Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2020, 18:36   #1
Tom523
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sieradz
Model: Ka MK1/Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.3 Duratec (70KM)/1.0 EcoBoost (100KM)
Rocznik: 2003/2015
Postów: 107
Domyślnie Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej

Witam,

Potrzebuje Waszej pomocy. Mam Forda Fiesta MK7 2015r. Ecoboost 1.0 100KM.
Otóż pojawił się taki problem z temperaturą zewnętrzną.
Gdy odpalam po nocy samochód temperatura jest poprawna, podczas jazdy również. Problem pojawia się gdy zostawię rozgrzany samochód na 40-50min. Gdy idę i przekrecam klucz, komputer pokladowy wskazuje 12°C, a na dworze jest 6°C.
Pomyślałem że może być uszkodzony czujnik. Odpialem reflektor od kierowcy i zobaczyłem, że czujnik spadł.
Czujnik ma dwa bolce i nie wiem gdzie dokładnie powinien być umiejscowiony. Na belce przedniej jest tylko jeden otworek.
Może ktoś z Was wie gdzie to powinno być założone? Macie może jakiś schemat albo zdjęcie?
Dodam że gdy założyłem jakoś ten czujnik do tego otworka temperatura jest i tak źle wskazywana. Po nocy znowu jest wszystko dobrze.
Proszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tom523 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2020, 17:16   #2
Tom523
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sieradz
Model: Ka MK1/Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.3 Duratec (70KM)/1.0 EcoBoost (100KM)
Rocznik: 2003/2015
Postów: 107
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej

Czujnik został wymieniony na nowy, oryginalny FORDA. Niestety problem cały czas pozostaje. Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
Czekam na Wasze podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tom523 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2020, 07:34   #3
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej

Problem leży pewnie w niewłaściwym miejscu montażu tego czujnika. Pewnie handlarz po stłuczce też miał ten problem gdzie ułożyć czujnik i przypiął do lampy gdzie odczyt jest zawyzany. Spójrz na obrazek niżej. Przedstawia ułożenie instalacji, może się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2020, 08:51   #4
Tom523
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sieradz
Model: Ka MK1/Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.3 Duratec (70KM)/1.0 EcoBoost (100KM)
Rocznik: 2003/2015
Postów: 107
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej

Tak, zgodzę się z Tobą. Nie mam gdzie umiejscowić tego czujnika. Kabel zawęża mi pole manewrowania. Umiejscowilem go z boku , górnej lewej krawędzi chlodnicy klimatyzacji (jak patrzysz na na samochód).
Może podpowiesz co można jeszcze zrobić ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tom523 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2020, 09:13   #5
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej

Ale chłodnica też się nagrzewa. Raczej w okolicach grila, odsłonięty od pędu wiatru. Nic z tych schematów instalacji nie pomogło?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2020, 12:11   #6
Tom523
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sieradz
Model: Ka MK1/Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.3 Duratec (70KM)/1.0 EcoBoost (100KM)
Rocznik: 2003/2015
Postów: 107
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej

Powiem tak. Nie mam zdjęcia ale może coś wytłumaczę. Podgladalem teraz zdjęcie w Internecie jak wygląda przedni pas z chlodnicami od ECOBOOSTA. U mnie brakuje jakby górnego plastiku (metalu) co jest wysunięty przed chłodnica od klimatyzacji. Właśnie widziałem że tam powinien fabrycznie być zamontowany czujnik temperaturyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tom523 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 11:04   #7
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej

To jest normalne, po wyłączeniu silnik cały czas oddaje on ciepło i do jakiegoś czasu czujnik pokaże Ci wyższą temp. u mnie jest tak samo. Nawet po 2h temp jest jeszcze wyższa niż na zewnątrz. Poprawny pomiar pokazuje się po przejechaniu jakiegoś odcinka.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 12:05   #8
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej

Eeee....czujnik jest montowany tak że ciepło silnika nie ma na niego wpływu. W każdym bądź razie nie powinno. W Fieście nie mam czujnika temperatury zewnętrznej to nie wiem gdzie go szukać. Ale np w Nissanie temperatura nie zmienia się podczas postoju z ciepłym silnikiem. Jest zamontowany w belce przedniej. Temperatura jest porównywalna z innymi termometrami cały czas.
Więc skakanie temperatury jest trochę dziwne.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 14:44   #9
Tom523
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sieradz
Model: Ka MK1/Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.3 Duratec (70KM)/1.0 EcoBoost (100KM)
Rocznik: 2003/2015
Postów: 107
Domyślnie Odp: Lokalizacja czujnika temperatury zewnętrznej

Też tak mi się wydaje, że nie powinno być. Fakt te czujniki z tego co widziałem są zbyt blisko źródła ciepła.
Samochód nie pracuje już z dobre 3h a i tak pokazuje zawyżona temperaturę. Wszystko wraca do normy po nocy. Bardzo dziwny objaw. Wszędzie gdzie pytam rozkładają ręce.
Tom523 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.