Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2014, 17:10   #11
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Cytat:
Faktycznie wybiorę się też do Skody, przejadę się i porównam.
Superbem jeździ się lepiej niż Mondeo mk4. Niewiele lepiej, ale lepiej (ogólne, wrażenia i komfort- Ford ma bardziej sportową charakterystykę zawieszenia) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jest nieznacznie droższy od Octavii (przynajmniej tak było pod koniec ub. roku). Na plus mniejsza utrata wartości niż w Fordzie (przynajmniej procentowo, bo jak się dobrze poszuka Mondeo to można je mieć w bardzo korzystnej cenie, śmiało można powiedzieć, że oferuje najwięcej za najmniej w tym segmencie).

Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 17:33   #12
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Superbem jeździ się lepiej niż Mondeo mk4. Niewiele lepiej, ale lepiej (ogólne, wrażenia i komfort- Ford ma bardziej sportową charakterystykę zawieszenia) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jest nieznacznie droższy od Octavii (przynajmniej tak było pod koniec ub. roku). Na plus mniejsza utrata wartości niż w Fordzie (przynajmniej procentowo, bo jak się dobrze poszuka Mondeo to można je mieć w bardzo korzystnej cenie, śmiało można powiedzieć, że oferuje najwięcej za najmniej w tym segmencie).
Superbem jeźdz się jak wanną, jedynym plusem jest wielkość i możliwość zamówienia 4x4. Nawet na forum superba narzekają na właściwości jezdne....
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 20:36   #13
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Witam,

Obecnego Forda Mondeo jest tylko tyle ile jest na "stocku". Nie będzie lepszych cen w nowym roku, więc jak ktoś ma samochód w kolorze i wyposażaniu to trzeba się szybko decydować. Wersja Trend + Pakiet GoldX, to dobre wyposażenie standardowe. Jak ktoś finansuje zakup w kredycie, to można tak sterować okresem kredytowania, że zakup Titanium w racie nie będzie uciążliwy.

Octavia = Focus sedan, z tą przewagą, że w Octavi bagażnik otwiera się wraz z szybą i jest lepszy dostęp do bagażnika.
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 21:15   #14
zrazik.wolowy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Superbem jeździ się lepiej niż Mondeo mk4.
Wy tu o Superbie, a ja o Octavii po rabacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Octavia póki co mnie nie zachwyciła, ale oglądałem podstawową wersję. Może z Elegance będzie nieco lepiej, chociaż wczoraj byłem w VW - golf kombi - w środku kolorowo-plastikowo, pod maską 2.0 TDI a na karteczce z ceną 121k. W tym wypadku to Mondeo bez porównania.

Utraty wartości się nie boję, bo chcę auto na 7-8 lat więc aż tak bardzo się tym nie martwię. Myślałem nawet o używanym 3-4 latku. Wiadomo można trafić dobry egzemplarz, ale za taki trzeba zapłacić, a te tańsze to w większości "od kobiety księdza nie bity i jeżdżony tylko do kościoła" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jak wyglądają koszty przeglądów gwarancyjnych? Drogo jest?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 21:56   #15
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Cytat:
Wy tu o Superbie, a ja o Octavii po rabacie
Bo ceny podobne, a za konkurenta Mondeo uważany jest raczej Superb niż Octavia. Niemniej Skody są przerośnięte, więc nawet Octavia jest spora na tle niektórych aut tej klasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2014, 10:22   #16
jjjj
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 20-11-2012
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie

Octavia z 2.0tdi ma z tyłu belkę, nie kazdemu może to pasować. O3 ma zdecydowanie wygodniejsze fotele, elektryczne wspomaganie b. drogie jak padnie. Nikt jeszcze dobrze nie ogarnął softu, bo jest kodowany co nie sprzyja serwisowaniu np. Dpf'a czy tuningowi silnika.
150km fajnie jedzie już od dołu, a spalanie 3.9l/100 da rade wykręcić bez zamulania na drodze. U mnie w firmie sa auta z przebiegami 50k km i jak na razie wszystko ok.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
jjjj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2014, 20:16   #17
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Cytat:
Napisał Roman_Gie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Superbem jeździ się lepiej niż Mondeo mk4. Niewiele lepiej, ale lepiej (ogólne, wrażenia i komfort- Ford ma bardziej sportową charakterystykę zawieszenia) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford ma bardziej twarde zawiesznie, a to ci nowość bo raczej ludzi e powiadają że skoda ma bardziej twarde. A jeżdzi sie inaczej bo jest dłuższa SuperB a rozstaw to nie pamietam ale to ma wpływ na charakterystyke zawieszenia
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2014, 20:26   #18
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Cytat:
Napisał zrazik.wolowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam - pierwszy post na forum, to się przywitam
Tak trochę nie na temat, skąd pomysł na taki nick? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 09-09-2014 o 06:59
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2014, 22:00   #19
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Cytat:
raczej ludzi e powiadają że skoda ma bardziej twarde
Może właśnie dlatego, że powiadają a nie jeżdżą... Superbem II przejechałem (w różnych wersjach) ponad 30 tys km, S-Maxem/MDO Mk4 podobnie(S-maxem nawet znacznie więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), więc jakieś porównanie mam.

Lepiej jeździ mi się Superbem (w zasadzie jeździło, bo mam już kolejny samochód).

Rozstaw osi to nie wszystko, zestrojenie zawieszenia ma też znaczenie. Co ciekawe Mondeo ma większy rozstaw osi niż Superb II Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2014, 15:41   #20
Preq
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Cena jaką zaproponował Ci dealer jest bardzo dobra. Jeżeli chodzi o obniżkę cen Mondeo to na tą chwilę nic nie słychać, zostało już mało sztuk na "stocku" także radzę Ci się szybko decydować. Jakbyś szukał benzyny np 2.0 Ecoboost 203KM to napisz na priv.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.