Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2009, 13:36   #91
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał boleknh
Cytat:
Napisał Cobretti
Cytat:
Napisał boleknh
... demontaz i montaz i 50 programowanie....
czyli jednak programowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a na allegro piszą że oni programują ... wiec ?? :fcp23
Jezeli bedziesz u nich to pewnie Ci zaprogramuja.Chodzi o to że po zalozeniu nowych wtryskiawaczy zawsze trzeba podlaczyc auto pod kompa i dopiero je programowac .
dokladnie chodzi o to ze kod na wtrysku mowi o jego parametrach, dlatego najlepsze miejsca regeneruja z nadaniem nowego kodu. Taki kod dla kompa to informacja o czasie otwarcia i zamkniecia wtrysku oraz o ilosci paliwa jakie potrafi wstrzyknac wtrysk. Po to trzeba po montazu podpiac sie do kompa i wpisac nowe kody wtryskow. czasami tez zdaza sie ze komputer gubi kod wtrysku.

__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2009, 23:50   #92
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał Cobretti
Cytat:
Napisał MaciekSz
Jednego jestem pewnien, sprzedam ten złom i nigdy nie kupię juz Forda.
jakie to typowe - coś sie zepsuje to "sprzedam złom i wiecej nie kupie"
kupisz coś innego "markowego" z przekonaniem ze to jest dopiero marka i co ??
coś sie posypie i "sprzedam złom i wiecej takiego nie kupie" ??
nie żartuj - zrób co masz zrobic... i poczuj przyjemność z jazdy tym autem....
no chyba że chcesz wsadzić kilka kafli w auto i zrobic komuś prezent z tego ... ten krtoś to doceni i bedzie mówił "kurde, czemu nigdy forda nie kupiłem, przeciez to takie fajne auto"

oczywiscie.. decyzja należy do Ciebie ....

Dzis jak ruszyłem to po jakis 100m auto mi zgasło i mrugała spręzynka - odpaliłem i pojechałem.... narazie jest ok ... czasem mi falujadelikatnie obroty po odpaleniu (i tylko wtedy) .. tak gdzies miedzy 800 a 1000 ... potem się stabilizuja.. co to moze być ??
Witam użytkowników,
krótka historia - kupiłem go 20.01.09. przed zakupem pojechałem ( nie ASO) do serwisu Ford ( serwisuję tu firmowego Trasita '05 w sumie tylko płyny i filtry bo nic się nie psuje [178000 km]- jestem bardzo zadowolony), tam był sprawdzony mechanicznie -(1h), oraz pod komp. - (1h) - nic nie wykryto(auto z Niemiec) wszystkie wtryski były na "0-0,3" tak widziałem na wykresie nie wiem w jakich to jednostkach, ale nie było wychyleń, turbina OK; ogólnie wszystko OK.
auto kupiłem bo full opcja model z 2004 i zadbany 145tys.
I nic się nie działo - tylko radość z jazdy-świetny ciąg.

Wczoraj po przejechaniu 0,5 km w czasie jazdy zgasł silnik(nie był za ciepły ), siłą rozpędu dotoczyłem się do zatoczki, silnik kręcił nie palił. mrygała "sprężynka", po godzinie przyjechałem z teściem aby go scholować na parking, a ten jak gdyby nigdy odpalił.pochodził z 15 min -równo i cichutko, więc się zbytnio nie przejąłem i pojechałem do domu, rano do pracy potem w trasę ok.200 km i nic . Dziś wracając z pracy to samo, zgasł wczasie jazdy nie chce opalić miga "sprężynka". tel do w/w mech. :
"...odłącz klemę na kilka sek. błąd się skasuje...rano domnie na komuter..." - tak zrobiłem bo akurat miałem tylko przypadkiem kluczyk 10, odpalił jak za dotknięciem różdżki, Jadę rano na kompa bo dwa razy w ciągu dwóch dni to za dużo. Zaznaczam że auto nie dymi, mocy mu nie brakuje, chodzi równo, zapala od dotknięcia - sam nie wiem, naczytałem się Waszych komentarzy i włosy mi się zjeżyły.

Dam znać co wyszło na kompie , mech mówi że to jakaś bzdura, ja nadmienię tylko, może to zbieg okoliczności ale tego samego dnia jechałem ok. 50-60 km na rezerwie, ponadto zrobiłem mu mycie podwozia, wcześnie nic się nie działo.

ps. jak odłączyłem klemę radio prosiło o kod - czy ktoś wie gdzie jest napisany ( no chyba że na kompie się pokaże) i druga sprawa jak dla mnie bardzo dziwna - szyby się same nie domykają tzreba przytrzymać , a się domykały...

