Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2009, 22:19   #1
Migo
ford::average
 
Avatar Migo
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Skrzynia manualna-trudności ze zmian biegów

Czesc mam problem ze zmian biegow Mondeo 1.8 2002r a zwlaszcza z wrzuceniem 1, i wstecznego. Czasem zdazy sie tak ze jak wybije na luz to juz nie moge wrzucic zadnego biegu. Gdzie jest przyczyna i czy to wina wysprzeglika ??
Zdarza sie czasem tak ze bieg nie chce wejsc a sprobuje go wlozyc na "sile" to w tym momencie jak przysowam lewarek np do 1 to samochod sie toczy lekko do przodu a bieg nie chce wejsc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Migo
Migo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2009, 07:39   #2
janosik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-11-2006
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 452
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Z reguły pomaga chwilowe puszczenie sprzęgła na luzie.Przy ponownej próbie jedynka lub wsteczny powinien wejść.
janosik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2009, 07:56   #3
aracle
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2008
Skąd: Skwierzyna
Model: windstar
Silnik: 3.8
Rocznik: 2000
Postów: 171
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

może być wina wysprzęglika lub docisku.
sprawdź tak: opal samochód na luzie kilkakrotnie szybko wciśnij sprzegło i za którymś razem spróbuj wrzucić bieg jeżeli wejdzie to wina wysprzęglika.
aracle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2009, 09:16   #4
Migo
ford::average
 
Avatar Migo
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

aracle probowalem tak jak mowisz z 1 nie ma szans ale np po takim zabiegu moge wlozyc 3 i juz pozniej jak nie odpuszcze nogi ze sprzegla moge wrzucic 1 i sobie pojechac i zapomniec o problemie ( myslalem ze to moze wina oleju w skrzyni bo zawsze sie tak dzieje jak jest zimny samochod zwlaszcza z rana)
__________________
Migo
Migo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2009, 07:37   #5
aracle
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2008
Skąd: Skwierzyna
Model: windstar
Silnik: 3.8
Rocznik: 2000
Postów: 171
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

a jak jest z 3 bez "pompowania" sprzęgłem? bo to że wrzucisz 1 po włączeniu 3 bez puszczenia sprzęgła to jest normalne bo trzeci bieg ma inne przełożenia i łatwiej wchodzi i po jego wrzuceniu skrzynia "staje" i wtedy wrzucusz 1.
piszesz że jak się rozgrzeje to jest ok? czyli 1 wchodzi normalnie? no bo jeżeliu tak jest to może : masz stary olej (gęsty), albo ktoś go wymienił i wlał np. mineralny i jest za gęsty. miałem tak kiedyś w nissanie jak wlałem "hipolu", biegi wchodziły ale jak był zimny to z bardzo ciężko, a jak temp. spadła do -20 to przy odpalaniu samochód "chcał" ruszać na luzie.
napisz jakie są objawy gdy sie zagrzeje.
jednak jeżeli z okolic sprzęgła nie wydobywają się jakieś dziwne dżwięki zacząłbym od wymiany (ew. naprawy) wysprzęglika.
jeszcz jedno na wysprzęgliku powinien być odpowietrznik spróbuj go odpowietrzyć może pomóc jeżeli bedzie git no to ok a jeżeli tylko na chwile to znaczy ze jest do wymiany.
aracle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2009, 08:20   #6
Migo
ford::average
 
Avatar Migo
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Teraz jezdzilem okolo tygodnia i tylko raz mi sie tak zdazylo ze mialem problem z 1 ale musze i tak cos z tym zrobic, olej nie byl wymieniany jest orginalny moze to tez przez to ze jest juz stary ?? A powiec mi dokladniej jak to odpowietrzyc i gdzie tego szukac tak dokladniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Migo
Migo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2009, 10:32   #7
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Bierzesz strzykawke 100 i kawałek rurki jakiejś o srednicy wewnetrznej 2mm i najlepiej niech ktos ci jeszcze nasiska na sprzegło w trakcie odsysania i zlej około 2 takich strzykawek. UWAGA kontroluj ilosc płynu w zbiorniczku bo jak zaciagnie ci powietrze to bedzie problem. Dodałem fotki gdzie jest ten odpowietrznik zdejmujesz gumowy kapturek i odkrecasz delikatnie ten zaworek.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00609.jpg (89.3 KB, 232 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00610.jpg (90.5 KB, 214 wyświetleń)
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2009, 08:48   #8
Migo
ford::average
 
Avatar Migo
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Dzieki w poneidziałęk sprboje cos z działac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Migo
Migo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 18:14   #9
Migo
ford::average
 
Avatar Migo
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-04-2008
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

Karlito mam maly problem z tym co mi napisale ale to chyab przez to ze ja mam beznyzne a ty diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzis dowiedzialem sie cos nowego na ten teamt ale to jest malo prawdopodobne co sie dowiedzialem

Zaowazylem jeszcze ze jak powiedzmy na sile chce wlozyc "1" to samochos sie lekko toczy do przodu bez zgrzytu wiec cos z wysprzeglaneim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Migo
Migo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2009, 18:49   #10
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: Skrzynia manualna-problem ze zmian biegów

czy nie pracuje Ci ciężej sprzęgło bo ja podobnie miałem w poprzednim samochodzie zastanawiałem się czy skrzynka nie jest przypadkiem do remontu bo biegi ciężko wchodziły i niektórych nie można było wypiąć, zacząłem od wymiany oleju w skrzyni przy przebiegu 110tys kilometrów ale to nic nie dało, dopiero jak pękła mi linka sprzęgła i po jej wymianie sprzęgiełko chodziło jak masło i biegi wpinało się jednym palcem. Więc może nie zawsze jest to od razu kłopot ze skrzynią biegów ale z innymi podzespołami.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.