Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2014, 17:34   #1
Raffi5000
ford::amateur
 
Avatar Raffi5000
 
Zarejestrowany: 24-02-2013
Model: Fiesta Titanium x
Silnik: 1.0 EcoBoost 125 hp
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Otwieranie drzwi pilotem

Wczoraj stała się taka dziwna rzecz, że podchodzę do auta, naciskam guziczek w pilocie aby otworzyć drzwi i otwierają się, ale tylko od strony kierowcy. Aby otworzyła się reszta muszę nacisnąć dwukrotnym kliknięciem na pilocie. Wcześniej tak nie było. Naciskałem i się otwierały wszystkie drzwi. Stała się jeszcze jedna rzecz, mianowicie zdziwiony zacząłem majstrować różne kombinacje na pilocie i gdy przytrzymałem dłużej "otwieranie" to opuściły się wszystkie 4 szyby. Po naciśnięciu i przytrzymaniu "zamykanie", to zamknęły się tylko przednie.
Jakieś dwa miesiące temu nastąpiła też inna zmiana , niby samoczynna. Okno od kierowcy nie chciało się zamykać automatycznie i musiałem trzymać guziczek, chociaż jest przystosowany do automatu, bo ma dwustopniowy ruch wyczuwalny pod palcem. W dniu, kiedy odebrałem go z serwisu, zauważyłem, że okno się domyka samo, gdy pociągnę guzik maksymalnie.
Czy to możliwe, że auto jest zaprogramowane na stopniowe uaktywnianie się funkcji po jakimś czasie, czy to przypatkowe mechaniczne czynności ? Może kluczyk mając w kieszeni dociskałem w pracy w jakieś chaotyczne kombinacje ?? Może podczas serwisu podłączyli do kompa auto i tam zrobili update funkcji, która domyka okno automatycznie ??

Raffi5000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2014, 17:53   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Otwieranie drzwi pilotem

co do kluczyka to poczytaj sobie instrukcję obsługi jest to dokładnie opisane , a co do szyby to może uprzejmy mechanik zaprogramował Ci szybę / 3 min. roboty/ i na ten temat nawet znajdziesz używając szukaj w tutejszym forum
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2014, 18:05   #3
Raffi5000
ford::amateur
 
Avatar Raffi5000
 
Zarejestrowany: 24-02-2013
Model: Fiesta Titanium x
Silnik: 1.0 EcoBoost 125 hp
Rocznik: 2013
Postów: 5
Domyślnie Odp: Otwieranie drzwi pilotem

z tym kluczykiem to jest tak, że zapoznałem się prawidłowo...a jak. Ale co tam jest, to tyle, że otwieranie - zamykanie drzwi i osobno klapę bagażnika. Opisane, tak jak to się działo wcześniej. Nie miałem takiej funkcji, że muszę dwukrotnie naciskać "otwieranie", aby mi się wszystkie drzwi otworzyły. Naciskałem raz i tyle. W instrukcji jest też dodatkowy opis programowania kluczyków " my key", ale z tym problemem tu nie występuję.
Raffi5000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2014, 18:13   #4
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Otwieranie drzwi pilotem

pilot kluczyka programuje się poprzez przytrzymanie przycisków otwieranie i zamykanie na raz przez 4-5 s, włącza się funkcja otwierania za pierwszym przyciśnięciem tylko drzwi kierowcy , ponowne zaprogramowanie przez przytrzymanie obu przycisków wyłącza się ta funkcja i auto otwiera całe za pierwszym przyciśnięciem.
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2014, 20:37   #5
Raffi5000
ford::amateur
 
Avatar Raffi5000
 
Zarejestrowany: 24-02-2013
Model: Fiesta Titanium x
Silnik: 1.0 EcoBoost 125 hp
Rocznik: 2013
Postów: 5
Thumbs up Odp: Otwieranie drzwi pilotem

A tego nie mam w swojej instrukcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przeglądnąłem uważnie jeszcze raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za pomocną radę !!
Raffi5000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2014, 15:20   #6
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Otwieranie drzwi pilotem

A czy tylne szyby w Fieście po FL też mają dwustopniowe przyciski? Jeśli tak, to nie masz zaprogramowanych tylnych szyb prawidłowo, jeśli nie, to globalne zamykanie z pilota ich nie zamknie. Trochę bez sensu by to było.
Wskazówka: Globalne zamykanie działa jedynie wówczas, gdy pamięć jest prawidłowo ustawiona dla każdego okna.

Ustawianie pamięci wg instrukcji:
Po odłączeniu akumulatora należy zresetować pamięć funkcji cofania przed przeszkodą dla każdego okna z osobna.
1. Unieś i przytrzymaj przełącznik, aż okno zamknie się całkowicie.
2. Zwolnij przełącznik.
3. Ponownie unieś przełącznik na jedną sekundę.
4. Wciśnij i przytrzymaj przełącznik, aż okno otworzy się całkowicie.
5. Zwolnij przełącznik.
6. Unieś i przytrzymaj przełącznik, aż okno zamknie się całkowicie.
7. Otwórz okno i spróbuj zamknąć je automatycznie.
8. Zresetuj i powtórz procedurę, jeżeli okno nie zamknie się automatycznie.

A co do zmiany działania pilota, to proszę, cytat z instrukcji Fiesty 2013, strona 33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zmiana programu funkcji odryglowywania
Wskazówka: Gdy naciśniesz przycisk odryglowywania, odryglowane zostaną wszystkie drzwi lub tylko drzwi kierowcy i drzwi tyłu nadwozia. Ponowne naciśnięcie przycisku odryglowywania spowoduje odryglowanie wszystkie drzwi.
Wciśnij jednocześnie i przytrzymaj przycisk ryglowania i przycisk odryglowywania na pilocie zdalnego sterowania przez co najmniej cztery sekundy przy wyłączonym zapłonie. Kierunkowskazy błysną dwa razy, potwierdzając zmianę.
Aby powrócić do pierwotnego ustawienia funkcji odryglowywania, powtórz tę
procedurę

Ostatnio edytowane przez boncio ; 30-06-2014 o 15:24
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2014, 12:34   #7
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Otwieranie drzwi pilotem

a mówił że umie czytać , widocznie przeglądał tylko obrazki
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2014, 14:21   #8
Henio86
ford::amateur
 
Imię: Heniek
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Krakow
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1250
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Otwieranie drzwi pilotem

Tak nieraz bywa jak się czyta bez zrozumienia.
___________

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 03-10-2014 o 08:20
Henio86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 20:12   #9
zena62
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-10-2016
Model: Fiesta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Przestawienie otwierania drzwi za pomocą pilota

W Fordzie fiesta MK 7 po odłączeniu akumulatora żeby otworzyć wszystkie drzwi trzeba dwa razy nacisnąć przycisk otwarcia, a wcześniej wystarczyło tylko raz. Czy to kwestia ustawień, czy jakaś usterka? Pozdrawiam.
zena62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 20:22   #10
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przestawienie otwierania drzwi za pomocą pilota

Przytrzymaj przez 10 sek obydwa przyciski (otwieranie i zamykanie) a przestawi się na wszystkie drzwi.
Teraz jest opcja że 1 klik to drzwi kierowcy a 2 kliki to reszta. Jest to bezpieczna opcja jak jeździ się samemu.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.