trochę sporo wyszło ale to chyba każdy tak ma , pierwszy raz na forum.
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2009, 07:32   #93
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Ja bez kompa powiem Ci że, padł czujnik wałka rozrządu - wymienić go można nawet samemu bez żadnego problemu..
A co do szyb po odlaczeniu aku, trzeba je ponownie zaprogramować - znajdziesz na forum.
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2009, 08:35   #94
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

dzięki za info, mam nadzieję że to to o czym mówisz
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2009, 20:23   #95
grecja
ford::amateur
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 23-12-2008
Skąd: Rzeszów
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

witam wszystkich
jakis czas temu przy wyprzedzaniu na 5 biegu nagle auto weszło w tryb awaryjny, mrugająca sprężynka ale po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy, zrobiłem test i za kazdym razem gdy mocno przygazuje na 4/5 biegu prędkości powyzej 100km/h, zapala sie sprężynka i auto wchodzi w tryb awaryjny, przy niższych biegach nie ma tego problemu.
Mondeo 2.0 tdci, 2002r, przebieg 100000km
pojechałem na komputer do Forda w Rzeszowie:
-IDS test silnika
-sprawdzenie złącza czujnika ciśnienia paliwa
błąd: P0191-PCM(zakres napięcia w obwodzie/jakość sygnału czujnika FRP)
w celu naprawy przeprogramowano PCM oraz ICU
po wyjechaniu z Forda wszystko jest ok, mechanik powiedział że jeśli auto dalej bedzie wchodzić w tryb awaryjny to zrobią próby przelewowe, narazie jest dobrze oby jak najdłużej

ps.
ma ktos namiary na warsztat w Rzeszowie lub okolicy który zajmuje się wtryskami?
pozdrawiam
grecja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2009, 12:22   #96
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał DarekJ
Ja bez kompa powiem Ci że, padł czujnik wałka rozrządu - wymienić go można nawet samemu bez żadnego problemu..
A co do szyb po odlaczeniu aku, trzeba je ponownie zaprogramować - znajdziesz na forum.
Wymieniłem czujnik poł. wałka rozrządu, ale też coś mnie tknęło żeby filtry powietrza i paliwa wymienić i wymieniłem. Na chwilę obecną jest ok. koszt. całości w orginałach wyniósł 260zł.

Całe szczęsćie że Ford ma w lutym niesamowite promocje serwisowe, a jauż mam niezły rabat .

pozdrawiam
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2009, 23:11   #97
RadekP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Barcelona
Postów: 6
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam wszystkich szczesliwych i nieszczesliwych posiadaczy mondka tdci.


Dwa dni czytam to forum,bo muj kombiak z 2003 roku dal mi sie we znaki ostatnio.Dwa lata jezdze na nowych wtryskach {wymienione jeszcze na gwarancji w niemczech}40 000 km ,miesac temu wymienilem pompe wspomagania ukladu kierowniczego,kupilem uzywana,a od 2 dni mam problem z odpaleniem.Raz odpala ,a raz nie, i dzis mi zgasl podczas jazdy,a po 5 minutach odpalil jakby nigdy nic. Pojedalem dalej ,nie przejmujac sie tym,zgasilem i po godzinie klapa calkowita.Niestety musialem wezwac lawete { mieszkam w hiszpanii }.Kazalem scholowac pod dom,po sasiedzku mam mechanika,umuwilem sie z nim dopiero na wtorek ,a tu jak na zlosc,wziolem 2 dni wolnego,zeby pozalatwiac sprawy ,a mondek mnie roluje.No i teraz odpala i chodzi bez zarzutu,ale strach tym gdzies dalej jechac.
Nie ukrywam,ze mam ochote ominac warsztat,bo hiszpanie lubia zdzierac,a tym bardziej w dzisiejszych,kryzysowych czasach.
Prawdopodobnie , wedlug lektury forum,poszedl czujnik walka rozrzadu,i tu moje pytanie , gdzie go szukac ?
Potrafie sobie poradzic bez mechanika,ale musze wiedziec gdzie jest ten czujnik.

Mialem juz mondka 1,8 i 2,5 , i mam jakis sentyment do tego samochodu,tyle,ze tdci zawodzi coraz bardziej.

prosze o info i pozdrawiam.
__________________
Sierra automat 2,0 -----Sierra 2.3 diesel-----Mondeo V6 2,5-----Mondeo 1.8 Td-----Teraz Mk3 2.0 tdci.......po drodze inne,ale te inne to rupiecie.
RadekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2009, 07:49   #98
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

czujnik wałka rozrządu jest tuż pod platikową czarną pokrywą pokrywą.
od strony chłodnicy przykręcony jest nakrętką (kluczyk 10) i wychodzi od niego kabel ze złączką, bodajże jest to pierwszy czujnik od strony akumulatora. ( kolor czarny lub szary ) ja miałem czarny - kupiłem szary w ASO koszt 78,00 brutto.
wymiana -tyle co odkręcenie nakrętki , wyjęcie i włożenie nowego , dokręcić - 5 min.
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2009, 07:51   #99
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

sprostowanie : czujnik jest oczywiście wkręcony w obudowę silnika na wysokości wałka rozrządu
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2009, 08:06   #100
RadekP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Barcelona
Postów: 6
Domyślnie Re: [Mk3] 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Wielkie dzieki,juz po niego zasuwam { na piechote },napisze pozniej po jego wymianie. :fcp29

pozdro
__________________
Sierra automat 2,0 -----Sierra 2.3 diesel-----Mondeo V6 2,5-----Mondeo 1.8 Td-----Teraz Mk3 2.0 tdci.......po drodze inne,ale te inne to rupiecie.
RadekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.