Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2014, 15:42   #1
zrazik.wolowy
 
Postów: n/a
Domyślnie Nowe Mondeo MK4

Witam - pierwszy post na forum, to się przywitam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam pytanie dotyczące oferty, którą dostałem od dealera forda.

Szukam nowego samochodu i w salonie sprzedawca zaproponował mi Mondeo Mk4 Kombi 2.0 TDCi wersja Trend z pakietem GoldX, kolor srebrny metalik + relingi. Cena katalogowa tego cudeńka to 115K, cena którą dostałem to 84k. Mieści się w moim budżecie.

Podobno wyprzedają ten model, bo ma się pojawić nowy - wygląda ekstra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Stąd takie zniżki.

Samochód ogólnie bardzo mi się podoba, ale pytanie, czy ktoś ma podobną wersję i czy "nic w nim nie brakuje"? Nie jest to co prawda wersja Titanium, ta stoi obok za ponad 100k. Na moje oko ma wszystko czego potrzebuję, może poza ksenonami i lepszym systemem audio - ten co jest to 6000CD z BT.

Drugie pytanie, pewnie pod koniec roku będą wyprzedaże rocznikowe tego modelu, może lepiej poczekać i zapolować na Titanium? Ma ktoś doświadczenia jak to ze zniżkami u Forda?

Dzięki i pozdrawiam.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 15:54   #2
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

W tej cenie nie dostaniesz nawet nowej octavii. Bierz i uciekaj, Mondeo mkIV już nie produkują. Dealerzy mają tylko to co na placu. Jak przekombinujesz, to będzie po ptakachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja za wersję titanium plus, powershift, nawigację, biksenony i parę innych pierdół, dostałem ofertę na 108 tys (z 135), w takim wypasie nie ma konkurencji cenowej. A taniej już nie będzie....

Ostatnio edytowane przez Byniek73 ; 07-09-2014 o 15:58
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 16:25   #3
zrazik.wolowy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Dzięki za odpowiedź.

No właśnie problem w tym, że mam też ofertę na Octavię 2.0 TDI Elegance w tej samej cenie. Różnica taka, że o tej nowej Octavii słyszałem różne opinie, a Mondeo to jednak sprawdzony model, no i Octavia to chyba nie ta półka co Mondeo, chociaż może się mylę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 16:30   #4
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie

Mondeo to możesz porównać do superba a nie octavi. Octavia to zupełnie inny segment.

Wysłane z Sony Xperia L
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 16:34   #5
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Porównanie gabarytów, Mondeo jest o wiele większe niż octavia. Co do skody to są różne opinie. Wbrew pozorom coraz więcej firm jako auta firmowe, flotowe czy jak to nazwać ucieka od VW (skoda,audi,seat, volkswagen). Znajomy po 10 latach jeżdżenia firmowym autem koncernu VW jeździ teraz Toyotą,ze względu na czasem poważne usterki/
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 16:46   #6
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Jeśli zależy Ci na "gabarytach" to mondeo.

Jeśli nie jest to priorytetem, to musisz się przejechać dwoma samochodami i wybrać. Octavia to inny samochód niż mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 16:54   #7
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

To 2 inne światy. To tak jak porównywać Mondeo i Focusa. Miałem służbową kuręGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. fenomen polega na zakupie flotowym i tanich naprawach, po 150 tys sprzedaż floty i następne kury. Ja mając do wyboru octavia i Mondeo,to nawet bym się nie zastanawiał. Ale to Twoje pieniądze i wybór. Poza tym poszukiwaczem automatu,na DSG to raczej mina....
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 17:01   #8
zrazik.wolowy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Tak, gabaryty to na pewno duży plus. Ja teraz do mojej corolli kombi się nie mieszczę przy wyjazdach weekendowo/wakacyjnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym ford ma kurtyny boczne z tyłu, a octavia dopiero w dodatkowym pakiecie. Podróżuję z rodziną i jednak mocno mi na tym zależy.

W fordzie już jestem umówiony na jazdę. Mają co prawda sedana w automacie, ale same wrażenia z jazdy powinny być podobne. Faktycznie wybiorę się też do Skody, przejadę się i porównam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 17:05   #9
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Cytat:
Napisał zrazik.wolowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, gabaryty to na pewno duży plus............ Faktycznie wybiorę się też do Skody, przejadę się i porównam.
Coś mi się wydaje że wybór jest już oczywisty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 17:10   #10
Byniek73
ford::beginner
 
Imię: Zibi
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk4 powershift
Silnik: 2.0 tdci 163ps
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo MK4

Przed decyzją o zakupie jeździłem Škoda superb i octavia RS. RS to jedyna octavia mogąca konkurować z Mondeo (przyjemność z jazdy), tylko czas oczekiwania około 12 m-cy i cena 134 tys. Co do superba nie leżało mi bujające zawieszenie i kiepski układ kierowniczy. Ale miejsca w środku od gromaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do normalnej octavi nie wsiadłem, bo jak zobaczyłem środek, to stwierdziłem, że nie wartoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chociaż jak zalogujesz się na forum OCP, to zmienisz zdanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Byniek73 ; 07-09-2014 o 17:15
Byniek73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.