w dłuższą trasę to na dojeździe do skrzyżowania czy na stacji benzynowej po przejechaniu kilkudziesięciu/kilkuset kilometrów potrafił znowu zgasnąć, po wrzuceniu na luz.

Bylismy u innego mechanika, powiedział, że chyba wtryski. Zrobił próbę przelewową, ale wszystko dobrze. Też miał ten błąd niskiego ciśnienia, ale go usunął.

Niedawno fordzik ruszył do Gorzowa Wlkp. ponad 300 kilometrów w jedną stronę -do Gorzowa bez problemów. W czasie powrotu zjeżdżając na stację benzynową znowu zgasł. Potem kręcił, ale nie chciał odpalić. Po dwóch minutach odpalił i bez przygód zrobił ponad 200 kilometrów do domu.

Po powrocie ojciec pojechał do innego mechanika. Ten podłączył pod komputer, też ten błąd niskiego ciśnienia. Usunął go. Zrobił też taki test wtryskiwaczom, że przygazował trochę auto i zobaczył jak wtedy wyglądają parametry wtryskiwaczy. Drugi wtrysk miał dużo gorsze parametry. A tak normalnie to wszystkie wyglądają na sprawne. Sam mówi, że niby to nie jest aż tak zły stan, że może spróbować lać jakiegoś oleju do spalinówek Husqvarny to to przeczyści wszystko.

Myślicie, że faktycznie to może pomóc czy regenerować/wymieniać ten wtryskiwacz? A może to jeszcze coś innego? Ktoś miał może podobny problem, albo jest w stanie polecić dobrego mechanika w kuj-pom od diesli?


Ostatnio edytowane przez cichol ; 31-03-2018 o 21:14
cichol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2018, 22:01   #2
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Gaśnie w trasie przy dojeździe do skrzyżowania, zjeżdżając na stację

Dolać olej...zmień mechanika :-)

Komputer już podpowiedział - za niskie ciśnienie.

W tej sytuacji opcje są dwie na poczatek:
- lejący wtrysk od czasu do czasu
- chwilowe problemy z pompą

Ciężko wyrokować.

Ja bym zaczął od ich wyciągnięcia i wrzucenia profilaktycznie na maszynę/sprawdzenie EPSem. Samo sprawdzenie działa jak czyszczenie i może ... pomóc.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2018, 06:34   #3
cichol
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-03-2018
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gaśnie w trasie przy dojeździe do skrzyżowania, zjeżdżając na stację

Gdzie mogę coś takiego zrobić w okolicach Włocławka/ Torunia?
cichol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 21:41   #4
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Gaśnie w trasie przy dojeździe do skrzyżowania, zjeżdżając na stację

Podpowiem, że mając podobny problem z moim FF 1,8 TDCI 2004 - 100KM MK1-FL ale ZAWSZE (!!!) powodem były : WTRYSKIWACZE ....
1.- Zrób "próbę przelewową" ale na zimnym i na gorącym silniku (porównaj)
Nie napisałeś o przebiegu ? (w okolicach 300kkm ZAWSZE regeneracja całego układu paliwowego albo złom)
Ja raz regenerowałem wtryski ale nie na wiele się to zdało ... po prawie 2 latach powtórka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem ze "szrotu" używki ale sprawdzone za 700 PLN/kpl. i śmigam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2018, 11:35   #5
cichol
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-03-2018
Model: focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gaśnie w trasie przy dojeździe do skrzyżowania, zjeżdżając na stację

Przebieg około 136 tys. km, więc mam nadzieję, że to (wtryskiwacz/e) wystarczy/ą. W sobotę odstawiam do Inter Diesel w Iławie, zobaczymy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cichol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.