Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2018, 12:46   #391
tymi1977
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-03-2015
Skąd: Sleidinge
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Witam Wszystkich.

W okolicach 1 listopada moje autko stało przez tydzień bez ruchu i po odpaleniu samochodu radyjko martwe. Myślę może bezpiecznik ale nie wszystko w porządku. Potem szukanie dalej przyczyny i po przeczytaniu połowy internetu okazało się, że ten sam problem co u Was. Serwis forda stwierdził, że to problem z kartą i wyślą do firmy co naprawia a koszty kilkaset euro(mieszkam w Belgii). Piszę do serwisu co ogarnia nawigacje i odpowiedz nie ma problemu naprawimy koszt 260 euro. Nosz ***WYMODEROWANO*** Więc czytam Wasze posty i znajduję metodę z wygrzewaniem. Ok. Radyjko zdemontowane, rozebrane, suszarka i ogien po płytce i d..a, po ponownym zamontowaniu czarno. Jeszcze raz forum szukanie gdzie grzać i następnie suszarka do samochodu, przedni panel radia zdjęty około 10 minut ogien w pamięć ram, że aż obudowa parzy szybki montaż i MUZYKA GRA!!! Działa przy włączonym bez odpinania kości montaż całości i jak na razie jest ok. Mam nadzieję że będzie dobrze i 300 euro w kieszeni. Dzięki za posty z wygrzewaniem, teraz tylko nie dopuścić to dłuższych postojów i myślę, że będzie gitara.
Ps. Dla wszystkich co w przyszłości będą chcieli nagrzewać pamięć ram. Warto mieć mocną suszarkę z dobrym dmuchem taką 2000 wat.


Ostatnio edytowane przez Speedo ; 18-11-2018 o 10:51
tymi1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 06:19   #392
mirek2602
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 08-02-2011
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

WitajcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie też radio padło po wymianie akumulatora troszkę poczytałem, zdobyłem troszkę informacji, a to wszystko dzięki temu forum, ludziom które go tworzą... jeszcze raz dzięki.
Dziś i ja zabrałem się za ,,uzdrawianie" mojego sprzętu, radio wyjęte na stół po zdjęciu przedniego panelu z wyświetlaczem moim oczom ukazała się owa pamięć RAM, podpiąłem powrotem radio do samochodu bez przedniego panela, hot air w rękę skierowałem gorące powietrze na pamięć, i już po 3 sekundach słychać było że radio ożyło, zaczęło sobie sprawdzać płytę coś się zaczęło dziać, przestałem grzać przyszedł czas na przedni panel, po jego założeniu ... tadaaa wszystko w normie, radia już nie odpinałem od napięcia, grzanie też przy wyłączonym zapłonie, czas na skręcanie potem jeszcze
pincode i wszystko OKGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. powodzenia mnie się udało, gdyby ktoś miał problemy służę wiedzą i pomocom.
mirek2602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2018, 20:36   #393
zik27
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 17-04-2018
Skąd: Dęblin
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Witam. mirek2602 mógłbyś napisać jaką temp. grzałeś?
zik27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 15:22   #394
Mystery
ford::amateur
 
Imię: Ewa
Zarejestrowany: 07-12-2018
Skąd: Jaworzno
Model: mondeo MK4
Silnik: 2,0 diesel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Witam. Niestety dołączyłam do grona pechowców z zepsutym FX-em Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam suszarkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , nie mam tych specjalnych kluczyków do wyjęcia radia. Czy jest jakiś sposób, by wyjąć go bez nich, czy muszę się za nimi rozejrzeć w necie?
Mystery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 15:28   #395
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,513
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Witam

1) Nie kosztują majątku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2) Jeśli masz mondeo mk4 => to tam są śruby
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 08-12-2018 o 15:32
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 16:56   #396
Mystery
ford::amateur
 
Imię: Ewa
Zarejestrowany: 07-12-2018
Skąd: Jaworzno
Model: mondeo MK4
Silnik: 2,0 diesel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Dzięki Arturek za odpowiedź. Rzeczywiście są śruby. Przebrnęłam przez cały demontaż i utknęłam na tym, że nie umiem sobie poradzić z odpięciem wiązki kabli widocznych na pierwszym planie po prawej stronie (pozostałe już odpięte). Jakaś podpowiedź? Sorki za głupie pytania. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chcę spróbować z tą suszarką zanim oddam do fachowca. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Idąc za ciosem od razu zadam kolejne pytanie. Jak już wydłubię to radio z samochodu, w którym miejscu odkręcić obudowę, by najłatwiej dostać się do tego RAM-u?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20181208_172235.jpg (83.0 KB, 90 wyświetleń)
Mystery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 17:14   #397
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,491
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Jak dobrze widzę to ta czarna kostka jest z dzwignią. Ciężko się ją rusza, mozna czym podwazac i wtedy przedstawiając dźwignię kostka sama wyjdzie.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 18:09   #398
Mystery
ford::amateur
 
Imię: Ewa
Zarejestrowany: 07-12-2018
Skąd: Jaworzno
Model: mondeo MK4
Silnik: 2,0 diesel
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Wielkie dzięki, info o dźwigni pomogło. Radyjko już w domu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak uda mi się go otworzyć, to trafi do salonu fryzjerskiego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mystery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 19:28   #399
radca
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0d
Rocznik: 2010
Postów: 41
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Dla pewności napisałem najpierw do Forda. Potwierdzili, że od końca 2015 roku nie wymieniają za free, nawet w okresie świąt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zatem radio wymontowane...

Powiedzcie mi teraz, jak odkręcić górną część radia? Zostały mi chyba dwie śrubki (zaznaczone na zdjęciu). Nie mam jak dojść śrubokrętem - to trzeba jakimś wygiętym kluczykiem?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20181211_201805.jpg (85.7 KB, 92 wyświetleń)
radca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2018, 19:56   #400
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: TravelPilot FX - nie włącza się - Blaupunkt uznaje wadę!

Wyciągnij przód radia i będziesz miał dostęp do tych śrub.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , c-max , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.