Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2014, 07:40   #1
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Subwoofer fabryczny - jak podłączyć?

Czy ktoś ma pojęcie jak podłączyć fabryczny subwoofer, np taki.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Posiadam navi nx i brakuje niskich tonów, chciałbym coś dołożyć.


Ostatnio edytowane przez arturek ; 15-04-2014 o 14:16
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 14:19   #2
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: Subwoofer fabryczny - jak podłączyć?

Witam

Na forum było opisywane radio Ford-Sony w wersji Audiofile => sądzę, że ten wzmacniacz jest do takiego modelu radia.

Radio Sony Audiofile różni się od "zwykłego radia Ford-Sony

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 15-04-2014 o 14:22
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 16:54   #3
dekoder
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Skąd: Dęblin
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 07
Postów: 143
Domyślnie Odp: Subwoofer fabryczny - jak podłączyć?

I takie radio poszło niedawno za groszeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krąży pomiędzy nieszczęśliwymi następnymi nabywcami,bo nikt nie wie jak to podłączyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda tamci chcieli podłączyć to do niededykowanego wzmaka,stąd pewnie trudności
Do dedykowanego powinno się udaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dekoder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 10:15   #4
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: Subwoofer fabryczny - jak podłączyć?

Czyli nici z tego, szukam postów o dołożeniu wzmaka do nx-a ale jet ich jak na lekarstwo. Poza tym po dołożeniu subwoofera chciałbym wyciąć niskie tony na głośnikach a tego z nx-em się nie da zrobić. Trudno trzeba będzie odpuścić temat. Dzięki.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2014, 14:42   #5
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Subwoofer fabryczny - jak podłączyć?

U mnie skończyło się dołożeniem audisona bit one, 25-cm suba w koło zapasowe, 2 piecyków i wymianą przednich głośników.
A potem stwierdziłem, że NX jest zbyt niskiej jakości źródłem dźwięku i dołożyłem osobny odtwarzacz mutlimedialny wykorzystujący przetwornik C/A z bitone'a.
Gra na tyle dobrze, że póki co nic nie już zmieniam.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 18:16   #6
jjjj
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-11-2012
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Odp: Subwoofer fabryczny - jak podłączyć?

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie skończyło się dołożeniem audisona bit one, 25-cm suba w koło zapasowe, 2 piecyków i wymianą przednich głośników.
A potem stwierdziłem, że NX jest zbyt niskiej jakości źródłem dźwięku i dołożyłem osobny odtwarzacz mutlimedialny wykorzystujący przetwornik C/A z bitone'a.
Gra na tyle dobrze, że póki co nic nie już zmieniam.
Właśnie kompletuje klocki i zastanawiam się co zrobić z tym NX'em. Wstępny plan mam by wyciągnąć rca. Myślałem nad prockiem np. helixa, albo pozbyciem się nx'a i wstawieniu czegoś 2din już z DSP.

Co wstawiłeś u siebie i co z panelem klimy? Da radę wstawić ten z czerwonym wyświetlaczem i radio 2 din?
jjjj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 22:04   #7
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Subwoofer fabryczny - jak podłączyć?

Zostawiłem NX-a na swoim miejscu i podłączyłem go po wyjściu głośnikowym (bit one ma algorytmy niwelujące zniekształcenia końcówki mocy). Używam go do radia.
Początkowo też miałem plany wyrzycenia NX-a i wstawienia Kenwooda XXV 01d (który mi został z poprzedniego mondeo) i osobnego panelu od klimy ale w 2009 roku nie było ELM'a i sofu, który mógłby to zaprogramować a w ASO nie dawali mi gwarancji, czy zmiana będzia działać.
Podobno nie da rady wyciągnąć czystego RCA z NXa (ponoć tylko można wyciągnąć sygnał przed filtrami).

Z drugiej strony przetwornik C/A w NX nie można zaliczyć do audiofilskich (a na pewno daleko mu do klasy Burr-Brown'a z XXV 01d) dlatego zdecydowałem się na bitone'a.
Obecna moja konfiguracja opiera się na trzech źródłach dźwięku: NX'ie, odtwarzaczu DVD (wpiętym po cyfrze, C/A z bitone'a) i odtwarzaczu multimedialnym (także wpiętym po cyfrze, C/A z bitone'a).
Trochę pokombinowane, ale mam zrobione dwie strefy nagłośnienia, bo mali pasażerowie z tyłu oglądają bajki.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 14:04   #8
igrzelczyk
Latający Holender
 
Avatar igrzelczyk
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: WS
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0 tdci ProTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 97
Domyślnie

Cytat:
Napisał jjjj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie kompletuje klocki i zastanawiam się co zrobić z tym NX'em. Wstępny plan mam by wyciągnąć rca. Myślałem nad prockiem np. helixa, albo pozbyciem się nx'a i wstawieniu czegoś 2din już z DSP.
Po co tak kombinowac? Wyciagnij optyka z nx-a do plyt a radio po analogu z wysokiego ,zakup proca helixa i po sorawie .Mozna tez zastosowac np pxa-h 700/701 +rux i bedzie banglac ,ale to wszystko zależy od tego co oczekujesz od dzwieku ,funkcjonalnosci itp ...
Co do 2din alpine i clarion posiadaja takowe zabawki z navi na pokladzie z tym ze ceny oscyluja +3k zł

publika z mańkowego fona
__________________
Współczuję ludziom, którzy mnie obgadują. Trzeba mieć naprawdę nudne życie, żeby rozmawiać o czyimś.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim



Ostatnio edytowane przez igrzelczyk ; 20-04-2014 o 14:07
igrzelczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 14:19   #9
jjjj
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-11-2012
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie

Musi być funkcjonalne, a klocki muszą mieć możliwość przeniesienia do innego auta. Na cd mi nie zalezy jakoś specialnie mocno, muza ma iść z ipod we flac. Zastanawiam się tylko w jaki sposób łaczy sie ipod z modułem vc/bt przez usb. Czy to jest połączenie cyfrowe czy analog jak aux a tylko sterowanie idzie po usb?
jjjj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2014, 17:53   #10
igrzelczyk
Latający Holender
 
Avatar igrzelczyk
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: WS
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0 tdci ProTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 97
Domyślnie

Cytat:
Napisał jjjj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musi być funkcjonalne, a klocki muszą mieć możliwość przeniesienia do innego auta. Na cd mi nie zalezy jakoś specialnie mocno, muza ma iść z ipod we flac. Zastanawiam się tylko w jaki sposób łaczy sie ipod z modułem vc/bt przez usb. Czy to jest połączenie cyfrowe czy analog jak aux a tylko sterowanie idzie po usb?
Ipod i flac ? Powodzenia .Co do dzwieku z i... po usb w tym jaki w innych przypadkach analog/cyfra/analog .... efekt koncowy przy fabryce niesłyszalny za to w trochę lepszych systemach ... Katastrofa.Zakladajac applowski system "bezstratnej konwersji" .Kolego do czego potrzebne ci dsp bo to zasadnicze pytanie ?


publika z mańkowego fona
__________________
Współczuję ludziom, którzy mnie obgadują. Trzeba mieć naprawdę nudne życie, żeby rozmawiać o czyimś.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim


igrzelczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.