Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2018, 10:53   #11
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Yaris1 jak rozumiem sugerujesz, że kabel (nie chincz) czarny i czerony wykorzystać tylko do zasilania odbiornika wifi, a chincz podłączyć do chincza CCCAVIN. Przy takim połączeniu owszem obraz jest podawany do stacji, ale trzeba go otworzyć w aplikacji. Ja dążę do tego żeby ten obraz pojawiał się automatycznie na ekranie stacji po włączeniu biegu wstecznego.

jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 11:00   #12
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Do kamery cofania nie ma aplikacji obraz jest bezposredni. Jesli do radia był dołączony canbus dekoder to w kudze nie potrzeba podawać info do radia o wstecznym biegu idzie po can. Jakie masz radio? Czy bez kamery po wrzuceniu wstecznego radio przełącza na czarny obraz?
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 12:10   #13
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

yaris 1
Dzięki za pomoc.
W tej chwili połączenie przy radiu jest następujące. Odbiornik wifi połączony plusem i minusem. Chincz odbiornika do chincza radia CCCAVIN. Układ pracuje. Nadajnik podłączony do kamery i świateł cofania - pracuje. Obraz z kamery jest na radiu tylko wtedy gdy ręcznie go otworze, nieważne w jakiej aplikacji, bo Android proponuje ich kilka i jaką bym nie otworzył to obraz jest. Z tego wniosek ze system kamera - nadajnik- odbiornik - radio jest sprawny.
Po włączeniu biegu wstecznego nie pojawia się ani obraz z kamery ani czarny obraz.
Canbus w fordzie Kuga jest niepotrzeby wg fachowców.. Przez złącze ISO bezpośrednio do radia idzie sygnał nawet sterowania radiem z kierownicy. Co by prawdobodobnie było niemożliwe gdyby canbus był niezbędny. Na wszelki wypadek sprawdziłem canbus i nie pojawia się tam żaden dodatkowy sygnał podczas włączenia wstecznego biegu i załączeniu świateł cofania. Stacja multimedialna ISUDAR.
W załączeniu kilka fotek

Bump:

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0977.jpg (95.7 KB, 37 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0976.jpg (91.3 KB, 47 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0979.jpg (95.5 KB, 35 wyświetleń)
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 12:28   #14
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Cytat:
Napisał jakrysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yaris 1
Dzięki za pomoc.
W tej chwili połączenie przy radiu jest następujące. Odbiornik wifi połączony plusem i minusem. Chincz odbiornika do chincza radia CCCAVIN. Układ pracuje. Nadajnik podłączony do kamery i świateł cofania - pracuje. Obraz z kamery jest na radiu tylko wtedy gdy ręcznie go otworze, nieważne w jakiej aplikacji, bo Android proponuje ich kilka i jaką bym nie otworzył to obraz jest. Z tego wniosek ze system kamera - nadajnik- odbiornik - radio jest sprawny.
Po włączeniu biegu wstecznego nie pojawia się ani obraz z kamery ani czarny obraz.
Canbus w fordzie Kuga jest niepotrzeby wg fachowców.. Przez złącze ISO bezpośrednio do radia idzie sygnał nawet sterowania radiem z kierownicy. Co by prawdobodobnie było niemożliwe gdyby canbus był niezbędny. Na wszelki wypadek sprawdziłem canbus i nie pojawia się tam żaden dodatkowy sygnał podczas włączenia wstecznego biegu i załączeniu świateł cofania. Stacja multimedialna ISUDAR.
W załączeniu kilka fotek

Bump:

Bump:
Mam też isudar i też mam Kuge i bez canbus dekoder nie mam sygnału Canbus jest potrzebny właśnie do ACC, ILUMINACJI i BIEGU WSTECZNEGO. Sprawdź czy po wyłączeniu zapłonu radio gra do momentu otwarcia drzwi, Czy przy wyłączonych światłach gaśnie podswietlenie, i tak dalej ISUDAR ma swój Canbus i on spełnia swoją rolę. Fakt bez canbus da się uruchomić sterowanie z kierownicy i nawet uruchomić radio ale bez dodatkowych opcji. No ale fachowcy wiedzą lepiej. Sprawdź FACTORY SETTINGS cod 126 zakładka CAN pozycja 62 akceptuj i pojawi się Kuga

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 09-12-2018 o 12:32
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 12:29   #15
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

jeszcze foty

Bump: O rany. yaris1. Jakieś światełko w tunelu. Muszę chwilkę to przemysleć, bo to wiedza elektryczno - elektroniczna - dla mnie dziedzina nieznana.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super
Coś drgnęło w rozwiązaniu problemu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: yaris1
Jak rozumiem musze dołączyć dodatkowo canbus do tej białej wtyczki? Czy tylko wystarczy zmienić w ustawieniach fabrycznych to co sugerowałeś?
Co do radia to objawy mam takie jak opisałeś, (wyłącza się radio z zapłonem) a wolałbym żeby były jak masz (żeby wyłączało się z otwarciem drzwi)
Superancko, kurczę. jakiś trop.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_1026.jpg (95.5 KB, 39 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_1029.jpg (93.3 KB, 36 wyświetleń)
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 14:16   #16
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Cytat:
Napisał jakrysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze foty

Bump: O rany. yaris1. Jakieś światełko w tunelu. Muszę chwilkę to przemysleć, bo to wiedza elektryczno - elektroniczna - dla mnie dziedzina nieznana.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super
Coś drgnęło w rozwiązaniu problemu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: yaris1
Jak rozumiem musze dołączyć dodatkowo canbus do tej białej wtyczki? Czy tylko wystarczy zmienić w ustawieniach fabrycznych to co sugerowałeś?
Co do radia to objawy mam takie jak opisałeś, (wyłącza się radio z zapłonem) a wolałbym żeby były jak masz (żeby wyłączało się z otwarciem drzwi)
Superancko, kurczę. jakiś trop.
Napisz do sprzedawcy że potrzebujesz canbus nie wiem czy na AliExpress kupowałeś czy na allegro powinien ci dosłać koszt na AliExpress to 19€ sama zmiana w ustawieniach nic nie da bez tego
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 15:15   #17
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

OK. Dzięki. Sprzedawca podesłał mi link do canbusa na Ali.
Jak rozumiem znasz tak stworzony układ i canbus wraz ze zmianą w ustawieniach fabrycznych rozwiąże problem włączania kamery przy biegu wstecznym.
Jeszcze tylko mam pytanie czy to musi być jakiś konkretny canbus, dedykoway do auta czy są jakieś uniwesalne. Chciałbym uniknąć długiego oczekiwania z Ali i może kupić na allegro.
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 15:55   #18
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Tu nic w can nie trzeba zmieniać podpinasz i działa odrazu. Są uniwersalne ale one nie będą działać tak jak dedykowany do danego radia. Dziwne że na AliExpress kupowałeś radio i sprzedawca nie zasugerował canbus dekoder. Fakt ja od razu pisałem że potrzebuję to razem z radiem w paczce z Niemiec przyszedł.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 17:10   #19
jakrysz
ford::beginner
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 17-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Sugerował żebym sprawdził czy nie potrzeba. Tutaj gdzieś na forach wyczytałem że do kugi nie potrzeba.
Czyli muszę kupić dedykowany do kugi?
jakrysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 17:17   #20
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Kamera cofania wifi do chińskiej stacji multimedialnej

Tak jeśli chcesz dodatkowe opcje.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , kamera , kuga


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.